[Focus] ESP raz działa raz nie

ehaw, 27.01.2016, 15:33 « poprzedni - następny »

ehaw

Witam,

od pewnego czasu mam problem z ESP, które czasami od momentu włączenia silnika po prostu nie działa. Pali się kontrolka, wskazująca że system jest wyłączony i rzeczywiście na kołach również to czuć. Natomiast nie potrafię znaleźć żadnego punktu zaczepienia co może sprawiać, że przy następnym włączeniu silnika system znowu zaczyna działać. Czasami potrafi nie działać, kiedy poprzednia jazda była w stylu dziadkowym, czasami po mocniejszym. Podobnie z wracaniem do normy, zdarza się że sytuacja niedziałającego ESP utrzymuje się przez kilka uruchomień silnika (i oczywiście jazd) i potem nie wiadomo z jakiego powodu wraca do normy. Nigdy natomiast się nie zdarzyło, żeby podczas jazdy układ sam z siebie przestał działać. Zawsze jest tak, że po prostu podczas uruchamiania silnika kontrolka może nie zgasnąć i wtedy rzeczywiście ESP nie działa.
W samochodzie były ostatnio wymieniane wszelkie graty tuningowe (IC, wtryski, aktuator, dv etc) oraz sprzęgło i dwumasa i był wgrany wirus Bluefin Stage 3. No i mniej więcej od tamtego momentu coś się dzieje. Wiem oczywiście, że najlepiej byłoby podjechać do serwisu i podłączyć się pod komputer, ale stwierdziłem, że najpierw zapytam Was, czy może ktoś spotkał się z czymś podobnym lub domyśla się co może być przyczyną.

Podjechać na Dobrą planowałem dopiero za jakieś 3kkm po wymianę oleju i DV na forge i nie za bardzo mam czas zrobić to teraz na dniach.

Abstrahuję oczywiście od tego czy z ESP powinno się takim samochodem jeździć czy nie :) Po prostu chodzi o to, że jednak to ja wolę mieć kontrolę kiedy układ działa a kiedy nie.

Będę wdzięczny za pomoc.

T

Z tego co opisujesz wynika, że ECU robi jakiś test ESP przy uruchomieniu auta, który kończy się sukcesem bądź nie.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

Ford focus mk2 niestety ma tak skonstruowany ulład komunikacji miedzy modulami że bardzo czesto jakiś błąd niekoniecznienie związany z układem ESP sygnalizuje komtrolką ESP i brakiem kontroli trakcji. Dla przykładu padniety przepływomierz sygnalizował brakiem ESP i kontrolką☺ Bez kompa raczej lipa bedzie
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps