[Focus] ST mk2 FL 2008

Dybek_87, 01.02.2016, 19:19 « poprzedni - następny »

TAM

Ale nie ST-kiem 2.5T :-)

ST

31.07.2016, 17:55 #61 Ostatnia edycja: 31.07.2016, 17:58 by ST
Nie wiem jak to wydedukowałeś drogi Holmsie, ale masz rację :D
Ponoć człowiek uczy się do końca życia :)

Dybek_87

Sportowy kat już jest :) 200 Cpi i norma spalin Euro 4
Wykonany przez firmę
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.hdt-motorsport.de


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


TAM

Gratulacje! Ile kosztował? I jaka jest średnica rurek, bo jakoś takie wąskie się na tym zdjęciu wydają?

Dybek_87

299 € :) Plus 23€ za 2 uszczelki i śruby mocujące z nakretkami :) To 2.5 Calowy kat Dp zostaje ori :) jak i cala reszta ale bez srodkowego tlumika i koncowy wydech od Rsa :)

TAM

299€ to przystępna cena. Na ile dają gwarancję? Ciekawe czy robią też 3".

T

Pokaz jak jest wykonany od środka, to najważniejsze.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Dybek_87

03.08.2016, 19:39 #67 Ostatnia edycja: 03.08.2016, 20:43 by Dybek_87
Najtansze u konkurencji kosztuja w granicy 350€...
Robią też 3 calowe ;)
Gwarancja 24 miesiące :)
Mogę pomóc jak ktoś będzie zainteresowany :)

« Dodane: 03.08.2016, 19:50 »

Cena 3 calowego się nie zmienia...
Potem pstrykne fotkę Jak wyglada w środku ;)
Mają też w ofercie 50 Cpi 100 Cpi ale te oczywiscis nie spelnia normy euro 4.

W sobotę montuje i dam coś więcej znać jak odczucia z jazdy i czy dźwięk wydechu się zmienil ;)

« Dodane: 03.08.2016, 20:43 »

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Fotka od środka :)

TAM

Skoro 3" kosztuje tyle samo, to pewnie niebawem się na niego skuszę, bo mój robi już wysiadkę. Jak kupię na firmę, to będzie bez vatu, czyli ok. 260€, a to ma już sens.
Aha, jeszcze jedna prośba - mógłbyś się dopytać do jakiej mocy przewidują kat z 3-calowymi końcówkami? To jest bardzo istotne.

Dybek_87

04.08.2016, 15:03 #69 Ostatnia edycja: 04.08.2016, 22:09 by Dybek_87
Nie ma problemu potem skontaktuje się z Firmą i zobaczę czy udziela takiej informacji tzn czy robili jakieś testy albo mają taką wiedzę od użytkowników którzy kupili. Z tego co wiem to od nie długiego czasu sprzedali ponad 100 sztuk...

« Dodane: 04.08.2016, 22:09 »

Udało mi się znalesc set do przykrecenia kolektora wydechowego może się komuś przyda
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.puma-schmiede.de/shop/index.php?a=887

Piszą że nakrętki posiadają mecjaniczne zabezpieczenie od odkrecania się

Tani nie jest ale zawsze to jakieś wyjście jak by ktoś nieustannie walczył z tym problemem...

U mnie okaże się z sobotę czy to tylko poluzowane śruby na dp czy moze wlasnie kolektor...

Dybek_87

06.08.2016, 16:02 #70 Ostatnia edycja: 06.08.2016, 16:21 by Dybek_87
Kat zamontowany :) Ale to tylko jedyne dobre wiadomosci...zajechalem na warsztat A tam tylko zastepca szefa...i zadnego mechanika...sprawy osobiste...
No to postanowiłem uporać się z montażem sam:)
Śruby od kata udalo sie odkrecic...przynajmniej 3 jedna nie wiadomo dla czego byla zaspawana...ale to jeszcze jakos poszlo...zostala wiec sada do odkrecenia i tu zaczely sie schody...Wd 40 parę minut odczekaliśmy A sonda ani drgnie...no to na gorącą palnikeiem...dalej nic..po 2 godzinach poszedł w ruch flex...mlotek...I przecinak...sondę udało się uwolnić gwint był ok udało wkręcić się do nowego kata bez problemu...
Po odpaleniu było wszystko dobrze po 10 min jazdy zapalił się Check Engin...
Wszystko wskazuje ze uszkodzilismy sondę przy tej operacji...auto prowadzi się normalnie dźwięk jest teraz bardziej rasowy ;) z odczucia lepiej zbiera się od dolu...:)
Teraz pytanie czy zamiennik sondy Denso bedzie ok?
Może ktoś polecić oby nie ori sonde jakis inny dobry zamiennik?
Za ori Fordowski chcieli 180€

Dp jest szczelne wiec nieszczelność o której wcześniej wspominaliśmy dobiega zapewne z kolektora...Ale tego nie udało się już dziś ogarnac...
..

« Dodane: 06.08.2016, 16:20 »

Znalazłem coś na Ebay...

Interessanten Artikel bei eBay ansehen Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.ebay.de/itm/361299859058

T

Sondę niestety łatwo uszkodzić, u mnie udało się to zrobić spawając wydech w jej dość bliskiej okolicy (myślę, że 20 cm od niej). Niestety wykonawca nie pomyślał o odkręceniu.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Dybek_87

No to po tym co przeszła moja nie mogła zostać nie uszkodzona...Ale nie było innego wyjścia na miejscu było tylko ori sonda za 180...a auto potrzebuje nie moglem zostawic do poniedzialku w warsztacie...wiec za wszelka cene postanowilismy uwolnic ja z kata...Wsadziles ori sonede?

TAM

Sonda z linku na pewno będzie niedobra, bo nie może pasować jednocześnie do zwykłych silników ze standardowymi wąskopasmowymi sondami. ST/RS wymaga sondy szerokopasmowej, na której opiera się cały engine management. Takie używane sondy można za rozsądne pieniądze np. Na Allegro. A tu masz nową za przystępną cenę:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.ebay.de/itm/LAMBDA-OXYGEN-WIDEBAND-SENSOR-FOR-FORD-FOCUS-MK2-2-5-ST-2005-11-FRONT-5-WIRE-/122003134143?hash=item1c67f416bf:g:CHsAAOSwzJ5XTvvU

Dybek_87

A to nie jest przypadkiem ta co do dp idzie?