Jaka prawidłowa kompresja dla silnika 2,5 T

k0b3, 17.02.2016, 15:48 « poprzedni - następny »

KrisSz

Motul od jakiegoś czasu nie ma certyfikatu na rs (stracili go ze względu na zmianę składu). To w dalszym ciągu bardzo dobry olej. Z certyfikowanych są dostępne liqui molly, milers i fuchs. Poszukaj po nrz ceryfikatu (937A bodajże) jeżeli się przy tym upierasz.
Pozdrawiam

K

TAM

Cytat: k0b3 w 29.02.2016, 07:39Słyszałem słabe opinie o Castrolach i Mobilach
Bo na rynku jest mnóstwo podróbek. Trzeba mieć pewne źródło.

ethernal

29.02.2016, 17:16 #17 Ostatnia edycja: 29.02.2016, 17:18 by ethernal
Cytat: k0b3 w 29.02.2016, 07:39
Słyszałem słabe opinie o Castrolach i Mobilach już od wielu znajomych.
Jak już kolega powyżej stwierdził, jest bardzo dużo podróbek i trzeba uważać. Ktoś z zasłużonych forumowiczów, a jednocześnie posiadacza focusa (ST lub RS) używa tego mobila (byc możę nawet kolega @TAM  ;) ) i nie ma negatywnych uwag.

Cytat: k0b3 w 29.02.2016, 07:39Jeśli mazi jest niewiele nie ma się czym przejmować. Może to wynikać z niedogrzania silnika na krótkich trasach. Gorzej byłoby gdyby również ubywało ci płynu chłodniczego i tej mazi byłoby więcej.
Płynu chyba nie ubywa, a mazi było tyle co 1/3 wew. powierzchni korka, więc raczej niewiele. Zapytałem bo się trochę wystraszyłem w pierwszej chwili.

KrisSz

Trochę "majonezu" na korku w zimne dni gdy auto jeździ krótkie trasy i się nie dogrzewa to imho norma (przynajmniej w rsie). Jak płynu chłodniczego nie ubywa to jest ok.
Pozdrawiam

K

Pawel19934

Panowie jaka kompresja ma być na cylindrach w foce mk2 st. Dzięki

PyRsHaL

8,5 : 1 ?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

T

Kompresja to ciśnienie sprężania, a 8,5:1 to stopień sprężania. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Pawel19934

Więc jaka ta kompresja ? Pokazało mi 11 na każdym cylindrze? Nie za mało ?

TAM

Ważne, że tyle samo na każdym (o ile tak rzeczywiście było, a nie bardzo wiem, bo użyłeś znaku zapytania). Nie ma jednoznacznie określonej wartości ile powinno być bezwzględnie, bo to zależy od wielu czynników związanych z samym pomiarem.

Pawel19934

Dzięki za odpowiedź. Kompresja na każdym cylindrze pokazała 11. Zakładam że prawidłowa.

T

Przy takim stopniu sprężania wydaje się ok.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club