[Focus] ST mk2 FL 2008

Dybek_87, 01.02.2016, 19:19 « poprzedni - następny »

TAM

Aaa, sorry! Ty uszkodziłeś DRUGĄ sondę, więc ta z Twojego linku powinna pasować. Takie sondy wąskopasmowe (nowe) są na Allegro w okolicach 100 zł.

Dybek_87

06.08.2016, 17:18 #76 Ostatnia edycja: 06.08.2016, 17:23 by Dybek_87
Uszkodzona jest ta co wchodzi do kata...
Możesz podać jakiś link? :)

« Dodane: 06.08.2016, 17:21 »

Nie mogę nic na allegro znalsc

« Dodane: 06.08.2016, 17:23 »

Tu coś jest ale mało info
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://m.autoteiledirekt.de/stark-7700373.html

TAM

Tu masz nową u sprawdzonego sprzedawcy:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/nowa-uniwersalna-sonda-bosch-4-przewodowa-lodz-i6386096226.html
Nawet jeśli nie będzie mieć odpowiedniej wtyczki, to będziesz mógł przełożyć starą.

Dybek_87

Powinna pasować nawet kolory przewodów się zgadzaja...2 białe czarny i szary.
W tej Denso są inne farby nie wiem czy jest jakiś opis podłączenia.

Dybek_87

Sonda zamówiona :) znalazlem Denso dedykowana do ST odrazu z pasująca wtyczka :)
Co do uniwersalnych niestety lutowanie wtyczki i podobne połączenia powodują zakłócenia pracy sondy...

Znalazłem też w końcu jakie nakrętki idą do kolektora wydechowego :) M8 a tu podaję set z  Ebay :) cena już przystepniejsza :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.ebay.de/itm/152188114623

TAM

Cytat: Dybek_87 w 09.08.2016, 19:47lutowanie wtyczki i podobne połączenia powodują zakłócenia pracy sondy
Można tak to zrobić, że wszystko gra. Ale oczywiście lepiej kupić sondę z wtyczką, więc gratuluję zakupu.
Cena tego miedzianego zestawu jest całkiem niezła, mam tylko wątpliwości, czy w cywilizowany sposób da się usunąć stare szpilki.

Dybek_87

Na warsztacie w De czas to pieniadz ;) Przy gotowej wtyczce mniej roboty :)
Dzisiaj kupilem ori sruby do kolektora wydecgowego...
Podobno Sa poprawione w stosunku do tych montowanych przy montażu.




Dybek_87

Dziś zabrałem się sam za kolektor :) rozbieranie co nie miara Ale jakoś sobie poradzilem :) 4 śruby były luźne te od lewej strony...chciałem zmienić nakretki Ale przy odkrecaniu wykrencaly się szpilki A nakretki siedziały zakleszczone nie chcialem uszkodzic gwintu więc dokrecilem wszystko i dokuczliwy dzwiek znikl :)
Jutro ogarne jeszcze Sondę bo dziś przyszła ;)

TAM

Czyli wychodzi na to, że z wykręceniem szpilek nie ma problemu. W takim razie chyba zdecyduję się na ten miedziowany zestaw.

Dybek_87

12.08.2016, 21:50 #84 Ostatnia edycja: 13.08.2016, 15:51 by Dybek_87
U mnie 2 wykrecily się bez problemu żebym wiedział ze tak gładko pójdzie to bym zamówił ten set odrazu...
Miejsca mega mało wszystko gorące he no bo i na cieplym silniku zalecają to robić
Cała operacja zajęła mi 3 godziny na spokojnie :)
Nie jestem żadnym mechanikiem Ale odrobinę pojęcia mam :)

« Dodane: 12.08.2016, 21:57 »

Ori nakretki mają też zabezpieczenie na gwincie dla tego siedzą zakleszczone i wykrecaja się ze szpilkami.
Nakrętki nie były mega luźne ręką nie szło kręcić Ale mimo wszystko nieszczelność byla.
Sprawdziłem wszystkie kluczem nasadowym z tzw grzechotka.
Te pierwsze dwie z lewej 13 nasadowa bo mega mało miejsca.
Trzeba zdemontować pod szybie  Z wycieraczkami
I rurę co idzie do filtra powietrza.
Oslona kolektora siedzi na 4 srubach.
Dobrze mieć małe lusterko aby zobaczyć gdzie są śruby i jak to wygląda :)

« Dodane: 13.08.2016, 15:51 »

Sonda też ogarnieta ; ) Check Engin znikl oczywiscie po skasowaniu błędu; )
Opuscilismy też końcowy wydech na podkladkach więc nie ma więcej wibracji przenoszonych na dyfuzor ;)

Następny w kolejności jest Icek :)


Dybek_87

Panowie za około miesiąc podejmę ostateczną decyzję odnośnie sprzedazy Foki...Plany sie odrobinę pozmienialy...23 września lecę na Mazury okolice Olsztyna na Urlop więc jak znajdzie się poważny zainteresowany to można obejrzeć autko.
Cena jaka mnie interesuje to 42000 tys. Dla forumowiczów można coś jeszcze delikatnie opuścić.
Jak macie pytania to pisać śmiało