[S-Max] "customizowany" - Kocur - nowa przygoda...

orzel_man, 03.02.2016, 12:25 « poprzedni - następny »

orzel_man

Cały czas zastanawiam się jednak nad tym wygłuszeniem... i chyba zrobię to nawet żeby zaspkoić ciekawość.
chciałbym wygłuszyć bagażnik.
czy wygłuszenie do linii oken odniesie jakiś efekt?
mam na myśli cała podłoga bagażnia ze schowkami, boczki do linii okien...
jeden z forumowiczów ma 2m2 maty butlytowej nasprzedaż, mógłbym ją zastosować, dokpić trochę i zrobić całość...
może trochę by wytłumiło zawsze...
czy powinienem zastosować matę + coś jeszcze na to ...

TAM

To na pewno dużo da. Ale jak już pisałem sama mata butylowa zlikwiduje tylko rezonanse i wibracje, na to trzeba jeszcze położyć grubą warstwę filcu (ale nie przemysłowego).

custom

10.02.2016, 12:46 #17 Ostatnia edycja: 10.02.2016, 12:50 by custom
na maty butylowe - najlepiej z aluminium położyłbym
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.gms.pl/pl/_sp/29/gms-02r__6mm/

pianka ze względu na częściowo komórki otwarte pochłania dźwięki.
boczki też bym ruszył np wełną  ;)



orzel_man

10.02.2016, 14:16 #18 Ostatnia edycja: 11.02.2016, 09:03 by orzel_man
a Mogę całość tyłu polecieć butylem z aluminium + pianka?
np ta którą podałeś ?
Jak już będzie rozebrane wszystko to trzeba zrobić od początku do końca konkret...
o ile dobrze qumam to leci butyl z aluminium na gołą blachę i na to dodatkowo pianka 6mm a na to wszystko osłonki i palstiki i powinno być lepij...


« Dodane: 11.02.2016, 08:51 »

Pierwsze zakupy do Kocura.... ;)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


W drodze breloki do kluczy.... 2m2 maty zaklepane u jednego z forumowiczów....
muszę pomierzyć dokładnie i zobaczyć ile jeszcze dokupić...
dodatkowo wleci pianka....i w marcu będzie można coś działać już...jak się ciepło zrobi...


« Dodane: 11.02.2016, 09:03 »

Aha... no i dywaniki welurowae na wiosnę wjadą...

marko_wrx

Zrób jakiś filmik przed i po wygłuszeniu, żeby pokazać różnice. Przymierzałem się kiedyś do wygłuszenia bagażnika ale temat umarł z racji obaw o niewielki efekt.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz." Julian Tuwim

orzel_man

No problem... coś nagramy...
ale nie mam sprzętu studyjnego... więc pewnie kapciem coś nagram...
a tymczasem przyjechały wczoraj breloczki ;) mała rzecz a cieszy....

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



MotoManiaq

Cytat: marko_wrx w 12.02.2016, 22:04Zrób jakiś filmik przed i po wygłuszeniu, żeby pokazać różnice. Przymierzałem się kiedyś do wygłuszenia bagażnika ale temat umarł z racji obaw o niewielki efekt.

Wygłuszenie bagażnika da zauważalną różnicę. W poprzednim aucie wylozylem tylko dno bagaznika matami bitumicznymi i juz byl efekt odczuwalny.

orzel_man

Wygłuszeniem zajmiemy się...
tymczasem dywaniki wiosna/lato 2016

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


MotoManiaq

Czyli od wiosny 2016 ochraniacze na buty dla pasażerów jako element obowiązkowego wyposażenia  :D

MAG

Gdzie i za ile kupiłeś dywaniki?
Widziałem kiedys takie, że tył był jednoczęściowy i mi sie to całkiem podobało, chociaz zapewne przy wytrzepywaniu trochę gorzej by z nimi było...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

orzel_man

zamówiłem z alledrogo po radzie jednego z kolegów na FCP.
Podoba mi się fakt że mają osłonę na podstopnicę, mocowanie, wzmocniony obszar na pięty kierowcy i są odpowiednio miękkie.
zmówiłem  
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/grube-dywaniki-welurowe-ford-s-max-smax-od-2006-i5964872590.html
a poniżej cytat kolegi z FCP:

"...Witam,
polecam tego producenta:Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/grube-dywaniki-wel...964872590.html
używam ich od 3 lat, są nieco większe niż oryginalne, zakrywają tunel środkowy z tyłu i podstopnik u kierowcy. Welur dobrej jakości, a producent bardzo elastyczny(zamówiłem dodatkowe wzmocnienie dla kierowcy).
pozdr
cerkos...."

sseebbaa1

Jeżeli możesz, to proszę pokaż jak leży ten dywanik kierowcy po ułożeniu go w samochodzie.
Chodzi mi zwłaszcza o te przecięcie po lewej stronie.
Czy ten wąski fragment nie zjeżdża z podestu dla lewej nogi? Obawiam się, że po pewnym czasie zrobi się jakieś załamanie materiału i ten pasek będzie po prostu zwijał się w dół.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

MAG

Mam podobne obawy co do dywanika kierowcy jak seba  ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

orzel_man

16.02.2016, 08:55 #28 Ostatnia edycja: 16.02.2016, 09:20 by orzel_man
Nie ma sprawy.wstępnie przyłożyłem, i wszystko ładnie pasuje.
co do podstopnicy, to wszystko wyjdzie wiadomo w praniu, ale specjalnie kupiłem dywanik z osłoną na podstopnicę.
dywany są dość grube i sztywne. Tak naprawdę dokładnie będzie wszystko wiadomo po miesiącu użytkowania jak się wszystko ułoży na swoim miejscu,
od biedy podkleję na taśmę dwustronną... chociaż myślę że nie będzie potrzeby.
fotkę wrzucę na dniach... żeby jasno było....



« Dodane: 16.02.2016, 09:12 »

W międzyczasie przepaliła się żarówa...
kurde ale te auta po 2005r wymagają od kierowców...
W byłej, Betty e38 z 1999 wymiana zajmowała mi max 5min i to w stanie mocno wskazującym a tutaj... wygląda jak bym całą ćwiartkę rozbierał... ale zrobione.
Pojawił się problem z przejściem prądu w ramce, ale papierek i środek do styków zrobił swoje...
Miernik prawdę Ci powie...
w trakcie pracy

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




I już po wszystkim... pacjent uzdrowiony... komunikatów brak...

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


orzel_man

20.02.2016, 10:24 #29 Ostatnia edycja: 20.02.2016, 12:47 by orzel_man
Właściwie to wczoraj doleciał nowy gadżet. Dzisiaj w nocy zainstalowany
Kontynuuje projekt Customa, chociaż pewnie aż tak daleko z audio się nie posunę... Jego plany sięgały dużo dalej.
Wzmocniliśmy trochę granie.

Efekt... Wow. Zdecydowanie dużo, dużo więcej szczegółów niż było wcześniej... Jak na moje ucho. ?
Co do mocy to się nie wypowiem bo i tak nie słucham na maxa...
Sprzęt daje rade. Jest nieduży. Pług&play. No i dobra cena była. ??Przynajmniej tak uważam...;)
Trochę mi zeszło. Miało za radiem się zmieścić. Ale tam nawet paczki fajek się już nie upchnie... kable długo układałem żeby weszło radio jak się należy..

Ostatecznie wylądował w schowku. Przynajmniej będzie miał dodatkowe chłodzenie.

Nie jest to szczyt estetyki. Niestety przez ori otwory wtyczki nie chciały przejść więc poszło bezpośrednio pod osłony... tutaj na szczęście wykonanie dolnych plastików w maxie jest na tyle elastyczne że zmieściły się dwie wiązki przewodów... a jest ich trochę...
Ale funkcjonalność zachowana. A pierwsza w nocy była.

Jak schowek zamknięty to nic nie widać.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.