[Mondeo] ST220 Karawan by Mifumi

Mifumi, 16.10.2015, 20:53 « poprzedni - następny »

Mifumi

Witam
Jestem nowy na forum, Mondeo zakupiłem 3 i pół miesiąca temu, chciałem auta sportowego i jednocześnie praktycznego, również pod kątem przyszłej rodziny, wybór był między S4 B5 a ST220, wygrała kwestia ceny oraz dobrej opinii o Fordzie w moich oczach, zakupu nie żałuję mimo tego, że już po miesiącu obrócił mi panewki (4 z 6) i ciągnął olej jak szalony(1-2L / 1k km, ciężko wyczuć), ale jeździ mi się nim wyśmienicie, wyposażenie oraz komfort(mimo charakteru ST) są dla mnie lepiej niż zadowalające :)
Auto najpewniej było olewane w kwestiach olejowych, ewentualnie sam przebieg 300k km zadecydował o tym, że trafiło na mnie, ale cóż mówić, okazja była... :P Aczkolwiek cena zakupu wraz z remontem jest w granicy rozsądku kupna dobrej sztuki, a wiem co mam i nie zabolało to aż tak :)
Silnik przeszedł kompletny remont, obróbka głowic, wymiana wału(i panewek), wymiana pierścieni, rozebrany do każdej śrubki i złożony "na nowo", na ten moment ma 4k km przebiegu po remoncie, zalany VR1 i chodzi jak pszczółeczka, kopa również posiada tak jak powinien :)

Nie jest idealny pod kątem wyglądu(wgniotki, ryski etc.), posiada zderzak RS a nie ST, powoli acz sukcesywnie wychodzą rzeczy olane przez poprzedniego właściciela...
Remont wyszedł dosyć niespodziewanie, dlatego doprowadzenie do "piękności" muszę zostawić na przyszły rok...

Plany?
Seryjny piękny wygląd który jest idealny(zderzak niewiadoma, jeśli ST jest bliżej ziemi to zostanę przy RS raczej, nie chcę rwać krawężników...) dla mnie, lekko tylko zmieniony poprzez naklejki w celu zindywidualizowania auta, poprawienie blacharki(wgniotki, rysy etc), odświeżenie felg, doprowadzenie do ładu i składu zarówno mechaniki(w pierwszej kolejności) oraz estetyki do stanu w którym będę mógł spojrzeć na auto i powiedzieć, że "tutaj nic nie trzeba robić, jest idealnie" :)

Fotka tego jakie panewki zostały wyjęte z tego auta, nie było żadnej panewki która byłaby ok...

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



A tutaj sesja auta, komentarze odnośnie zdjęć(wykonania jak i samego auta) mile widziane ;)
Niestety gdzieniegdzie może brakować ostrości, inna kwestia, że to pierwsza sesja poświęcona autu dla "fotografa", ja tylko stałem i czasem coś podpowiedziałem jaką mam wizje ;P

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


caqerr

Dotarłeś i tutaj, siema ;)
Jak masz czas w niedziele to podskocz do krakowa na spota. Robimy sobie STkami ćwiartki ;)