Tuning hamulców w mondeo mk3

wojoo, 14.05.2010, 14:23 « poprzedni - następny »

sseebbaa1

16.07.2016, 00:39 #600 Ostatnia edycja: 16.07.2016, 00:43 by sseebbaa1
Cytat: rajman w 15.07.2016, 17:10Zaciski od Mazdy 3 MPS po 2009 r. Pasują do Mondeo MK3.

To dobra wiadomość! :)
Fajnie, że udało się dopasować, bo przez to wzbogaciliśmy naszą wiedzę odnośnie dawców organów 8)

Na samym zacisku rzeczywiście widać takie same duże numery.
976 na prawym, a więc zapewne teź 975 na lewym.
Zatem są to zaciski identyczne jak w Focusie mk2 ST tylko z innymi jarzmami (na śruby z gęstszym gwintem).
Z paragonu,wynika, że śruby to M12 x 1.25 o długości 30.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

rajman

Dziś wszystko złożyłem, z czasem jak dotrę cały zestaw dam znać o efektywności hamowania.

Na dzień dzisiejszy koszt całej operacji to zaciski za 250szt-500zl
Tarcze ate - 370 zł
Klocki - 140

Co daje możliwość ogarnięcia całej modyfikacji w okolicach 1000 zł.

tapatalked

plc10

 " Klocki - 140 " jakie klocki chcesz załozyć w tej cenie ?  ja za DS2500 dałem 450 PLN  ...

T

Klocki za 140 zł to jest bardzo słaby pomysł...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

rajman

Cytat: plc10 w 25.07.2016, 13:57" Klocki - 140 " jakie klocki chcesz załozyć w tej cenie?  ja za DS2500 dałem 450 PLN...

I to może te bez homologacji drogowej? Juz dzwonie po milicję; )



Cytat: Tomasz w 25.07.2016, 17:23Klocki za 140 zł to jest bardzo słaby pomysł...

A za ile to już "dobry" pomysł?


Odpowiadając na Wasze pytania, kupiłem klocki bosha.

tapatalked

T

Cytat: rajman w 29.07.2016, 18:52A za ile to już "dobry" pomysł?
Myślę, że klocki w stylu Ferodo Premier to jest takie minimum do tego auta (z niezbyt dużymi tarczami jak na swoją masę), ew. ekwiwalent innego producenta.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Rayan13

Witam wszystkich.
Jestem od niedawna posiadaczem ST220 ,poczytałem już na forum trochę o zmianie zacisków coś tam już wiem. Ale tak dla pewności chciałbym się zapytać czy zaciski Brembo od Focusa mk3 RS Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/ford-focus-iii-rs-zaciski-tarcze-hamulcowe-brembo-i6385130216.html będą pasować do Mondeo St220 bez żadnych modyfikacji ?
Ryan

bishop

Bez żadnych modyfikacji chyba nie będą pasować. P&p pasują zaciski z focusa ST.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

Rayan13

A miałem nadzieje że będę miał zaciski BREMBO. No trudno. Dzięki za info. Pozdrawiam.
Ryan

2rrrbo

Jak wygląda zestaw zacisków i tarcz przód i tył z foki II RS do ST220? Pasują czy trzeba jakies adaptery itp.?

MAG

No przecież 2 posty wczesniej masz napisane, że z Foki RS nie pasują - wystarczy najpierw przeczytać cokolwiek w wątku a dopiero potem zadawać pytania.

Tyłu nie ma sensu ruszać w ST220, bo jest praktycznie tej samej wielkości co w FF ST i RS
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

2rrrbo

Drogi Mag'u jakbys uwaznie przeczytal te dwa posty wyzej to bys zwrocil uwage ze chodzi o Mk3 a nie mk2 o ktory ja pytalem ale masz racje do drugiej czesci swojej wypowiedzi. Pytanie zadalem przed przeczytaniem 41 stron w tym watku. Teraz po przeczytaniu juz znam odpowiedz.

rajman

po sezonie użytkowania mogę powiedzieć że tylko zakładać i jeździć. problemy miałem od jakiegoś czasu z bijącymi tarczami, zamontowanie większych rozwiązało problem definitywnie. Dodatkowo hamują lepiej, nie męczą się tak zwłaszcza w upały. słowem same pozytywy, oprócz jednego, koledzy pisali że wchodzą na te zaciski felgi 16' niestety nie wszystkie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



takie się nie zmieszczą.

wild_weasel

Cytat: rajman w 05.10.2016, 14:41koledzy pisali że wchodzą na te zaciski felgi 16' niestety nie wszystkie
Koledzy pisali, że wchodzą tylko 3 wzory oryginalnych szesnastek :) Tomasz pisał, że te powyżej niestety nie.

rajman

Teraz już wiem :P musiałem przeoczyć tutaj informacje na ten temat.

Kolego @Rijandel, mógł byś podesłać jakie Alu pasują?

A co z felgami stalowymi?