Ciemno-niebieski FOCUS RS 2010, a ciemno-niebieski ST 2010?

ST, 06.09.2015, 21:04 « poprzedni - następny »

ST

Mam pytanko do tych, którzy mieli okazję zobaczyć na żywo obok siebie te dwa fajne autka. Czy one różnią się odcieniami lakieru, czy też są identyczne lub podobne? A może zupełnie odmienne :)
Z góry dzięki za odpowiedź i za wyrozumiałość w tym może nieco banalnym pytaniu.

ST

Czyżby nikt na żadnym zlocie nie widział  ST i RS w tym odcieniu ciemno-niebieskiego?

Lymok

U góry strony w logo są obok siebie po prawej stronie :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Nirimov / Dawid

ST

Dzięki, no właśnie fotki widziałem, ale jak to faktycznie na żywo wygląda ja są obok siebie? Czy to ten sam lakier, bo ze zdjęć głowy bym nie dał, ani na tak ani na nie :)
Chociaż z tej zapodanej fotki w powiększeniu wygląda jakby RS był ciutkę ciemniejszy...
No i nie wiem, czy poliftingowy ST miał także zmieniony odcień tego lakieru... Bo na fotce starszy ST niestety...

ST

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


U mnie zdjęcie zrobione z lampą błyskową robi trochę inny odcień niebieskiego...
A całe auto bez lampy:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



sseebbaa1

A rozkodowanie numeru VIN to ujawnia jaką nazwę niebieskiego lakieru w ST, a jaką w RS-ie?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.etis.ford.com/?lang=pl&country=PL

Chłopaki posprawdzajcie to u siebie i podajcie tu nazwy lakierów i kody z tabliczek znamionowych.
Wtedy ustalimy czy to taki sam kolor.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

ST

O to fajny pomysł :) Mnie na stronce podanej przez Kolegę Moderatora, po wpisaniu nr. VIN wyskoczył taki lakier:
Performance Blue Metalik
Główne funkcje  
Data produkcji:   19.02.2010
Model pojazdu:   Focus 2008-
Typ nadwozia:   3-Drzw.Sedan
Wersja:   ST
Silnik:   Duratec 2.5 VCT 20V Turbo (220KM)
Przekładnia:   6-biegowa przekładnia mech. - M66
Napęd:   LHD FWD
Norma emisji spalin:   Etap IV ograniczania emisji
Klimatyzacja:   Klim. dwustref. z aut. kontr. temp.
Obszar:   (+)"CH"
Lakier:   Performance Blue Metalik
Materiał we wnętrzu:   Volume-Niebieski / Dark Flint

Teraz jeszcze prośba do jakiegoś bogatego posiadacza RS-a z tym lakierem, aby zajrzał na stronę z linka i będzie faktyczne wszystko jasne, a raczej ciemno-niebieskie :)
Tu Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://olx.pl/oferta/ford-focus-focus-rs-305-ps-salon-polska-1-wlasciciel-CID5-IDbqQAp.html  znalazłem jakieś nieaktualne ogłoszenie RS-a, właściciel pisze, że to magnetic blue...

Lymok

Mój:

Data produkcji:     03.02.2006
Model pojazdu:     Focus 04-08/Focus C-MAX 03-07
Typ nadwozia:     3-Drzw.Sedan
Wersja:     ST
Silnik:     Duratec 2.5 VCT 20V Turbo (220KM)
Przekładnia:     6-biegowa przekładnia mech. - M66
Napęd:     LHD FWD
Norma emisji spalin:     Etap IV ograniczania emisji
Klimatyzacja:     Klim. dwustref. z aut. kontr. temp.
Obszar:     (+)"D"
Lakier:     Performance Blue Metalik
Materiał we wnętrzu:     Volume-Ciemnoszary / Dark Flint
Nirimov / Dawid

MAG

Tillverkningsdatum:     15.03.2010
Modell:     Focus 2008-
Karosstyp:     3-dörrars Sedan
Version:     RS-version
Motor:     2.5L Duratec-RS (305PS) - VI5
Växellåda:     6-växlad manuell växellåda - M66
Drivning:     LHD FWD
Avgasrening:     Avgasnorm Steg IV
Luftkonditionering:     Tvådelad auto temp.reglering A/C
Region:     (+)"S"
Lackering:     Performance Blue (met)
Klädsel:     Dinamica/Volume / Performance Blue

« Dodane: 14.09.2015, 09:52 »

A tutaj stary Mk1 RS

Tillverkningsdatum:     02.06.2003
Modell:     Focus 1998-2005
Karosstyp:     3-dörrars Sedan
Version:     Serie 15
Motor:     2.0L Zetec EFI(200PS)
Växellåda:     5-växlad manuell - MTX75
Axelutväxling:     3.56
Avgasrening:     2000 EEC (EEC 7)
Luftkonditionering:     Manuell Luftkonditionering
Region:     (+)"S"
Lackering:     Imperial Blue (met)
Klädsel:     Racing Blue / Midnight Black
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

sseebbaa1

Czyli wygląda na to, że w RS mk2 i ST mk2 jest taki sam niebieski:
Performance Blue Metalik
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

ST

No niby tak, ale jak ktoś będzie na jakimś zlocie to niech będzie tak dobry i sprawdzi to naocznie.
Chociaż dane Kolegi MAG wszystko na to wskazują, że lakier identyczny...

wilhelm

performance blue powinien wyglądać tak samo :) Chyba, że auto było malowane ponownie to wtedy rożnie bywa :P

Seboludek

Jeszcze sprawdziłbym ST przed Liftem, bo jak na moje oko i pamięć odcień był inny.

caqerr

Cytat: Seboludek w 16.09.2015, 08:27
Jeszcze sprawdziłbym ST przed Liftem, bo jak na moje oko i pamięć odcień był inny.

Przecież powyżej masz też vin rozkodowanego przedlifta od Lymoka ;)

PyRsHaL

Cytat: Seboludek w 16.09.2015, 08:27
Jeszcze sprawdziłbym ST przed Liftem, bo jak na moje oko i pamięć odcień był inny.

Dla przykładu z pomarańczowym jest tak, że są bodajże 3 odcienie, ale ręki sobie uciąć nie dam :P
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance