Focus ST - 2010 rok

ST, 15.09.2015, 21:41 « poprzedni - następny »

ST

15.09.2015, 21:41 Ostatnia edycja: 15.09.2015, 21:47 by ST
Chciałem przedstawić mój skromny nabytek jak w temacie, czyli Focus ST - 2010 rok. Posiadam go od około czterech miesięcy i wciąż go poznaje... i coś tam zmieniam Na hamowni MAHA LPS 3000 PKW pokazał na seryjnym silniku bez żadnych modyfikacji 236,8 KM i 339,8 Nm, przy przebiegu 8200km. Reflektory soczewkowe. Od trzech dni mam zmieniony intercooler na Wagnera i układ wydechowy na Milltek non resonated, no i świece Denso IKH 22 iridium. Po tych zmianach jeszcze nie był na hamowni. Reszta widoczna na fotkach, czyli listwy chrom oryginał Ford, ocarbowany dyfuzor, alufelgi oryginał ford RS 18" ledy Magneti Marelli zamiast przeciwmgielnych jako światła do jazdy dziennej, a w sobotę na razie na przód dystanse Eibach 2 x 15mmm.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


No i oczywiście mała strażniczka, która wszystkiego pilnuje :D

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


bishop

Co tu dużo mówić. Piękna sztuka (nie chodzi tu o pieska :)) Ta felga RS jakie ma ET?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

ST

15.09.2015, 21:55 #2 Ostatnia edycja: 15.09.2015, 22:06 by ST
ET 52,5 dlatego warto dystanse założyć... Dzięki za dobre słowo, ale psinka też jest fajna :)

weksla

Piękna sztuka Ci sie trafiła. Przebieg kosmiczny hehehe:)
Jakie koszta takiego wydechu? Kata usunałeś?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

vtec

Cytat: weksla w 15.09.2015, 22:46
Przebieg kosmiczny hehehe:)
3 razy patrzyłem i nie dowierzam. Masakra. Nie zardzewiało to?
Ładna sztuka.
PS. Te 18" wg mnie średnio pasują, chyba że jak auto "siądzie" będzie lepiej wyglądać.

Adrian90

Skąd wytrzasnąłeś taką foczkę z takim przebiegiem?;) Ładny ten blue...

bishop

Faktycznie przebieg taki że aż niewiarygodny. Ja przeczytałem 82000.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

Boxik

Skąd wytrzasnąłeś taki zasięg przy 3/4 zbiornika ?:)

vtec

Cytat: Boxik w 16.09.2015, 15:14
Skąd wytrzasnąłeś taki zasięg przy 3/4 zbiornika?:)
norma nawet w RSie przy jeździe w trasie do 130km/h. Raz tak mi się udało, ale upociłem się konkretnie :)

ST

16.09.2015, 16:36 #9 Ostatnia edycja: 16.09.2015, 16:41 by ST
Cytat: weksla w 15.09.2015, 22:46
Piękna sztuka Ci sie trafiła. Przebieg kosmiczny hehehe:)
Jakie koszta takiego wydechu? Kata usunałeś?
Koszt wydechu z montażem i przy okazji sprawdzenie jak seria trzyma na hamowni to 3200pln. Kata się za jakiś czas wywali.
Nie wiem jak to potem jest na badaniu technicznym? Ja właśnie miałem przegląd 12.IX.

« Dodane: 16.09.2015, 16:38 »

Cytat: Adrian90 w 16.09.2015, 14:19
Skąd wytrzasnąłeś taką foczkę z takim przebiegiem?;) Ładny ten blue...
Autko było sprowadzone w ubiegłym roku ze Szwajcarii, ja je w tym roku od byłej właścicielki odkupiłem, bo ST jej zwyczajnie nie leżał, oryginalne felgi poobcierała o krawężniki, a jedną oponę musiałem zmienić, bo ją nadszarpnęła nieładnie...

caqerr

felgi na +
wydech na +
dyfuzor na +
ale na litość boska ten chrom z tyłu wyrzuć :(
z przodu aż tak się nie rzuca, ale tył masakra :(

ST

16.09.2015, 21:41 #11 Ostatnia edycja: 16.09.2015, 21:51 by ST
No na fotce lakier wyszedł rozjaśniony i też listwa chrom wygląda inaczej. W rzeczywistości lakier jest sporo ciemniejszy i ten chrom wszystkim, którzy to widzieli na żywo się podoba. A jak ktoś z tyłu Cię światłami  przyślepia, to jemu po oczach się odbija.
Czyli w sumie nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :)
No ale gusta są różne. Ja  nie wsiadłbym do ST w kolorze orange. Koledze wyżej np. moje felgi nie pasują - no ale byłoby nudnie gdyby każdemu podobało się to samo ;)

wilhelm

Cytat: ST w 16.09.2015, 22:41A jak ktoś z tyłu Cię światłami  przyślepia, to jemu po oczach się odbija.
Czyli w sumie nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Albo pójść po bandzie i oślepiać wszystkich naokoło :D

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




A co do felg, to nie są oryginalne tylko podróby na wzór RS. Oryginały były tylko 19x8.5 i miały ET60. Ten wzór w 18" wg mnie średni wygląda, w szczególności że te mają szerokość 7.5" i w porównaniu do seryjnych które maja 8" są jeszcze bardziej optycznie schowane w nadkolach, a opona jest mniej "naciągnięta" niż w porównaniu do 8" lub 8.5"

ale tak jak napisałeś, gusta są różne :)

PS. Przebieg mega niski, kojarzę to fokę z allegro. Chyba dość długo wisiała?

ST

17.09.2015, 20:47 #13 Ostatnia edycja: 17.09.2015, 21:32 by ST
Co do felg to są to oryginalne fordowskie i dokładnie taki rozmiar. Oficjalna cena takiej felgi w serwisie Forda to 1342pln sztuka. Można to sprawdzić np.  w dowolnym serwisie Ford Bemo-motors. A podróbek z tego co wiem nie wolno im sprzedawać, ani żadnych nie oryginalnych części.  Były też krótko na allegro:Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://archiwum.allegro.pl/oferta/nowe-oryginalne-18-ford-focus-rs-st-mondeo-st220-i5202164902.html i tu:Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://archiwum.allegro.pl/oferta/nowe-alufelgi-18-ford-focus-mondeo-kuga-s-max-i5202164919.html
Właśnie ze względu na niskie ET będą dołożone dystanse :)
Na otomoto było ogłoszenie ok. 3 miesiące odnośnie ST.
Kolega Admin, chyba drzemie bo ponoć po przedstawieniu autka, jakiś znaczek ma mi świecić przy nicku? :D
A może nawet dwa?

ST

24.09.2015, 18:45 #14 Ostatnia edycja: 24.09.2015, 18:56 by ST
No i na przód poszły dystanse po 15mm na koło, a na tył po 20mm - firmy Eibach.
Felgi bardzo pewnie przylegają do dystansów. Szpilki z nakrętkami mocującymi dystanse zostały pokryte cienką warstwą kleju.
Na fotce marnej, bo zrobionej na prędce komórką dystans 20mm na tylnym kole.
Teraz autko prowadzi się jeszcze pewniej, zwłaszcza w zakrętach a koła wyglądają znacznie lepiej :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.