Tuning hamulców w mondeo mk3

wojoo, 14.05.2010, 14:23 « poprzedni - następny »

sseebbaa1

Cytat: Tomasz w 08.10.2017, 22:31Ta różnica to ok. 1-2 mm.
Sprawdzę może potem czy na klocku w Mondeo widać czy i ile wystaje poza tarczę. To pozwoli ustalić tę różnicę.



---

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



A ten zacisk w Mondeo mk4, to od jakiego dawcy?
I jaka średnica tarczy?
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

enforte

Cytat: sseebbaa1 w 08.10.2017, 21:58
A ten zacisk w Mondeo mk4, to od jakiego dawcy?

Patrząc wizualnie i na sposób montażu - zacisk z Megane RS III
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/85146

PyRsHaL

@seba
Bodajże z Megane III RS, ale mogę się mylić - nie pamiętam, bo na warsztacie działo się zbyt dużo :P
O szczegóły musiałbyś się zapytać u źródła :P

W każdym bądź razie - Tomek ma zrobiony szablon na adaptery pod te zaciski :P
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

GOLDEN

Cytat: PyRsHaL w 08.10.2017, 21:35
Kumpel wczoraj do Mondeo MK4 montował 4 tłoczkowy Big Brake przygotowany w FSV - dość przyjemnie to wyglądało

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zacnie to wygląda.
Ale pewnie o oryginalnych felgach 17 cali można zapomnieć.
Masz może zdjęcie jak wygląda koło na tym?

Poza tym przypomniało mi się, że potrzeba podskoczyć do Tomka i Damiana na mały przegląd.

Pozdrawiam
GOLDEN!!!

PyRsHaL

Proszę :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

sseebbaa1

A jaka to średnica tarcz?
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

sseebbaa1

Pracuję nad adapterami pozwalającymi zamontować do Mondeo mk3 tarcze Focusa RS-a mk3 (średnica 350 mm) wraz z zaciskami 4-tłoczkowymi z BMW 7 (E38).

Jakby kogoś to zainteresowało, to tutaj filmik z pierwszej przymiarki do oryginalnej felgi ST220:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Mondeo ST220 przymiarki tarczy 350mm oraz zacisku Brembo e38 do oryginalnej felgi 18"


Jak się uda, to będzie to wyglądało o tak :D

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

enforte

Cytat: sseebbaa1 w 16.10.2017, 00:11
Jakby kogoś to zainteresowało, to tutaj filmik z pierwszej przymiarki do oryginalnej felgi ST220:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Mondeo ST220 przymiarki tarczy 350mm oraz zacisku Brembo e38 do oryginalnej felgi 18"
Zdecydowanie interesuje! Uwielbiam takie projekty i trzymam tzw kciuki :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/85146

ST

Pięknie na filmie wszystko pokazane. Szkoda, że "weksla" nic nie pokazał jak dopasował Brembo z RS-MK3 do ST-MK2! Ani nie raczył nawet odpowiedzieć na priva - jak zapytałem...

JacekST220

Swietna robota, czekamy na adaptery a ja chyba zaczne szukac zimowek 18' :)

veg

A dajcie spokój... Dopiero co kupiłem zaciski 320 a wy już o 350 myślicie. Nie nadążam...  ;( ;( ;(

sseebbaa1

Oprócz ulepszenia przednich hamulców będę jeszcze pracował nad poprawieniem tylnych. Bo w Mondeo mk3 z tyłu standardowo są tarcze o średnicy 280 mm i w porównaniu do przednich będą po prostu za małe. Zamierzam wykombinować rozwiązanie, które nie zrujnuje portfela - być może uda się zrobić zestaw wykorzystujący seryjne tylne zaciski :)
Jest szansa, że zrobię to na tarczy 302 mm, ale tu będzie jeszcze większe wyzwanie z kształtem adapterów.
Zima będzie pracowita :D
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

enforte

16.10.2017, 22:01 #717 Ostatnia edycja: 16.10.2017, 22:14 by enforte
Cytat: sseebbaa1 w 16.10.2017, 21:51
Oprócz ulepszenia przednich hamulców będę jeszcze pracował nad poprawieniem tylnych. Bo w Mondeo mk3 z tyłu standardowo są tarcze o średnicy 280 mm i w porównaniu do przednich będą po prostu za małe. Zamierzam wykombinować rozwiązanie, które nie zrujnuje portfela - być może uda się zrobić zestaw wykorzystujący seryjne tylne zaciski :)
Jest szansa, że zrobię to na tarczy 302 mm, ale tu będzie jeszcze większe wyzwanie z kształtem adapterów.
Zima będzie pracowita :D


Fajne rozwiązanie istnieje dla Focusa ST. Po wymianie samego jarzma na część z mazdy można założyć tarczę 302mm z Volvo V70/Focusa RS (ta druga lepiej dopasowana). Może podobnie da się ugryźć mondeo?

Jedyny problem to dostępność jarzm, bo o ile się nie mylę nie występowały w modelach na EU.

Więcej pod hasłem "frankenbrake" w google :)



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/85146

sseebbaa1

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

enforte

Cytat: sseebbaa1 w 10.11.2017, 17:47
<fantastyczne zdjęcia>

Czyżby wcięło nam z wątku rozwiązanie zagadki o zaciskach i kilka postów obok? ;| Szkoda.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/85146