[Mondeo] #07 "Super paliwa"

slavko, 21.02.2016, 22:34 « poprzedni - następny »

tomekka


st-power

A ja śmigam na 98,bo odnosiłem wrażenie,że spala mniej paliwa niż na 95. Poza tym,biorąc pod uwagę jakość naszych paliw w Polsce, to może choćby z tego względu warto lać tą droższą(wysoko oktanową). Nigdy nie oczekiwałem,ani nie spodziewałem się lepszych osiągów.
Był przepiękny i unikatowy Cougar No Limit Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/Zy5sKLAv8cY
było kultowe Mondeo ST220 :-D  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/CIMClUqwggA
jest MK4 2.2 TDCi 200KM Indywidual automat+kombi

T

Rzeczywiście spala trochę mniej, ale z kolei kosztuje więcej. Wychodzi mniej więcej na to samo. Moc ma zbliżoną (na pewno nie większą na 98). Co do jakości to chyba najważniejsze jest tankować na dobrych stacjach. Różnica w jakości sprowadza się bardziej do np. standardów czyszczenia zbiorników z paliwem czy konserwacji samych dystrybutorów, a nie jakości paliwa jako takiego. "Chrzczenie" paliwa już się chyba nie zdarza, może poza jakimiś małymi, prywatnymi stacjami na głębokiej prowincji...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

ethernal

Ciekawa rzecz, bo w Mondeo 2.5t zalany Pb98 pali więcej niż na Pb95, sprawdziłem u siebie (kilkukrotnie) i widziałem taką prawidłowość w jeszcze 2 przypadkach. Dodam tylko że silnik - z tego co wiem - jest dostosowany do obu paliw.

slavko

23.02.2016, 00:33 #19 Ostatnia edycja: 23.02.2016, 00:40 by slavko
Cytat: st-power w 22.02.2016, 13:42
Rozumiem, a czemu to pozbywasz się STejka (Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/mega-szybkie-mondeo-st220-3-0-v6-226km-alu-skory-i5998549526.html) - czyżby szykowała się zmiana na coś innego z rodziny Forda?
Tak jak w treści ogłoszenie, na razie rozważam sprzedaż, najpierw puściłem go za 18500 i nie było ani jednego tel do zakończenia sprzedaży, teraz miałem kilka, ale też mi się wydaje że cena z kolei zbyt niska.. jest w stanie b. dobrym.. Ile powinien mniej więcej kosztować taki Stejk przedlift 2003 kombi?

« Dodane: 23.02.2016, 00:36 »

Cytat: SAGAL w 22.02.2016, 14:15
pewnie za dużo pali :D
Jest to trochę bolesne, ale nie jest to ostatecznie największy powód.. :P

« Dodane: 23.02.2016, 00:40 »

Cytat: st-power w 22.02.2016, 13:42Czy znudził się "czerwony grill" :evil:
Powiem szczerze, że pomimo wszystko, mi tam on się podoba, zwłaszcza na żywo. Zrobiłem również ankietę na funpage'u STTS i zdania są podzielone co do lepszości seryjnego grilla, bądź czerwonego :P Sporo osób twierdzi, że czerwony jest okej, zwłaszcza osoby ze środowiska "ścigantów" :P

Tigerbart

Ja zauważyłem w paliwach zmiany w kulturze pracy silnika a nie w mocach uzyskiwanych dzięki oktanom. Nawet jeśli zaleję 95 na dobrej stacji to zauważalna jest subtelna różnica gdy zatankuję Racing'a na Shell'u. Mam tu na myśli takie rzeczy jak równość pracy i czas i skala reakcji na pedał gazu - minimalna ale jest. Natomiast w oktanach nie szukałbym nagle wzrostów mocy bez ingerencji w ECU.

T

Jest słyszalna zmiana, bo takie paliwo bardziej równomiernie się spala. Stąd wrażenie cichszej i bardziej równomiernej pracy silnika. Jednak żeby uzyskać większą moc ECU musi umieć przyspieszyć zapłon.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

caqerr

Cytat: slavko w 23.02.2016, 00:33Powiem szczerze, że pomimo wszystko, mi tam on się podoba, zwłaszcza na żywo. Zrobiłem również ankietę na funpage'u STTS i zdania są podzielone co do lepszości seryjnego grilla, bądź czerwonego  Sporo osób twierdzi, że czerwony jest okej, zwłaszcza osoby ze środowiska "ścigantów"


Kolejny żart ;) ? Fp majacy 16 like, pod zadnym postem poza tym z grillem nikt się nie wypowiada. Pod grillem wypowiedziało się pare osób i i tak większość jest na nie ;)

T

BTW, fanpage.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

slavko

25.02.2016, 00:00 #24 Ostatnia edycja: 25.02.2016, 00:04 by slavko
Cytat: caqerr w 24.02.2016, 23:32

Kolejny żart ;)? Fp majacy 16 like, pod zadnym postem poza tym z grillem nikt się nie wypowiada. Pod grillem wypowiedziało się pare osób i i tak większość jest na nie ;)
Cytat: caqerr w 24.02.2016, 23:32

Kolejny żart ;)? Fp majacy 16 like, pod zadnym postem poza tym z grillem nikt się nie wypowiada. Pod grillem wypowiedziało się pare osób i i tak większość jest na nie ;)
bo większość ludzi niestety wypowiedziało się nie ma fanpage'u tylko tam gdzie post udostępniałem w grupach. Zarzucasz mi kolego że ściemniam? ;) i sumując wszystkie opinie liczba za i przeciw jest zbliżona.

« Dodane: 25.02.2016, 00:04 »

A co do 16 osób na fp facebookowym.. Na początek dobre i to, uwierz mi że bywa gorzej, a ja nie jestem weteranem tylko początkującym, chyba niektórym ciężko zrozumieć tę subtelną różnicę...