Tuning hamulców w mondeo mk3

wojoo, 14.05.2010, 14:23 « poprzedni - następny »

T

Poza tym moim zdaniem nie warto szukać pojedynczych sztuk, tylko obu zacisków z jednego auta. Trzeba też pamiętać, że robiąc swap do Mondeo nie można przełożyć tarcz i klocków z innego auta jeśli mają jakikolwiek rant, bo po swapie klocki "biorą" trochę bliżej krawędzi niż w oryginale i nie będzie to dobrze funkcjonowało (bardzo prawdopodobne jest miejscowe przegrzanie tarcz i/lub klocków zanim całość się na nowo dotrze, bo klocki będą "łapały" głównie za ten rant).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Tigerbart

Ja bym brał np takie:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.burtonpower.com/parts-by-fitment-type/parts-by-car-model-ford/ford-mondeo/ford-mondeo-mk3-00-07.html?&product_area=588

360x28 to już na pewno hamuje

rajman

I minimum 18 calowe felgi i adaptery i rzeźba ;)

PyRsHaL

1500 funciszy ładnie - to już taniej wyjdą customy Big Brake z Porsche z adapterami itd ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

Tigerbart

Cytat: PyRsHaL w 05.03.2017, 15:12
1500 funciszy ładnie - to już taniej wyjdą customy Big Brake z Porsche z adapterami itd ;)

Pewnie masz rację.

PyRsHaL

Cytat: Tigerbart w 05.03.2017, 15:16Pewnie masz rację.

Wiem, bo u siebie w Focusie robiłem Big Brake z Porsche, całość wykonana w FSV-Performance.
Cena zależy od konfiguracji zacisków 4-6 tłoczków / tarcz / klocków itp

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Ceny dedyków np Stoptech rozwalały totalnie system :P
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

sseebbaa1

Jak ktoś będzie montował zaciski hamulcowe od Focusa, to proszę o zważenie takiego zacisku.
Kiedy ja montowałem swoje, to nie pomyślałem o tym, a może być to przydatna informacja.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

JacekST220

Panowie czy zaciski od Mazda 3 MPS 2.3 Turbo LIFT 2006-2008 benda pasowac do ST220 ? Maja napis z tylu FoMoCo 975 i 976.

sseebbaa1

#599
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

JacekST220

Cytat: sseebbaa1 w 18.03.2017, 17:02
#599

Tam wlasnie jest napisane ze pasuje od MPS3 po 2009r a ja mam okazje kupic z  Mazda 3 MPS 2.3 Turbo LIFT 2006-2008 i niechce wyrzucic kilku stowek w bloto :(

sseebbaa1

Rozumiem. To oprócz tej informacji o zaciskach Mazdy, innych nie mamy.
Musiałbyś posilkować się jakimś forum Mazdy i sprawdzić czy miały one zmiany w hamulcach w związku z liftem.
Jeżeli nie, to jest ogromna szansa, że rozstaw otworów w jarzmach jest taki sam także we wcześniejszych rocznikach.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Ven83

Panowie, czy ktoś rozpoznaje producenta tych tarcz w zestawie z zaciskami z Mazdy 3 MPS po nacięciach ?

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/tarcze-zaciski-hamulcowe-przod-mazda-3-03-09r-mps-i6614462973.html

Szukam do nich klocków w dobrej cenie do ST220 :)

rajman

Cytat: Ven83 w 30.03.2017, 00:16
Panowie, czy ktoś rozpoznaje producenta tych tarcz w zestawie z zaciskami z Mazdy 3 MPS po nacięciach?

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/tarcze-zaciski-hamulcowe-przod-mazda-3-03-09r-mps-i6614462973.html

Szukam do nich klocków w dobrej cenie do ST220 :)
Te tarcze nie będą pasowały do Mondeo. Jest inny rozstaw śrub.

JacekST220

Ven83 - tak jak kolega rajman pisze tarcze nie pasuja od Mazdy. Zaciski tak :)

T

Pomijając rozstaw śrub, to żadne tarcze z rantem, które nie jeździły w Mondeo mk3 nie będą pasowały, bo po swapie klocki biorą przy samym brzegu. W efekcie łapałyby głównie za ten rant (i jest duże ryzyko uszkodzenia klocków czy tarcz -- przegrzania). Jeśli kompletny zestaw, to tylko z Mondeo, jeśli z innego auta, to same zaciski.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club