st mk3 problem auto gasnie

goliat79, 10.08.2015, 17:55 « poprzedni - następny »

goliat79

Witam mam problem ze swoim st czasami przy zatrzymywaniu na luzie obroty spadaja ponizej 500 obrotów  autko potrafi zgasnac albo w ostatnim momencie podbije obroty do wlasciwych komputer żadnych błędów nie pokazuje.macie może pomysły co jest przyczyną?

adi.pis87

witam,

u mnie dzieją sie podobne rzeczy, auto nie gaśnie ale falują obroty głównie na biegu jałowym. Czasami obroty potrafią spaść właśnie w okolice 500-600 by za chwile podbić tak jak opisujesz. Nikt łącznie z 2 serwisami aso nie był w stanie mi pomóc co więcej nikt nie widział w tym nic dziwnego, wygląda na to, że ten typ tak ma...wyłączając oczywiście gaśniecie autka

goliat79

Wymieniłem filtr powietrza na nowy i juz nie gaśnie stary filtr był z skręcone z jednej strony ktoś go chyba wkładał na chama ale obroty dalej faluja.ten model chyba już tak ma.

KrisSz

Wyczyść przepływomierz powietrza....
Pozdrawiam

K

goliat79

Auto ma przejechane 20000 km ale spróbuję wyczyścić.

KrisSz

Jak filtr był coś nie teges to przepływomierz mógł się ubrudzić, najpierw sprawdź jeszcze szczelność dolotu.
Pozdrawiam

K

goliat79

Dziwne tylko że żaden błąd się nie pojawia

prz3m0o

Witam.Mialem ten sam problem z obrotami na biegu jałowym i czasami auto nawet gasło. U mechanika dowiedziałem się że jest to wina Silnika krokowego.Po przeczyszczeniu jak NA RAZIE 3 miesiąc mam spokój.Mechanik mówił że jeżeli problem powróci to poprostu będzie trzeba ten silniczek wymienić.

Julciaarek

Mam podobny problem auto na skrzyżowaniu gaśnie i zaczęło bardzo dużo palić wystąpiły błędy: P1000   u2100   u 21e1   c0101
Czy wie może ktoś co one oznaczają???

Kwasniak

22.01.2017, 03:54 #9 Ostatnia edycja: 22.01.2017, 03:56 by Kwasniak
Czytać i oglądać zalecenia i instrukcja forda mój też przygasa. Była akcja serwisowa ale oczywiście nie PL nasze ASO pali głupa i chce wymieniać przepustnicę za 1500zł.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.focusst.org/forum/focus-st-maintenance/10746-engine-stalling-solution-do-yourself-fix.html#/topics/10746?page=1&_k=0bn2cb

mkiepal