Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


[Focus] Zabawka

JonesB, 23.09.2015, 19:42 « poprzedni - następny »

JonesB

Witam wszystkich bardzo serdecznie  :)

Od 3 miesięcy jestem posiadaczem auta ze zdjęcia poniżej. Przesiadłem się z Subaru Imprezy STI N14 zwanej potocznie Lanosem  :) i jak na razie jestem zadowolony....przynajmniej zanim spadnie śnieg  :/ Autko fajne , szybkie , mało pali , oczojebne jakich mało  :)  Napiszę później co w aucie zrobiłem i co chciałbym zrobić z pomocą forumowych wyjadaczy  :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


MAG

24.09.2015, 09:12 #1 Ostatnia edycja: 24.09.2015, 09:14 by MAG
No to czekamy na wiecej info.

No i gratulacje fajnego RS'a...

« Dodane: 24.09.2015, 09:14 »

Znowu cos samo "poprawia" wpisywane slowka...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

JonesB

24.09.2015, 10:13 #2 Ostatnia edycja: 24.09.2015, 10:41 by JonesB
Dzięki :)

Poprzedni właściciel wymienił DP na MG, końcowy MG, wywalił kata i nie zestroił całości. Do tego kazał mi jeździć na 95 żeby Check się nie pojawiał :)....mistrz świata. Osiągi tragiczne...do 150 "jakoś" to jechało...później nic się w aucie nie działo

Auto zestroiłem w Ecu Project i teraz to lata. Wynik z hamowni nie powala ale auto jeździ jak trzeba. Mój błąd, że przed strojeniem nie doczytałem że trzeba wymienić IC, ale nauka kosztuje :)

Po strojeniu wymieniłem oba elementy poduszki skrzyni bo wkurzjące było słuchanie pukania przy utracie i złapaniu przyczepności
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Wymiana olejów, filtrów to standard. Napisałem do heko z zapytaniem o większy i dedykowany IC. Mocy mam aż za dużo ale jak można by więcej to czemu nie? :)

Jedyne czego nie mogę przeżyć w Foce w porównaniu z STI to przekładnia kierownicza. Nie mogli już krótszej zrobić? Subarakiem nawroty  pełnym bokiem bez odrywania rąk od kiery a tutaj nawet na rondzie ręce się plątają :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


bmarcin

Gratsy i widzę że jest nas tutaj więcej przesiadających się z Imprez na szybkie Fordy :)

Czy w Foce ST i RS jest ta sama przekładnia? Ja nie zauważyłem tragedii ze skręcaniem w Fordzie, wręcz przeciwnie.

JonesB

Pojeździj STI albo EVO... przepaść w prowadzeniu na krętych partiach

vtec

a czy to nie ten RS co na początku roku sprzedawany był przez Seat'a we Wrocku? Jeden właściciel, przebieg bodajże pow. 120kkm.
Jeśli tak, to go oglądałem.... ale widać wybrałem innego ;)

« Dodane: 24.09.2015, 11:16 »

Cytat: bmarcin w 24.09.2015, 11:03
Czy w Foce ST i RS jest ta sama przekładnia? Ja nie zauważyłem tragedii ze skręcaniem w Fordzie, wręcz przeciwnie.
Ta sama. Szału rzeczywiście nie ma ze skręcaniem ...

JonesB

Cytat: vtec w 24.09.2015, 11:14
a czy to nie ten RS co na początku roku sprzedawany był przez Seat'a we Wrocku? Jeden właściciel, przebieg bodajże pow. 120kkm.
Jeśli tak, to go oglądałem... ale widać wybrałem innego ;)

« Dodane: 24.09.2015, 11:16 »
Ta sama. Szału rzeczywiście nie ma ze skręcaniem....


Ten sam :-)

vtec

ok, to nie będę rozpisywał się, co mi się w nim nie podobało :)

bmarcin

Cytat: JonesB w 24.09.2015, 11:06
Pojeździj STI albo EVO... przepaść w prowadzeniu na krętych partiach

STI czy EVO ma moc i moment na 4 kola, tu tylko na 2. Różnica musi być, obejść tego się nie da. Ale spodziewałem się większej przepaści ST vs. STI czy WRX. EVO nie jeździłem na tyle żeby się wypowiadać.

lolomanolo

Ja się przesiadłem w maju z buga wrx i póki co same plusy, ale z trwogą czekam na zimę...

JonesB

WRX ma seryjną przekładnię tak zwykły cywil. STI to inna bajka

Cytat: bmarcin w 24.09.2015, 12:47STI czy EVO ma moc i moment na 4 kola, tu tylko na 2. Różnica musi być, obejść tego się nie da.

Domyślam się że przy takiej mocy w FWD musi być coś za coś

bmarcin

Cytat: JonesB w 24.09.2015, 13:00
Domyślam się że przy takiej mocy w FWD musi być coś za coś
Dokładnie do tego zmierzam. I tak jak napisałem przy ST'kowj mocy nie ma tragedii, jak dla mnie.

Cytat: lolomanolo w 24.09.2015, 12:53
Ja się przesiadłem w maju z buga wrx i póki co same plusy, ale z trwogą czekam na zimę...
Jak będą takie zimy jak przez ostatnie 2 lata (przynajmniej w Łodzi praktycznie 0 śniegu), nie martwiłbym się za bardzo :)

JonesB

Cytat: bmarcin w 24.09.2015, 14:11Jak będą takie zimy jak przez ostatnie 2 lata (przynajmniej w Łodzi praktycznie 0 śniegu), nie martwiłbym się za bardzo

Lanosa kupiłem w październiku 2014 specjalnie na zimę i 3 razy byłem w górach bo spadł śnieg i zdążyłem przed pługiem :-)

bmarcin

Cytat: JonesB w 24.09.2015, 14:25
Lanosa kupiłem w październiku 2014 specjalnie na zimę i 3 razy byłem w górach bo spadł śnieg i zdążyłem przed pługiem :)
No to albo mieszkasz bliżej gór albo miałeś fart ;-). Ja przez 5 lat Imprezowania 2 razy złapałem dobry śnieg w górach.

Cytat: JonesB w 24.09.2015, 13:00
Domyślam się że przy takiej mocy w FWD musi być coś za coś
Za to w Ej25.. masz inne "atrakcje" - uszczelka, tłok, panewka.... też coś za coś :)

JonesB

Cytat: bmarcin w 25.09.2015, 09:31No to albo mieszkasz bliżej gór albo miałeś fart

Mieszkam w Bielawie. Kamionki , Jodłownik , patelnie w Walimiu...kultowe odcinki Elmotu i Rajdu Polski a wszystko pod nosem :-)


Cytat: bmarcin w 25.09.2015, 09:31Za to w Ej25.. masz inne "atrakcje" - uszczelka, tłok, panewka... też coś za coś

To fakt :-) Auto przed zakupem już wszystko miało porobione w ASO dlatego kupiłem. W każdym Ej25 dmucha uszczelki...w zalezności od stylu jazdy wcześniej czy później. A nie brakuje Ci dźwięku boxera ? ja jak słyszę to zawsze się oglądam i patrzę co jedzie :-)