FORD TUNING FORUM - Ford Cougar, Ford C-Max, Ford Escort, Ford Fiesta, Ford Focus, Ford Fusion, Ford Mondeo, Ford S-Max...
FORD TUNING FORUMFORD TUNING FORUM
Korzystając z forum (przechodząc do kolejnych podstron) akceptujesz nasz Regulamin oraz Politykę Prywatności.
W przeciwnym wypadku możesz opuścić forum, ale prawdopodobnie będziesz żałować, więc nie zalecamy tego. :)

[Focus] Zmniejszone przyspieszanie i wiele innych. Pomocy

FORDTUNING.PLCodzienna eksploatacja naszych FordówDiagnostyka komputerowa[Focus] Zmniejszone przyspieszanie i wiele innych. Pomocy
1 [2]
KrisSz #15 | 07.03.2016, 08:56
  Doświadczony
  Focus RS MK2 UG

  To miło słyszeć że "bangla"

  k0ot #16 | 12.03.2019, 23:41
   Forumowicz
   Focus ST MK2
   Krakow

   Mam problem z moim Focusem ST MK2.

   Od jakiegoś czasu stale wyskakuje mi komunikat "usterka układu silnika - zmniejszone przyspieszenie". Po podpięciu auta pod komputer wyskakuje błąd P2117 "accelerator position sensor 2: signal too low". Po skasowaniu błędu i ponownym odczycie, błąd wyskakuje ponownie (zaraz po włączeniu zapłonu, nie trzeba wyłączać nawet silnika). Dodatkowo za każdym razem jak włączam zapłon to zegar resetuje sie do domyślnej godziny. Check engine sie nie świeci, ale auto przez pierwsze kilka sekund ma ograniczone obroty do około 1000rpm, a później rzeczywiście nie dysponuje cała mocą.

   Co do przyczyny to wszystko zaczęło sie na myjni, kiedy to przestały świecić dwie żarówki świateł mijania (wtedy jeszcze nie było żadnego błędu). Stwierdziłem, ze skoro spaliły sie obydwie, to musi być to bezpiecznik, sprawdziłem wiec wszystkie bezpieczniki pod maska i przy siedzeniu pasażera, nic nie znalazłem, wiec zdjąłem klosz i zobaczyłem, ze spaliły sie obydwie żarówki, wymieniłem je. Po zmontowaniu wszystkiego, odpaliłem auto i to właśnie wtedy błąd wyskoczył pierwszy raz.

   Po przeczytaniu kilku tematów na forach internetowych zacząłem od wymiany mojego starego, za małego jak na to auto i zmęczonego życiem akumulatora, nie pomogło. Następnie sprawdziłem masy, wygląda, ze tutaj jest wszystko OK. Sprawdziłem wszystkie kable i wtyczki przy bezpiecznikach, przy silnikiem i przy pedale gazu, tutaj także nie znalazłem nic niepokojącego.

   Niestety nie wiem za bardzo co może być przyczyna tego błędu. Bardzo proszę Was o pomoc.

   k0ot #17 | 15.03.2019, 16:08
    Forumowicz
    Focus ST MK2
    Krakow

    Czy mógłby ktoś pomóc? Wydaje mi sie, ze moze to byc kwestia jakiegos zwarcia, albo padnietego czujnika. Moze ktoś ma jakis pomysł, co mógłbym sprawdzić.
    k0ot #18 | 02.08.2019, 15:40
     Forumowicz
     Focus ST MK2
     Krakow

     U mnie okazało sie, ze był to problem z elektryką, pod płytką z bezpiecznikami (pod maska) sie co przypaliło i robiło spiecie.
     1 [2]