[Mondeo] #06 Zastosowanie kosmetyków samochodowych

slavko, 15.02.2016, 12:21 « poprzedni - następny »

slavko

Siemanko, zapraszam do konsumpcji nowego odcinka ST Tuning Style, tym razem skupiamy się na wybranych kosmetykach samochodowych, polecane, nie polecane, zachęcam do dyskusji w komentarzach. Hej! :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=NBOKWRpc2lA&feature=youtu.be

yayko

napiszę bo mnie aż ruszyło :D

żeby zaimpregnować trzeba ją dokładnie oczyścić :) a później impregnować :) co trwa około 1.5-2 godziny
a o reszcie nie chce mi się pisać bo mi serce się kraja :)

alibizi

Też mnie ruszyło i to aż mocno.
Zastosowanie kosmetyków niskobudżetowych, tak się to powinno nazywać. Wosk koloryzujący Sonaxa ma niewiele wspólnego z prawdziwym woskiem czy to naturalnym czy syntetycznym. Do tego nie ma szans, żeby poleżał 2-3 msc. Tyle wytrzymują dobre, markowe woski syntetyczne (i tak nie wszystkie). Dodatkowo nakładanie wosku na nieumyty a tylko opłukany samochód to masakra, lakier pełen swirli gwarantowany.
Skórę tak jak napisał yayko fajnie by było najpierw wyczyścić. Plak, który leży w skrzyneczce tak samo nadaje się według mnie do wszystkiego, tylko nie do czyszczenia tapicerki.
Jeżeli chcesz na poważnie zająć się kosmetyką auta polecam forum Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.kosmetykaaut.pl.

« Dodane: 15.02.2016, 14:52 »


caqerr

Cytat: yayko w 15.02.2016, 14:20
napiszę bo mnie aż ruszyło :D

żeby zaimpregnować trzeba ją dokładnie oczyścić :) a później impregnować :) co trwa około 1.5-2 godziny
a o reszcie nie chce mi się pisać bo mi serce się kraja :)


Sam chciałem coś napisać ale sobie odpuściłem... :D
w/w produkty to jedynie chyba przez mirasa przed sprzedażą na szybko kupione na stacji :D
To nic z detailingiem/kosmetyka aut nie ma wspólnego :D
Z Sonaxa jedynie QD jest aż odziwo spoko :D

SAGAL

OMG przemilczę :)
Ford Mondeo Kombi ST220
Ford Mondeo Mk 5 hachback

slavko

15.02.2016, 15:23 #5 Ostatnia edycja: 15.02.2016, 15:27 by slavko
Cytat: yayko w 15.02.2016, 14:20
napiszę bo mnie aż ruszyło :D

żeby zaimpregnować trzeba ją dokładnie oczyścić :) a później impregnować :) co trwa około 1.5-2 godziny
a o reszcie nie chce mi się pisać bo mi serce się kraja :)


Ekhm.. jak widać pewnie, filmik nie miał na celu pokazania pełnego procesu pielęgnacji tymi środkami, a jedynie polecenie ich. pełne czyszczenie miało miejsce na spokojnie, poza okiem kamery..

« Dodane: 15.02.2016, 15:27 »

Cytat: alibizi w 15.02.2016, 14:52
...Do tego nie ma szans, żeby poleżał 2-3 msc. Tyle wytrzymują dobre, markowe woski syntetyczne (i tak nie wszystkie). Dodatkowo nakładanie wosku na nieumyty a tylko opłukany samochód to masakra, lakier pełen swirli gwarantowany.

Auto było tydzień wcześniej porządnie myte i woskowane, na materiale, jak wspomniałem jest przedstawione tylko w sposób oględny, równie dobrze mógłbym tylko o nich opowiedzieć, odpuszczając sobie płukanie i niby woskowanie :D

yayko

A robiłeś glinkowanie przed woskowaniem ?

Tigerbart

Dobre kosmetyki nie są tanie i nie ma ich w supermarketach czy stacjach benzynowych. Dlatego mam mondeo ST a nie dacie logan. Używanie tanich ogólnodostępnych środków to jak upijanie się jabolem z przekonaniem że to wino.

olo

Po prostu żałosne , już wyobrażam sobie Twój lakier w lampach halogenowych lub słońcu ,tym bardziej czarny co wymaga w/g mojej opini na największe pieszczenie. Zapraszam na stronę Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.www.kosmetykaaut.pl i zapoznanie się z podstawami autodetailingu.
Weź to lepiej usuń bo jeszcze ktoś zacznie tak stosować .
Cytat: slavko w 15.02.2016, 15:23Auto było tydzień wcześniej porządnie myte i woskowane
Nie wiesz ile może się przez tydzień naprzyczepiać  do lakieru .A Ty tylko opłukałeś lakier wodą  i heja szmatą po nim.


SAGAL

Potwierdzam usuń ten film bo będziesz jeszcze dużo  razy słyszał negatywnych słów i komentarzy
skoro chcesz taki film  zrobić o autodetailingu to poczytaj np. Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.car-spa.pl/
Ford Mondeo Kombi ST220
Ford Mondeo Mk 5 hachback

fabio210

Ehh... Może nie jestem jakimś pedantem co do samochodu. Ale przed położeniem balsamu na skóry, przydało byście je oczyścić, chociaż wodą,  aby zmyć kurz i inne zabrudzenia. Co do wosku, popieram przedmowcow,  nie ma jak to porządny wosk np poor Boys lub inne tego typu. Fakt glinkowanie należy się autu, ale nie wiecejnjak raz na rok. Ale moim zdaniem, przed położeniem wosku, trzeba odtluscic powierzchnię, bo inaczej będzie się mazal. Jakoś sonaxa jest porównywalna z produktem Tesco, dobry, ale na bardzo krótko.

olo

Cytat: fabio210 w 15.02.2016, 22:11Fakt glinkowanie należy się autu, ale nie wiecejnjak raz na rok. Ale moim zdaniem, przed położeniem wosku, trzeba odtluscic powierzchnię,
Oczywiście że jest cała procedura przed położeniem wosku żeby wosk trzymał się lakieru  a nie syfu na lakierze.

slavko

17.02.2016, 17:08 #12 Ostatnia edycja: 17.02.2016, 17:19 by slavko
Cytat: yayko w 15.02.2016, 16:12
A robiłeś glinkowanie przed woskowaniem?
Szczerze? Nie.. Nie jestem aż tak wtajemniczony w temat detailingu :)

« Dodane: 17.02.2016, 17:11 »

Cytat: olo w 15.02.2016, 17:36
Po prostu żałosne, już wyobrażam sobie Twój lakier w lampach halogenowych lub słońcu,tym bardziej czarny co wymaga w/g mojej opini na największe pieszczenie. Zapraszam na stronę Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.www.kosmetykaaut.pl i zapoznanie się z podstawami autodetailingu.
Weź to lepiej usuń bo jeszcze ktoś zacznie tak stosować.Nie wiesz ile może się przez tydzień naprzyczepiać  do lakieru.A Ty tylko opłukałeś lakier wodą  i heja szmatą po nim.


Jak wspominałem wcześniej, auto tydzień wstecz było dokładnie umyte i woskowane właśnie tym woskiem zajęło mi to jakieś 1,5h i wydawało się że jest oka.. na materiaale jest tylko szybka symulacja, pogląd na temat. Dodałem już aadnotacje w filmiku, aby nikt nie został wprowadzony w błąd...

« Dodane: 17.02.2016, 17:19 »

Cytat: SAGAL w 15.02.2016, 17:52
Potwierdzam usuń ten film bo będziesz jeszcze dużo  razy słyszał negatywnych słów i komentarzy
skoro chcesz taki film  zrobić o autodetailingu to poczytaj np. Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.car-spa.pl/
Wiecie co, szczerze mówiąc nie sądziłem że ten film wywoła aż tyle hejtów, ale raczej go nie usunę, dodałem adnotację na początku odcinka żeby było wiadomo co i jak.

  Natomiast specjalistą w temacie się nie okazałem, to fakt.. choć wydawało mi się dobrze dbam o swojego stejka...

  No nic, mam nadzieję, że następne odcinki STTS, spodobają się bardziej. Pozdrawiam i dzięki za opinie. Każda jest dla mnie cenna w takiej twórczości.. No może poza zaczepkami typu: masz gębę neandertalczyka i tym podobne hejty ;)
Pozdro, Hej!