[Focus] Problem z turbiną - czasami ładuje w 1/2.

jpret, 15.03.2016, 11:29 « poprzedni - następny »

jpret

Jako, żet to mój pierwszy wpis to na wstępie witam i pozdrawiam wszystkich użytkowników forum. Nabyłem Focusa ST 225 / 2006r. Auto jest po modach to wpis w tym miejscu. Mianowicie turbo przy przyspieszaniu doładowuje ponad 1b (wyczytałem, że po zmianie softu tak może być?), ale przy zdjęciu gazu idzie do końca skali, no i wisienka na torcie: już trzy razy zdrzyło się, iż jakby zacięcie i ładuję tylko do połowy skali, gdzie przy podobnym przyspieszaniu szło ponad 1b! Ponowne uruchomienie silnika i jest OK. Wydech bez kat. Aktuator - nie wiem co mam, DV zdaje się, że był wymieniany w 2014 na fabryczny i mniej więcej w tym czasie separator oleju - odma? Pozdrawiam i czekam na sugestie.

Boxik

Boost Selenoid?

weksla

Dokładnie sprawdz elektrozawór BS
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

jpret

Witam, BS siedzi zapewne gdzieś w okolicy turbiny? Orientujecie się, czy idzie to wymienić bez odkręcania wydechu czy turbiny?

weksla

Tak idzie wymienić bez problemu. To taki zaworek z 3 wyjściami koło turbo. Trzeba też sprawdzić czy wężyki są dobrze podpięte
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

jpret

Właśnie znalazłem: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,2617.195.html  (str.13)
Molo napisał:
Jeśli chodzi o wywalanie boostu to niestety nie. Wydaje mi się że go troszkę odmuliło.
Kurcze po wymianie boost solenoidu przez chwile było ok. bo latałem z Dawpim po A4 i cisnąłem na 6 biegu i max doładowaniu i nic. Po czym jak wracałem do domu autostradą znowu boost spadł. Po zgaszeniu i odpaleniu problem znika.
Chodzi o czas dmuchania, bo na 1,2,3,4 biegu jak mam gaz w podłodze to nic się nie dzieje dopiero na 5 i 6 biegu wywala jak dmucha na maxa tak z 8 sekund, poza ty jak hamowałem u heka o nie trzyma doładowania, dmucha max/spada/max/spada itd...

    >>>Dokładnie to samo co mam. I dalej:<<<

Maszyna już zrobiona. Okazało się że to nie boost solenoid, MAF ani MAP, tylko coś się podziało z programem(chyba turbina się rozstroiła). Heko zrobił program prawie od nowa i foczka odżyła na nowo, wróciło 283.5 KM i 460NM. Dzisiaj troszkę polatałem z Dawpim po A4 z butem w podłodze i doładowanie trzymał jak powinien.

ST

Niech moc będzie zawsze z Tobą :)