Wygłuszanie drzwi

Polarny, 26.07.2010, 22:16 « poprzedni - następny »

Polarny

Wojo - a co lepiej (w celu wyciszenia, nie by mieć lepsze audio) na dach. Sama mata czy sama gąbka?

wojoo

gabka jest na tyle lekka ze na caly dach moze ci max 1 kg przytyje wiec warto dac maty a na to gabke ;)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

Polarny

W sumie racja. A koszt gąbki w sumie niewielki.

Jakie elementy jeszcze warto wyłożyć matami? Ogólnie nie chcę wyklejać całego auta, ale może są jeszcze jakieś newralgiczne miejsca, które koniecznie trzeba ruszyć?

wojoo

Cytat: Polarny w 27.07.2010, 15:05
W sumie racja. A koszt gąbki w sumie niewielki.

Jakie elementy jeszcze warto wyłożyć matami? Ogólnie nie chcę wyklejać całego auta, ale może są jeszcze jakieś newralgiczne miejsca, które koniecznie trzeba ruszyć?

najważniejszymi miejscami to są nadkola - wyklejając je matami odczujemy spora różnice.
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

Polarny

Qrcze tylko dostęp do nich mocno średni. Bo trzeba zdejmować "dywanik".

T

Cytat: Polarny w 27.07.2010, 17:12
Qrcze tylko dostęp do nich mocno średni. Bo trzeba zdejmować "dywanik".
A jakie konkretnie dźwięki Ci przeszkadzają? Może lepiej powalczyć z przyczyną niż leczyć skutki? ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wojoo

Cytat: Tomasz w 27.07.2010, 17:44
A jakie konkretnie dźwięki Ci przeszkadzają? Może lepiej powalczyć z przyczyną niż leczyć skutki? ;)

przyczyną jest mondeo mk3 ;)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

T

Cytat: wojoo w 27.07.2010, 17:47
przyczyną jest mondeo mk3 ;)
Moje jakoś nie hałasuje. W każdym razie mniej niż inne auta podobnej klasy. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Polarny

Mi nie chodzi o hałas auta, tylko pęd powietrza jakie jest przy prędkościach 120 km/h i wyżej. Niestety w porównaniu do np. Passata którym się rozbijałem nieco, jest głośniej. Dlatego chcę wyciszyć.

wojoo

Cytat: Polarny w 27.07.2010, 17:55
Mi nie chodzi o hałas auta, tylko pęd powietrza jakie jest przy prędkościach 120 km/h i wyżej. Niestety w porównaniu do np. Passata którym się rozbijałem nieco, jest głośniej. Dlatego chcę wyciszyć.

niestety ale w mondeo jest dziwna konstrukcja drzwi i nie pomaga wymiana uszczelek na nowe ani rowniez mocniejsze docisniecie ich do karoserii ... ten typ tak ma :) wszystkiego probowalem ...

« Dodane: 27.07.2010, 18:06 »

jechalem nowym mk4 i roznica w wygluszeniu jest kolosalna ... tam jest cisza a w mk3 (przynajmniej w moim) mam wrazenie jakbym jechal z otwartymi oknami.
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

T

Cytat: Polarny w 27.07.2010, 17:55
Mi nie chodzi o hałas auta, tylko pęd powietrza jakie jest przy prędkościach 120 km/h i wyżej. Niestety w porównaniu do np. Passata którym się rozbijałem nieco, jest głośniej. Dlatego chcę wyciszyć.
No ale te szumy biorą się głównie ze szczelin, więc wątpię, czy uzyskasz cokolwiek wygłuszając gładkie powierzchnie blachy...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Polarny

No właśnie tego nie wiem czy to z tego co piszesz. Wygłuszymy i zobaczymy. Spróbuję znaleźć kogoś z miernikiem ciśnienia akustycznego i zrobić porównanie before i after.

Ale to poczeka - najpierw wymiana IC.

T

Cytat: Polarny w 27.07.2010, 20:54
No właśnie tego nie wiem czy to z tego co piszesz. Wygłuszymy i zobaczymy.
Ale powiedz, na jakiej zasadzie miałoby to zadziałać? Najprawdopodobniej wygłuszysz sobie pozostałe dźwięki, a szum powietrza pozostanie i to bardziej denerwujący bo bardziej wyeksponowany.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Oktan

Cytat: wojoo w 27.07.2010, 18:05
(...)
jechalem nowym mk4 i roznica w wygluszeniu jest kolosalna ... tam jest cisza a w mk3 (przynajmniej w moim) mam wrazenie jakbym jechal z otwartymi oknami.

potwierdzam, akurat ten temat księgowym z Forda się udał
MKIII Ghia-diabelsko czarne
kombi
, bi-xenon+blackeyes, antracytowe 18", Eibach
ProKit+KYB -> -40/30 mm, 183 KM i 485 Nm

T

A jakie Wy szyby macie? Zwykle czy te lepsze?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club