Ecu-spacer 2.5T

ccLot, 23.03.2016, 21:04 « poprzedni - następny »

ccLot

Zamówiłem ecu-spacer'a i w związku z tym mam prośbę do tych co montowali.
Napiszcie na jakie niespodzianki mogę się nadziać przy montażu, może jakieś wskazówki.
Wszystko wygląda na proste, ale....

weksla

Największą bolączką jest wyjęcie i włożenie airbixa hahah mnie puściły nerwy
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

ethernal

Ja zleciłem założenie ecu spacera mojemu mechanikowi. Wiem, że się nieźle namęczył. Zastosował też do uszczelnienia od strony airbox`a jakiegoś chyba silikonu czy coś w tym rodzaju. Od strony ecu nie było to potrzebne... albo na odwrót...  :P ... muszę sprawdzić  :D

custom

demontaż masz opisany w moim wątku o s-max-ie

ccLot

Dzięki, na pewno się przyda 8)

ogodaw

Gdzie mogę kupić ten ecu spacer i co to jest ?

ethernal

Ja kupiłem z ogłoszenia poniżej:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.olx.pl/oferta/ecu-spacer-dystans-ford-focus-st-volvo-2-5t-i-inne-CID5-IDcG701.html#4e8a219484

baldmm

Mam taki sam za 170zl tylko trzeba poczekać chwile ;)

ogodaw

Jeśli mam radar będę miał miejsce na zamontowanie tego ecu spacer?

TAM

Zamiast spacera możesz zamontować przerobioną puszkę filtra powietrza. Daje dokładnie to samo, a z zewnątrz nie widać żadnej przeróbki. Wystawiłem ją jakiś czas temu na sprzedaż w odpowiednim dziale. Jak dobrze odsprzedasz swoją, to zakup wyjdzie prawie na zero.

ogodaw

Cytat: TAM w 07.11.2016, 17:29
Zamiast spacera możesz zamontować przerobioną puszkę filtra powietrza. Daje dokładnie to samo, a z zewnątrz nie widać żadnej przeróbki. Wystawiłem ją jakiś czas temu na sprzedaż w odpowiednim dziale. Jak dobrze odsprzedasz swoją, to zakup wyjdzie prawie na zero.
Tak tylko że ja mam Mondeo nie wiem czy będzie pasować z Focusa

TAM

Też nie wiem, trzeba porównać zdjęcia dolotów w obu samochodach.

MAG

08.11.2016, 09:21 #12 Ostatnia edycja: 08.11.2016, 09:24 by MAG
Puszka filtra różni sie tylko miejscem wlotu powietrza, bo w Mondeo i S-Maxie jest wlot tak jakby od frontu, a czerpnia powietrza jest z prawej strony (patrząc z przodu auta), a w Focusie ST czerpnia jest z lewej strony i wlot do filtra jest też z lewej strony.

Jesli by sie chciało uzyć puszki z ST to trzeba dokupić czerpnię i rurke łączącą do wejścia w puszce - IMHO trochę wieksze kombinacje (montaz czerpni w miejscu fabrycznie nie przystosowanym i zapewne z gorszym nadmuchem powietrza) niż założenie ecuspacera...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

TAM

MAG, dzięki za info. Rzeczywiście szkoda zachodu.