Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Mondeo ST TDCI Perforamnce Blue

alibizi, 20.01.2016, 19:28 « poprzedni - następny »

alibizi

Taka ciekawostka. Dzisiaj w centrum Warszawy całkiem przypadkowo miałem przyjemność zaparkować obok Mondeo ST TDCI w takim samym kolorze jak mój czyli Performance Blue i porozmawiać z jego kierowcą.

Szczerze mówiąc, nawet nie wiedziałem, że Mondeo w dieslu mogło występować w tym kolorze i jestem ciekaw czy jego kierowca mówił prawdę. Samochód był na angielskich numerach. Po otwarciu maski również wszystko co możliwe było w tym kolorze także chyba nie był przemalowywany (na pierwszy rzut oka po zmroku przy świetle latarni).
Kierowcą był polak, samochód ponoć należy do brytyjki która kupiła mieszkanie w Warszawie i teraz tu mieszka. Kupiony był przez nią jako nowy, ponoć już w tym kolorze. Z ciekawostek jakie mówił, to miał to być pierwszy egzemplarz jaki zjechał z taśmy produkcyjnej. Pewnie dałoby się to jakoś zweryfikować po numerze VIN ale nie wnikałem. W sumie z zewnątrz różnił się tylko pojedynczą końcówką wydechu. W środku fotele skórzane z welurowym środkiem ale nie Recaro, btw. bardzo ładne.
Jestem ciekaw na ile to, co mówił o samochodzie jest prawdą. Macie jakieś doświadczenia z Mondeo TDCI w kolorze Performance Blue?

caqerr

Tak, na anglię wychodziły tak zwane ST TDCi ;) Zewnętrznie tak jak piszesz - różni się to tym ,że ST TDCi ma tylko z jednej strony wydech. Strasznie rzadko jest spotykany zderzak od ST z jednym kominem :)
A w środku skóra nie z welurem a alcantarą ;)

alibizi

O właśnie, dokładnie tak jak mówisz, za ładnie mi to wyglądało. Nie wiedziałem tylko, że występowały w tym kolorze. W Polsce TDCI z pakietem ST da się spotkać, ale nigdy nie widziałem w tym kolorze.
Jednak w momencie kiedy go odpalił, zrozumiałem za co płacę tankując hektolitry paliwa i wymieniając różne duperele. Klekot rozniósł się wzdłuż całej ulicy a ludzie rozglądali się czy czasem to jakiś John Deer nie jedzie.

T

Cytat: caqerr w 20.01.2016, 19:51
Tak, na anglię wychodziły tak zwane ST TDCi ;) Zewnętrznie tak jak piszesz - różni się to tym,że ST TDCi ma tylko z jednej strony wydech. Strasznie rzadko jest spotykany zderzak od ST z jednym kominem :)
...a kombi ST TDCI ma tylny zderzak od RS-a (wydech schowany).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

Już nie przesadzajcie bo akutat silnik tdci jest cichy i nie klepie jak stare tdi
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

caqerr

TDCi to padło jakich mało, klepie jak stara młockarnia :D Wiadomo, tddi jest gorszy. Ale TDCi w mk3 nie jest ciche.

weksla

No cóż ja mam od 7 lat i moge coś na ten temat powiedziec uważam że jest ciche jak na 13 letni samochód. Jak klepie to znaczy że wtryski out. Moje uważam za ciche na tle tdi 1.9 a nawet 2.0
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

alibizi

1.9 tdi to klasyka gatunku. Pompowtryski głośno grają pod maską.