Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Dywagacje na temat LPG

T, 25.08.2015, 22:38 « poprzedni - następny »

caqerr

Cytat: fabio210 w 26.08.2015, 09:19
Ok, zagazowal, no ale jak ten silnik znosi gaz?

Zajebiście :D
Mój już zrobił 100k km na gazie ;)
Od zakupu do instalki lpg nie zaglądałem. :D
Troche irytuje zasieg 250-300km na zbiorniki...
Ale jak kiedyś testowałem na PB to zrobiłem ~400km. Więc szału nie ma. Brakuje tego zasięgu co w dizlu po 800-1000km jedynie. Ehh :D
Po śląsku jeździ sporo focusów 2.5T z LPG i 0 problemów. Żaden nie jest seryjny :p
W krakowie jest mondeo na instalce BRC. Po programie u Heka oczywiście. Moc pb-lpg taka sama ;)
Odezwij sie do Heka pewnie gdzieś ma jeszcze wykres od Inteligenta... ;)

MAG

Ciekawi mnie jak wyliczyłęs, że przy rocznych przebiegach 20tkm zwrot instalki zajmie aż 4 lata - wg mnie będzie to znacząco poniżej dwóch....

Po drugie, jak ja sprawdzałem instalacje, to za taką z opcją że w 2,5T bezproblemowo pociągnie 300KM róznica w stosunku do tej do bazowych 220-250KM była raptem ok. 600-700zł z tego co pamiętam (dodatkowy reduktor i trochę rurek ;) )

No i ja piszę o przedliftowych Mk4, bo po lifcie nie ma już 2,5T a tam, to co da radę w 2,2TDCI 175KM zrobic to okolice 200KM, a żeby pójść wyżej to już jest zdecydowanie grubsza kasa
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

T

Cytat: caqerr w 26.08.2015, 20:18Troche irytuje zasieg 250-300km na zbiorniki...
Ale jak kiedyś testowałem na PB to zrobiłem ~400km
Jaką masz pojemność zbiornika gazu?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

caqerr

58 brutto, wchodzi 42 ;)
Butla minimalnie wystaje... Ale ogólnie to nie przeszkadza ;)

snafu

(np. regulacja luzów zaworowych co 20-30k km za 1,5k pln)

To chyba nie w tych silnikach.

Lymok

Ja u siebie po przeliczeniu to max 20k km i instalka zwrócona, koszt instalacji 4100 PLN BRC, gaz cena średnio 2 PLN, benzynka (98) 5 PLN więc chyba nie trudno przeliczyć po ilu km się zwraca. Czy jest spadek mocy na gazie? jest ale jak to będzie 15km to max przy dobrze dobranej instalacji i dobrze wyregulowanej, grunt to serwisować i pilnować filtrów.

Wiadomo, że jak ktoś używa samochodu na torze albo w podobny sposób to gaz nie zadowoli bo liczy każde koniki i wagę auta... sseebbaa1 jest tego świetnym przykładem :P

Dobrą opcją jest ciekły wtrysk, dużo prostsza w obsłudze, brak parownika no i gniazda zaworowe nie dostają. Ale cena instalacji nie zadowala... do Naszych foczek pewnie w granicach 8k PLN. Na takiej instalacji podobno nie ma strat mocy a bardzo możliwe jest uzyskać lepsze osiągi, wszystko przez to że gaz jest rozprężany w kolektorze dolotowym gdzie przy okazji schładza zawory i zasysane powietrze, same plusy. A jak się to ma w praktyce, sam jestem ciekawy :)

Dodam że nie jestem specjalistą w temacie gazu lecz wyrażam swoją opinię... Obecna Foka jest to moje drugie auto z gazem ( w obu ja zakładałem ) i nie miałem jeszcze jak dotąd żadnych problemów, pierwszy samochód do Focus Mk2 2.0 DURATEC 145KM, palił w mieście 11l gazu, także bezproblemowo.
Nirimov / Dawid

k2argon

50 tyś km na gazie, ŻADNYCH problemów, dodatkowych kosztów (poza filtrem za 50 zł). Żadnej odczuwalnej różnicy w jeździe. Różnica na hamowni - 2KM. I niech mi ktoś powie, że gaz i pomodzone 2.5T nie współgra :)
Ford Kuga 2,5T 280HP 4WD

Flaman

Wypowiem się w temacie, bo mam dobre jak i złe doświadczenie z instalacją gazową. Miałem jeszcze niedawno Forda Probe z gazem pierwszej generacji, gdzie nie powinno jej być ze względu na TURBO. Auto pomimo braku wymiany filtrów i lania benzyny(tak nie tankowałem BP wcale, aż pompa paliwa skorodowała i się zatrzymała). Auto bardzo dynamicznie wykorzystywane, jazda ostra bez rozgrzania i po roku jazdy do sprzedaży zero problemów sprzedałem z innych powodów.

Drugie auto Subaru Forester również TURBO instalacja 4 generacji do 250KM. Niestety trafiłem na skaleczony motor, bo po 1tys. km od założenia instalacji pękły zawory. Kapitalny remont, ogromny koszt. Mechanik powiedział jasno co przeczy temu co było tu pisane we wcześniejszych postach. Spalanie LPG jest w wyżej temp. niż benzyna, co przekłada się na zwiększenie temperatury silnika przy ostrzejszej jeździe. W tej chwili jestem po około 8 tysiącach od remontu i jest nie zapeszając póki co ok.

Wniosek, jeżeli tym razem nic się już nie wydarzy ze względu na instalacje, to będę zwolennikiem LPG bez najmniejszych oporów. Póki co jest dynamiczna jazda z nutką strachu, że być może znów motor się zmęczy.
Najpierw ogarnij siebie, potem auto.

paweleczek666

dorzuce coś od siebie,
wrzucam foto z wykresem na pb i lpg mojego stka zrobionego na gratach rs'a..
zielone to lpg, czerwone pb... poniżej afr na pb i lpg, co wy na to:>

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://picasaweb.google.com/104007317209634359326/6274886260401319249?authkey=Gv1sRgCIC3haXTy6Sm-wE#6294440124219527890

T

Ta sama osoba stroiła?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

paweleczek666

nie, zupełnie nie

AdixST

Aby nie zakładać nowego tematu..
Panowie poszukuję kogoś w Wawie, kto poradzi sobie z wystrojeniem Foki na LPG (po programie). Wiem, że sporo osób na forum ma zagazowane 2.5T, zapewne macie kogoś zaufanego kto da radę :)
Pomożecie?
Pozdrawiam!

yayko

Czykit najlepszy :)
+48 608 274 878

snafu

VARIO GAS - Arek 608274878 - nie narzekam, jeśli koniecznie na miejscu, to polecam. Ale zamontuje sterownik KME bo je ma najlepiej oblatane.  Pilnuje AFR, to na +

Jeśli 3h drogi wchodzi w grę to zdecydowanie do Thomasa z Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.fsv-performance.pl
Będziesz miał Staga + możliwość sprawdzenia gratów przed robotą + w razie potrzeby, hamownia (AFR też pilnują).
Z doświadczenia wiem, że warto się do nich kulać a ewentualny nocleg to 45zł w dobrych warunkach.

AdixST

Były odwiedziny w FSV Performance, LPG ustawione tak jak potrzeba :)