[Focus] BUCZENIE SUBWOOFERA

DamianoST, 24.02.2016, 23:14 « poprzedni - następny »

DamianoST

Witam was! Pomyslalem sobie zeby miec wiecej basu w foczce mk2 ST, kupilem konwenter sygnalu z tego wzgledu ze chce miec orginalne radyjko, podlaczylem wszystko tak jak sie nalezy czyli wzmaka B+ do aku +z bezpiecznikiem, REMOTE do 12v po stacyjce, GND do sruby w bagazniku, RCA puszczone do konwentera od wzmaka i jest jeden problem bo jak odpalam radyjko podglosze do 4volume zaczyna subwoofer buczec, po wylaczeniu radia nic nie da wiec musze przekrecic kluczyk, plus ze wszystkie kable sa od siebie oddzielone rca lewymi progami rem srodkiem b+ prawymi progami. Jesli ktos wie cos o tym bylbym wdzieczny za odpowiedz. Pozdrawiam!

SAGAL

może być wina zmacniacza albo za słaby masz minus
Ford Mondeo Kombi ST220
Ford Mondeo Mk 5 hachback

DamianoST

Dzieki! A co dokladniej moglo sie stac z wzmakiem? A minusa mam do sruby z tyłu po lewej stronie gdzie sie zatrzaskuje siedzenie. 

igrzelczyk

A jak podłączyłeś konwerter?Mam wrażenie że tu leży problem.Pomijam brak kabla - od klemy do buzy pod maską.
Car Audio /Mistrz Europy 2010 SQ Kategoria Profi

DamianoST

Konwenter mam podlaczony pod TYLNY e glosniki czyl
TYLNY  Prawy +  szary
TYLNY  prawy -  czarny
TYLNY  lewy +  zielony
TYLNY  lewy -  brazowy

Jak jest problem to prosilbym o dokladne wytlumaczenie co i jak, gdzie tkwi problem. Dzieki

igrzelczyk

Kolego jaki masz konwerter i czy napewno go dobrze mechanicznie podłączyłes, gdzie i w jaki sposób  podłączyłes  jego zasilanie?
Car Audio /Mistrz Europy 2010 SQ Kategoria Profi

DamianoST

Konwenter mam taki Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.biltema.se/sv/Bil---MC/Bilstereo/Monteringsdetaljer/Hogniva-omvandlare-2000035005/ a te zasilanie to poprostu tak jak napisalem na gorze wychodza 4kable z niego, gdzie odlaczylem glosniki TYLNY e a wzamian dalem konwenter, na tym ford Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.e-sklep.pl pisze jak podlaczyc ten konwenter, + ze kupilem ten caly filtr, odlacze filtr od rca, po czym podlacze same rca bez posrednio do wzmacniacza wezme podciagne hz i zaczyna buczec. Czekam na odpowiedz, pozdrawiam

DamianoST

Temat do zamkniecia, rozwiazalem sprawe

bishop

Cytat: DamianoST w 10.03.2016, 21:50Temat do zamkniecia, rozwiazalem sprawe
Nie zamykaj tylko napisz jak rozwiązałeś sprawę. Przyda się komuś później.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

SAGAL

dokładnie podaj dokładnie przyczynę i jk to rozwiązałeś
Ford Mondeo Kombi ST220
Ford Mondeo Mk 5 hachback

DamianoST

Tak wiec pod orginalne radio w focusie mk2 6000cd podlaczenie wzmacniacza badz suba aktywnego, zrobiłem to w nastepujacy sposób:
Co potrzebowałem by wszystko trybiło jak nalezy, kupiłem konwerter sygnału z high to low, zestaw kabli czyli RCA chinch, kabel do masy, kabel do aku z bezpiecznikiem (daje sie go 30cm od aku) , i kabel do remote. Kabel z aku pociagnalem go odkrecajac schowek od pasazera, zaraz za tym byla tam zaslepka gumowa okolo 9cm srednicy. Pociagnalem kabel z aku do bagaznika przez prawe plastiki, kabel od remote czyli sygnał puscilem przez srodek do tylu radia, chinche lewą stroną od kierowcy do konwertera sygnału, kabel z masa dalem do blachy w bagazniku, konwerter ma 4 kabelki zazwyczaj szary czarny zielony i brazowy podlaczylem je pod tylne glosniki ucinajac kabelki zaraz za radiem pozniej zlaczylem i zalutowałem.
prawy glosnik + szary
prawy - czarny
lewy glosnik + zielony
lewy - brazowy

Kabel remote podlaczylem pod 12v po stacyjce.
I to wlasnie co zrobilem by miec troche wiecej basu w autku, powod buczenia subwoofera byl taki ze zle podlaczylem kable z konwertera sygnalu pod glosniki bo dalem czarny kabel gdzie mial tam byc szary i buczało strasznie. 
Takze robotka na weekendzik, mysle ze cos pomogłem. Pozdrawiam