[Mondeo] Mondeo ST220 - Niebieski wilk !!!

nospa666, 16.12.2015, 14:53 « poprzedni - następny »

huzara

Zmiany na plus, gratulacje :)
Mialenia to skuteczny krem na zmarszczki, dzięki swoim naturalnym składnikom Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://mialenia.pl/blog/

nospa666

10.01.2019, 14:13 #76 Ostatnia edycja: 10.01.2019, 22:33 by nospa666
Dzięki.

« Dodane: 10.01.2019, 22:33 »

Wskoczyła także chłodnica oleju.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


sseebbaa1

Jaka firma wykonywała obszycie kierownicy?
O ile grubszy jest wieniec?
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Alek

robiłeś własnoręcznie czy zlecałeś komuś? Mój mieszek już jest w stanie, niezadowalajacym, także skusiłbym się...

nospa666

Cytat: sseebbaa1 w 10.01.2019, 23:41
Jaka firma wykonywała obszycie kierownicy?
O ile grubszy jest wieniec?


Całość obszycia robił gościo z Lublina, który wykonuje takie rzeczy chyba już ze dwadzieścia lat.
Tutaj namiary :  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.www.obszycia-kierownic.pl

Co do grubości to nie mierzyłem ale nie wiele jest grubszy od oryginału (może ze 2 mm).

JacekST220

Na jakich podzespołach stworzyłeś chłodnice oleju?

nospa666

Cytat: JacekST220 w 11.01.2019, 08:53
Na jakich podzespołach stworzyłeś chłodnice oleju?

Bazowałem na zapiskach Seby, chłodnicę i podstawkę kupiłem w sklepie z akcesoriami tuningowymi,
a przewody zamówiłem w firmie co się tym zajmuje na co dzień.

Najtrudniej było zdobyć ten krótszy łącznik do podstawki pod filtr oleju.

JacekST220

Cytat: nospa666 w 11.01.2019, 10:08
Bazowałem na zapiskach Seby, chłodnicę i podstawkę kupiłem w sklepie z akcesoriami tuningowymi,
a przewody zamówiłem w firmie co się tym zajmuje na co dzień.

Najtrudniej było zdobyć ten krótszy łącznik do podstawki pod filtr oleju.


Dzięki lecę do tematu Seby, w sprawie chłodnicy, podejście Twoje do auta i samo ono wielki +

sseebbaa1

Cytat: nospa666 w 11.01.2019, 10:08Najtrudniej było zdobyć ten krótszy łącznik do podstawki pod filtr oleju.

Możliwa jest też instalacja podstawki na wymiennik ciepła i wtedy nie potrzeba tego krótszego adaptera. Tak zamontował kolega Bobson (w jego temacie jest kilka zdjęć takiego montażu).
Jednak wymiennik ciepła woda-olej jest moim zdaniem niepotrzebny przy poprawnie działającej dodatkowej chłodnicy oleju z termostatem.
Ja zdecydowałem się właśnie na wyrzucenie wymiennika.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

nospa666

Ze względu na zmiany jakie zaszły w moim codziennym życiu jestem zmuszony rozstać się z moim ST.
Niestety cena za jaką go wystawiłem odzwierciedla obecny rynek i czas w jakim muszę go sprzedać. ;( :(
Nie jest to dla mnie łatwa decyzja gdyż ilość czasu, serca i pieniędzy jakie w niego włożyłem nie zrekompensuje mi jego straty.  ;( ;(

Tutaj link do Naszej giełdy Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6105.0.html
a tu do allegro :  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://allegro.pl/ogloszenie/ford-mondeo-st220-performace-blue-2003-r-i-iift-7780993315

Obecnie poszukuję Mondeo MK4 TDCi z silnikiem 2.0 lub 2.2 w wersji hatchback po 2011 r.

MAG

Nie lepiej gazownie założyć niz za psie pieniądze sprzedawać?
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

JacekST220

Nie lepiej gazownie założyć niz za psie pieniądze sprzedawać? x2 Wiesz co masz

veg

19.01.2019, 10:47 #87 Ostatnia edycja: 19.01.2019, 10:48 by veg
Chłopaki dobrze piszą. Zakładałem LPG w Warsztatowni i nic się nie dzieje. Podjeżdżam, tankuję i jadę :)

Jeśli jednak nie zmienisz zdania to wrzuć na Mondeo Klub Polska. Ludzie szukają tam ST220.

nospa666

Cytat: MAG w 15.01.2019, 20:13
Nie lepiej gazownie założyć niz za psie pieniądze sprzedawać?

Cytat: JacekST220 w 16.01.2019, 09:12
Nie lepiej gazownie założyć niz za psie pieniądze sprzedawać? x2 Wiesz co masz

Gazowanie odpada. Jak kupowałem ST'ka to sobie obiecałem, że nigdy go nie za gazuję :)
Nie pytajcie dla czego, bo każdy będzie miał swoją rację.

Poza tym mój aktualny pracodawca może mi tankować auto ale tylko ON (w gratisie  8)).
Wybór padł na Mondeo bo w swojej historii miałem ich aż 9 i ciężko mi się przesiąść na inny samochód.

Dlatego ze względu na zbliżone osiągi najbardziej pasuje mi mk4 z silnikiem 2.2 o mocy 200 kucyków.
Pewnie dałoby się coś jeszcze z niego wykrzesać więcej.


MAG

Czy wersja 200KM (polift), czy 175KM (przedlift), ląduja w bardzo podobnym zakresie 225-235KM, a w pojedynczych przypadkach poliftów udaje sie przekroczyć 240KM, ale tylko w manualach.
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0