Nowy Ford Focus RS "DOSTĘPNOŚĆ"

Artex RS, 25.02.2016, 17:55 « poprzedni - następny »

Artex RS

25.02.2016, 17:55 Ostatnia edycja: 09.03.2016, 16:05 by sseebbaa1
Witam Wszystkich. Po cichych dłuuugich dniach w domu w końcu przekonałem Żonkę o wejście w posiadanie po przez nabycie pięknego, szybkiego, "rodzinnego" wariata RS :P. I tu du...a. Jak wiecie u dealerów niema i kiedy będą nie wiadomo. Ktoś tam kupił, ale też niema i też nie wie kiedy będzie miał. Co prawda zapisałem się na nie oficjalną listę dealera, ale to lista na "wodzie pisana". Stąd moja prośba. Czy mogli byście wpisywać tu wszystkie nowe   wiadomości, na temat dostępności czy usuniętych "bolączkach" trapiących ten model?

Kris1976

Masz temat pod tytułem Nowy RS.....tam masz wszystkie spekulacje, newsy itd
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

Artex RS

Tak wiem czytałem, ale miałem namyśli żeby to wszystko u porządkować i aktualizować.

Kris1976

Bolączki są dwie:
1. Stelaż w kubłach za wysoko zamontowany. Ford to poprawi ale nie szybciej jak w kwietniu.
2. Uszczelka w RDU nie trzyma przy przesadnie ostrej jeździe w trybie drift i to też ma być usunięte przed wydaniem aut do klientów.
...o innych nie słyszałem
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

Artex RS

Ponieważ fotele kubełkowe mnie nie interesują, będę czekał na to w jaki sposób i kiedy zażegnają problem z RDU no i oczywiście kiedy następna transza.

TowerST

26.02.2016, 16:51 #5 Ostatnia edycja: 26.02.2016, 16:55 by TowerST
problem z RDU rozwiązany. Kiedy następna transza nie wiadomo, ale jako małą podpowiedź mogę Ci przekazać, że w UK zamówienia z lutego 2016 będą realizowane w lutym 2017. Tak - ROK OCZEKIWANIA.

« Dodane: 26.02.2016, 16:55 »

tu masz jednego do wyhaczenia za 183 000 Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/ford-focus-rs-2016-i6015931751.html
RS Mark III / było ST225 / ST150

Artex RS

26.02.2016, 17:10 #6 Ostatnia edycja: 27.02.2016, 05:24 by Artex RS
O tych terminach w UK również czytałem na "Daily Driver". Mam nadzieję, że ze względu na mniejsze dostawy w naszym cudownym kraju czas oczekiwania będzie krótszy. Ogłoszenie z allegro też przeglądałem i wydaje mi się, że gdy autko będzie już dostępne to cena wywinduje trochę w górę. Druga sprawa, że wolałbym z konfigurować pod siebie, chociaż na bezrybiu i rak ryba ;)

« Dodane: 27.02.2016, 05:24 »

Czy wiadomo już w jaki sposób poradzili sobie z RDU?

Kris1976

To była kwestia uszczelki więc chyba załatwili to nową...
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

Artex RS

Oby, bo czytałem gdzieś ploty, że może wykorzystają dyfer przeznaczony do następcy RS 500, a wtedy cena pójdzie w górę. Czy to prawda nie wiem.

Kris1976

Nawet gdyby ...to czym szczególnym miałby się ten dyfer różnić?  Do limitowanej serii nie bardzo mi się chce wierzyć żeby wkładali coś pancernego i diametralnie innego...
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

sseebbaa1

Cytat: Kris1976 w 28.02.2016, 18:52to czym szczególnym miałby się ten dyfer różnić?
Coś mi się obiło o uszy, że miałaby to być dodatkowa chłodnica takiego dyferencjału.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Artex RS

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.focusrs.org/forum/9-focus-rs-discussions/2617-production-halted-again-12.html

Mój angielski jest w powijakach więc może ktoś w skrócie o co c'mon?

ethernal

09.03.2016, 14:10 #12 Ostatnia edycja: 09.03.2016, 14:15 by ethernal
Z tego co podaje jakiś koleś z Polski, Ford ma problem z przegrzewającym się sterownikiem układu kierowniczego - podobno wadliwa partia tych sterowników trafiła do fabryki (czyli nie wszystkie są wadliwe?) oraz przegrzewają się transit plate gate w sprzęgle... a właściwie dot. tarczy sprzęgła.
Nie wiem co to jest transit plate gate poza tym że dotyczy tarczy sprzęgła.
Dodatkowo ma to związek z przepływem powietrza pod maską...

Kris1976

...Jeśli to prawda to chyba będzie bezpieczniej odstąpić od umowy jak zakomunikują oficjalnie (lub nie oficjalnie) kolejny production delay...
Kurde co za ciule testowały egzemplarze przedprodukcyjne? !? To się przecież nóż w kieszeni otwiera...
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

ethernal

Pytanie na ile informacje z - jakby nie było - amerykańskiego forum są prawdziwe?