Spadek mocy 3000obr Focus RS MKII

T16user, 23.09.2015, 22:21 « poprzedni - następny »

lolomanolo

OK, teraz tylko logowac... Dzieki wielkie!

TAM

Nie ma za co, pamiętaj tylko że nie wszystko co napisalem musi się zgadzać w 100%, jako że wynika głównie z własnych doświadczeń i obserwacji, choć ma również potwierdzenie w doświadczeniach innych (głównie zagranicznych) pasjonatów.

lolomanolo

Jasne, grunt, ze wiem wiecej niz wiedzialem.

vtec

co tam Panowie w sprawie? Jakiś progres?

lolomanolo

Nie dałem rady. Tylko dwa dni w domu, dzisiaj znowu wyjazd. Próbowałem wczoraj przez chwilę, ale coś mi laptop swirował i zrywał połączenie z interface'em. Za tydzień drugie podejście. Jak się nazywa AFR w forscan?

weksla

lolo a jaki masz DV?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

lolomanolo

Podróbkę z ebay

TAM

Cytat: lolomanolo w 15.11.2015, 08:38Jak się nazywa AFR w forscan
W Forscanie jest to EQ_RAT11, ale według mnie to jest nieprawda. Dokładniej mówiąc nie jest to AFR, tylko żądany AFR. Rzeczywisty trzeba sobie przeliczyć z lambdy (LMD_EGO1) zakładając lambda=1 dla AFR=14.64. Dzisiaj ściągnąłęm wersję 2.2.8 beta, to przy okazji sprawdzę czy coś się zmieniło w sensorach/dostępnych parametrach.

lolomanolo

Rozumiem, wielkie dzięki TAM.

Zauważyłem, że chyba były dwa eq_rat11 i tylko jeden z nich był opisany jako wartość oczekiwana. Wybrałem ten drugi,ale i tak miałem jakieś dziwne wartości...
Następnym razem skorzystam z tego co podałeś i sobie przeliczę.

weksla

nadal pokładam problem w tym własnie zaworze. Uszczelnijcie go. mi pomoglo.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

MAG

Jak go uszczelniales????
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

lolomanolo

Cytat: weksla w 15.11.2015, 18:27nadal pokładam problem w tym własnie zaworze. Uszczelnijcie go. mi pomoglo.
Tylko, że ja i kolega który założył wątek mamy inne zawory. Angole, którzy mieli problem z pierwszymi mapami mp350 mieli też różne, głównie seryjne.

U mnie wydaje się, że jest lepiej od wczoraj kiedy zalałem paliwo 100 oktanowe, ale za mało testów, żeby powiedzieć definitywnie.

weksla

Wymiana oringów na inne, pod wpływem wysokiej temperatury te były mega twarde i poszaprane. U mnie powaga problem zniknął po tym zabiegu.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

MAG

ktore oringi wymieniales - te zewnetrzne na mocowaniu do obudowy turbo, czy te wewnetrzne? Najlepiej jakbys mial fotke i tak lopatologicznie zaznaczyl ktore ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

weksla

mag wybacz, ogarniał to Thomas z Damianem, ja tego nie widziałem.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps