[S-Max] "customizowany" - Kocur - nowa przygoda...

orzel_man, 03.02.2016, 12:25 « poprzedni - następny »

orzel_man

03.02.2016, 12:25 Ostatnia edycja: 03.02.2016, 13:24 by orzel_man
Witam Serdecznie!
Mam na imię Krzysiek i od wczoraj jestem posiadaczem S-maxa którego bardzo dobrze znacie...
nie będę się specjalnie rozpisywał na temat modów zrobionych w tym aucie ponieważ baardzo dużo zostało już napisane.

Oczywiście z tego miejsca chciałbym bardzo pozdrowić poprzedniego właściciela i podziękować mu za to że jest słowną osobą z pasją! PEŁEN SZACUN!

Zakładm równolegle wątek na FCP. jak pewnie większość z forumowiczów.

krótko o autku...
S-max 2.5t zrobiony na ok 270/280 hp
zrobiony wydech
audio
program
zabezpieczenie lakieru
cooler
BS
ECU spacer
i jeszcze kilka innych żeczy...

autko sprawuje się bradzo dobrze i pomimo sceptycyzmu jaki miałem do minivanów... zaczyna do mnie przemawiać ;);)
Jestem bardzo zadowolony...
postaram się aktualizować wątek w miarę możliwości

Na tym etapie projekt jest niemal KOMPLETny poza kilkoma drobiazgami, które chciałbym ogarnąć dla siebie...

Plany...
* Przede wszystkim dbać o ten piękny egzemplarz, pielęgnować, piescić i cieszyć się!
* po głowie chodzą pewne myśli o kolejnym Stage... ale na tym etapie nie mam takiej wiedzy i potrzeb... dużo za wcześnie na to... ale w miarę zdobywania wiedzy może i pojawią się chęci...
* wygłuszenie przestrzeni bagażowej, basik jest super... ale pewnie tylko dla kierowcy... pasażerowie mają
1,5 i 3,5 roku więc... lepiej ich zbyt mocno niskimi częstotliwościami nie katować ;)
* zorganizowanie pełnego sterowania multifunkcją z kierownicy do niefabrycznego radia... jeśli się uda z nawiązaniem komunikacji z systemem converse...

Poza tym dbać dbać dbać, wymieniać prewencyjnie a nie po fakcie...
miałem wrzucić fotki dopiero jak autko ładnie wyczyszczę... ale nie mogłem się powstrzymać...
Pozdrawiam

Krzysiek

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.










custom

03.02.2016, 12:31 #1 Ostatnia edycja: 03.02.2016, 12:33 by custom
Pierwszy  :)
Bo kto mialby byc inny  :D

Co duzo mowic graty auta ciesze sie ze jestes z nami.
Samochod do dopieszczenia wedlug wlasnych potrzeb.
Plany dobre  :)
Bede sledzić wątek. 8)

yayko

Życzyć tylko szerokości i bezawaryjnosci :)

orzel_man

Dzięki Panowie! 8)

ethernal

gratulacje i powodzenia ;)

fabio210

Graty auta. Oby służył.
Ps. Jak coś mam na handel 2mkw. Maty butylowej do wygluszania. Jak coś to priv.

bishop

Fajny batmobil. Gratulacje.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

orzel_man

03.02.2016, 22:36 #7 Ostatnia edycja: 04.02.2016, 08:24 by orzel_man
A dziękuję... batmobil... dokładnie takie same skojarzenia miałem na początku...to jednak pantera czarna..

@fabio210  - wysłałem wiadomość na PW... ale nie mam w wysłanych... nie wiem czy doszło.



« Dodane: 04.02.2016, 08:24 »

Witam...
koledzy takie cudo znalazłem... nada się do wygłuszenia jakby co ?
czy polecicie coś innego
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.bitmat.pl/Maty-wygluszajace/Wyciszanie-drzwi/StP-i-Silver-mata-wygluszajaca-butylowa-alubutyl

TAM

Do wygłuszenia nie bardzo. Tego typu produkty dobrze eliminują drgania karoserii i różne paskudne rezonanse. Jednak do wygłuszenia potrzeba czegoś zupełnie innego. Oczywiście najpierw i tak trzeba się pozbyć wibracji, więc mata z linku się przyda.

jazzga7

Ja mam takie maty właśnie od nich i jestem mega zadowolony. Wygłuszone mam podwójnie  dwrzi i na raz bagaj i wnękę koła.  Basik jest zdecydowanie głębszy a szumów mniej. Najtaniej wychodzą z rolki na metry;)
Do planów na furgon dodałbym lampy na czarno.
No i graty fury:)

orzel_man

No będziemy z czasem coś działać...
muszę pomierzyć i zobaczyć jak się tam dostać do gołej blachy...

MAG

Tylny zderzak od Titanium S albo polakierowac go tak jak u mnie i bedzie wtedy z przodem pasowal...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

orzel_man

@Tam. A co byś polecił celem wygłuszenia hałasu powstającego przy odpuszczaniu całkowicie gazu

TAM

To zależy jakiego typu jest ten hałas - jakie częstotliwości w nim dominują. Generalnie wysokie i średnie częstotliwości dobrze tłumią grube (ponad 15 mm) maty filcowe (są w wersji samoprzylepnej), ale filc musi być w miarę miękki, w dotyku nie może być jak ,,z betonu". Takie maty dobrze współpracują z masami bitumicznymi, często są nawet z nimi zintegrowane. Niskich częstotliwości w zasadzie nie daje się wygłuszyć.

orzel_man

Więc pozostaje jazda na trochę wyższym spalaniu i muskanie pedału gazu by całkiem nie odpuszczać...
bo chodzi głównie o wygłuszenia basu powstającego z wydechu przy pełnym odpuszczeniu gazu.
poza tym wydech pracuje bardzo kulturalnie...