[Focus] ST225 Seryjny wydech bez katalizatora i tłumika środkowego

PyRsHaL, 06.12.2015, 18:31 « poprzedni - następny »

PyRsHaL

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=pYNBJxZaqb4

Średnica: 2,5"
Seryjny DownPipe
Usunięty tylko katalizator i tłumik środkowy
Seryjny tłumik końcowy
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

st-power

Brzmi to bardzo fajnie jak na taki zabieg :)
Był przepiękny i unikatowy Cougar No Limit Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/Zy5sKLAv8cY
było kultowe Mondeo ST220 :-D  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/CIMClUqwggA
jest MK4 2.2 TDCi 200KM Indywidual automat+kombi

PyRsHaL

Teraz jest trochę ciszej, bo zastosowaliśmy klapkę, która otwiera w zależności od poziomu doładowania.
Czyli turbina jest regulatorem głośności ;)

Bardzo tania modyfikacja, która znacznie poprawia komfort podróżowania
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

ST

Fajnie brzmi, ale jak to potem jest na badaniu technicznym po usunięciu katalizatora? No bo mnie ostatnio analizator spalin wtykali w rurę jak byłem na badaniu... A co pokaże po wywaleniu katalizatora?
Mnie też przy okazji pobytu na hamowni zaproponowano usunięcie katalizatora (mam założony układ wydechowy Milltek non resonated)

T

Cytat: ST w 07.12.2015, 20:46A co pokaże po wywaleniu katalizatora?
Nic dobrego...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

PyRsHaL

No to mocno tam u Ciebie sprawdzają :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

ST

Jak miałem MK-I 1,8 TDci to nigdy mi przez dwanaście lat spalin nie sprawdzano...
A jeżdżę od kilku lat na tą stację...

T

W dieslu sprawdzają tylko zadymienie (jeśli im się chce), ale w przypadku silników benzynowych mogą sprawdzić dokładny skład. Szczególnie, gdy widać, że katalizatora nie ma...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

ST

Muszę znajomków z miasta podpytać, tych co mają benzyniaki. Może na niektórych stacjach w ogóle nie badają spalin... :)
Zrozumiałbym taką nadgorliwość w 20-sto letnim rzęchu, albo taki co ma już nawalone ze 200tys. na liczniku...
Ale na badaniu w sierpniu miałem przebieg ok. 8000km.

PyRsHaL

Najgorsi są służbiści co przegnitego kapcia puszczą, a zadbane zmodzone auto, które jest w 1000x lepszym stanie nie przejdzie badania :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

weksla

Chlopaki wieszcie czy nie robilem przegląd w pazdzierniku w foce. Jak wiadomo jest cat out. I widzę ż mi facet wklada sondę do rury. Myślę bedzie lipa. A on mowi no miescimy się w gornej granicy normy☺ więc albo sonda spiepszona albo przymknął oko bo nie wierzę żeby miescil się w normie
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

PyRsHaL

Może zapomniał włączyć silnik :)

U mnie na elpegu emisje poszły w dół więc pewno by się mieściło :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

Mustang

ja dzisiaj robiłem przegląd i pomiar wykazał że znacząco nie naruszam norm spalin :D Oczywiście nie mam nic oprócz końcowego. Wydał mnie zapach spalin :)

lolomanolo

Grunt to pojechać na badanie kiedy silnik jest porządnie rozgrzany, bardzo pomaga zmieścić się w normie ;)

T

Można też dodatkowo zatankować V-power Racing albo podobne paliwo. Dokładniej się spala i spaliny mają lepszy skład.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club