[Focus] Turbo od RS dla Focus ST mk2

Dybek_87, 09.02.2016, 21:13 « poprzedni - następny »

TAM

Cytat: MAG w 10.02.2016, 15:33Mozliwe toto?
Bo mialem taki efekt, ze przy tych mrozach po -15st raz zaszalala temperatura podskakujac pod 110-120st i potem na nastepny dzien w drodze na prom.
Możliwe. Raz właśnie tak mi się zdarzyło.

sseebbaa1

Czyli w takiej sytuacji wymienić profilaktycznie termostat?
Pytam, bo w sumie ostatnio miałem podobne objawy w Mondeo ST220. Ale to było jeszcze w momencie, gdy nie było mrozów...

Początkowo myślałem nawet, że mam pęknięty zbiorniczek wyrównawczy, a dopiero potem zauważyłem, że ciśnienie wypycha płyn chłodzący przez ten kanalik przelewowy (gdy zawór w korku już puszczał powyżej jakiegoś tam ciśnienia).
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

TAM

Według mnie nie potrzeba wymieniać termostatu, o ile teraz działa dobrze. Miałem tak raz, więcej się nie powtórzyło. Moja teoria jest taka, że tego typu zachowanie związane jest z dwoma czynnikami jednocześnie - mrozem i nie kompletnie odpowietrzonym układem chłodzenia. Oczywiście to tylko przypuszczenie.

MAG

10.02.2016, 22:19 #33 Ostatnia edycja: 10.02.2016, 22:21 by MAG
Troszke odetchnalem  :D

Dalej bede kontrolowal stan plynu w zbiorniczku i zobaczymy co sie bedzie dzialo - mam nadzieje ze tylko troche sie strachu najadlem i konsekwencji powazniejszych nie bedzie  :P
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

galbier

Witam. Szukałem ale nie mogłem znaleźć odpowiedniego tematu jestem początkującym forumowiczem więc nie krzyczcie na mnie jak coś;-) chce zmienić wtryski w moim focusie st mk2 sprawdzałem w focusie rs z numeru oryginału krosuje się na numer Boscha 0 280 158 218 i teoretycznie powinny być to 440cc a w opisie jest napisane że to 310cc i moja prośba o pomoc czy ktoś ma numer wtryskow które np. Zakładał i są to 440cc ? Albo jakaś podpowiedź?  ☺

TAM

Te co napisałeś są właściwe (440 cc). Czasem sprzedawcy podają wydajność przy nietypowych ciśnieniach, stąd różnice. Ale 310 to pomyłka, iParts najwyraźniej skopiował opis z innych wtryskiwaczy, ewentulnie opis jest dobry a pomyłka w numerze. Zobacz tu:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/wtryskiwacz-bosch-440cc-audi-ford-focus-rs-i6024661936.html

galbier

Ok dzięki wielkie! w takim razie można zamawiać☺

ST

19.03.2016, 18:03 #37 Ostatnia edycja: 19.03.2016, 18:31 by ST
A jeszcze taniej mają w sklepie:Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://sidmotorsport.pl/pl/wtryskiwacze/13725-wtryskiwacz-440cc-bosch.html
Mnie dzisiaj je założono i zajęło to z zegarkiem w ręku godzinę i pięć minut :)
Ale mi się je udało kupić poprzez znajomka z osiedla (autoryzowany sprzedawca firmy Bosch) po 163 za sztukę.
A tak to wyglądało chwilę przed założeniem 440cc:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


P.s. W jednym z wątków Kolega TAM bardzo pięknie opisał, jak należy jechać na dopiero co założonych wtryskach, za co mu bardzo dziękuję :)
Dzięki temu nowe wtryski zaadoptowały się bez nadmiernego zużywania paliwa :D

weksla

To jeszcze program i chyba wszystko skoro turbo nie ruszasz
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

ST

19.03.2016, 22:20 #39 Ostatnia edycja: 19.03.2016, 22:53 by ST
No może jeszcze warto będzie naciułać na zawór recyrkulacyjny i zmienić DV na Forge? A później dopiero program.
Mam na liczniku 9150km, to szkoda turbo ruszać.

ST

Forge zamówiony...

Dybek_87

A jak Panowie sprawują się tzw podróbki Forge? Chodzi mi o te co chłopaki z forum grupowo zamowili...może jakąś relacja?

PyRsHaL

Ja nie narzekam, Thomas uszczelnil i daje rade :P
Efekty dźwiękowe też są fajne ( co prawda nie jest to blow off, ale jest git )
Próbowałem parę razy nagrać jak to furczy, ale musiałbym mieć mikrofon odpowiedni...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

MAG

Ja swojego tez Thomasowi do dopracowania wyslalem i jest wsio OK.
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

Dybek_87

No I ja zamówiłem Forge :)
Panowie jak wygląda montaż w Poliftach?
Coś obilo mi sie o uszy ze jest troche roboty...trzeba demontowac turbine?