[Focus] Czarny ST - mk2

bmarcin, 08.09.2015, 08:18 « poprzedni - następny »

bmarcin

Witam

W ostatni piątek udało się zakupić czarnego ST'ka od forumowicza pawle. Przy okazji sprzedaży nie obyło się bez małych problemów z aku (najwyraźniej auto chciało zostać z poprzedni właścicielem ;), ale szybka akcja uzdrowiła sprzęt. (szacun dla Pawła za ogarnięcie tematu)

Auto 100% seria i na razie tak zostanie. Pierwsze wrażenia mega pozytywne :D.
Na początek serwis po 80k km i dalej w drogę.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Maly

Gratuluję zakupu ;] wrzuć fotki jakieś

bmarcin

Próbuje z fotami.. ale nie idzie (albo komp albo nie ogarniam forum).

SAGAL

fotki  daj np na Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.fotosik.pl i z tamtąd daj kody na forum i ci sie wyświetlą zdjecia
Ford Mondeo Kombi ST220
Ford Mondeo Mk 5 hachback

PyRsHaL

Polecam serwis Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.imgur.com - bardzo prosty w obsłudze
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

steveno

Gratuluje auta i rozsądnego zakupu a seria jak zawsze na kilka miechow a potem mody mody mody :)
Do przodu!!!

bmarcin

Podziękował za dobre słowo :), fotki ogarne na dniach, czasu mało...
Tylko co tu modzić na początek, kusi szpera ale czy to nie przerost formy nad treścią ? :-/

PyRsHaL

Cytat: bmarcin w 09.09.2015, 22:32
Tylko co tu modzić na początek, kusi szpera ale czy to nie przerost formy nad treścią? :/

Nie wiem czy w stosunku kosztu do "zysku" nie będzie to trochę "nieopłacalne"... Bo jednak półosie bardziej w d*pe dostają i może to pociągnąć za sobą dodatkowe wydatki... Ja bym poszedł w intercooler np z Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FMIC.pl, odetkanie dolotu albo jakiś airbox, wydech (niekoniecznie musi być głośny), wtryski 440cc i strojenie np u Heko - taki setup starczy "na jakiś czas" :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

steveno

iNtercooler podstawa jakiś program i 260 kucy hula mi starczało czasem heble mocniejsze kwesti jak i gdzie użytkujesz fokę ja zmieniłem koncówki wydechu na większe aby ładniej wyglądały a po za tym odma ci pewnie zaraz siądzie wiec miej trochę kasy odłożone
Do przodu!!!

weksla

Czy posiadanie szpery meczy bardziej półosie hmmm chyba raczej nie.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

PyRsHaL

Cytat: weksla w 10.09.2015, 13:19
Czy posiadanie szpery meczy bardziej półosie hmmm chyba raczej nie.

Mocno może nie, ale "krzyżaki" bardziej dostają przy ruszaniu z butem, bo już inaczej ta moc idzie ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

TAM

Rozkłada się na 2 koła, więc są mniej obciążane niż bez szpery. Ale to rzeczywiście mod, który robi się najpóźniej.

ScorpioPL

To mod który polecam jako pierwszy, miałem przednionapędowa alfe 2.5 190km do której zamontowałem torsena Q2 i robi to bardzo dużą różnice w prowadzeniu ruszaniu i skręcaniu, natomiast nie obciąża absolutnie nic więcej niż fabryczne rozwiązanie dlatego ze jeżeli bez szpery ruszamy na idealnej nawierzchni to oba kola maja to samo obciążenie wiec i półosie maja to samo obciążenie, jeżeli jednak podłoże jest mniej przyczepne z jednej strony to ślizgające się koło stwarza mniejsze opory wiec i połoś ma lżej, przy torsenie dyfer stara się zawsze rozdzielić moc na oba kola (to tak w uproszczeniu) wiec nie ma możliwości obciążenia półosi mocniej nic samochód bez szpery na idealnie przyczepnej powierzchni.
Programowanie Ford & BMW ElmConfig INPA NCS

bmarcin

11.09.2015, 22:01 #13 Ostatnia edycja: 11.09.2015, 22:08 by bmarcin
Właśnie dlatego zastanawiam się na zeszperowaniem auta na początek. Trakcja zawsze miała (i ma) dla mnie spore znaczenie, nawet bardziej niż moc. Może to pozostałość po przesiadce z 4x4 :).
Auto tylko i wyłącznie użytkowane na co dzień bez szaleństw na torze. Mocy jak na razie wystarczy, głośniejsze auto też już miałem. :)
@steveno  są jakieś konkretne zewnętrze objawy padania odmy? przy zakupie wyszło że poci się okolica rozrządu wiec to pewnie to.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



z fotami dalej walcze, jak ktoś umie to poproszę o wsparcie  :/ link Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://imgur.com/a/aBh2W

caqerr