[Mondeo] FORSCAN

yayko, 28.07.2015, 09:36 « poprzedni - następny »

TAM

Do sprawdzenia 2 pierwszych nie musisz jechać w ogóle, chyba że interesuje Cię SHRTFT przy pełnym obciążeniu w dużym zakresie obrotów. Jeśli tak, to przy okazji możesz mierzyć FUELPW, znajdź tylko bezpieczny kawałek drogi. Jak długo? Zależy od mocy samochodu, czyli tyle ile przejedziesz z butem w podłodze na co najmniej 3. biegu (lepiej na 4.) od 2000 do 6000 obrotów. Takie pomiary robi się z reguły na hamowni.

kasia93

Wszystko da się zrobić. Musisz iść do dobrego mechanika, który połączy odpowiednie kable. Kiedyś w aucie miałam coś takiego, ale nie byłam do końca zadowolona.

Gacek17

Światła DRL da się jakoś zakodować czy trzeba się bawić gdzieś w elektryce ?

mielke

Witam
Mam ELM v3 od Viaken-a i nie chce się mi połączyć z moim mondeo mk3 TDDi 115KM przez Forscan-a
Wykrywa interfejs ale nie może się połączyć z samym autem
Wyskakuje komunikat o sprawdzeniu czy auto jest na zapłonie i ponownej próbie połączenia.
Próbowałem na różnych prędkościach i różnych portach i ciągle to samo
Czy ktoś ma rozpiskę pinów gniazda OBD?

TAM

A co konkretnie Cię interesuje? Jedyne co jest ważne z punktu widzenia użytkownika przy podłączaniu interfejsu to pin 16 (+zasilania) i pin 5 (–zasilania). Jeśli po włączeniu zapłonu nie pojawia się napięcie, to spalony jest bezpiecznik od OBD, a wtedy interfejs nie ruszy.

mielke

Interesuje mnie podpięcie forscana w rozszerzonej wersji i aktywacja kliku funkcji chyba sterowanych po szynie CAN

TAM

Wszystko jest sterowane po szynie CAN (low i high). Rozszerzona wersja tylko tym się różni od podstawowej, że umożliwia np. kodowanie kluczyków i daje dostęp do kilku funkcji konfiguracyjnych. W żadnym razie niepotrzebna jest do tego znajomość pinów OBD – interfejs po podłączeniu ma od razu działać, a jeśli tak nie jest, to albo uszkodzone jest w jakiś sposób złącze OBD lub popsuty jest interfejs.

mielke

No właśnie chciałem sprawdzić czy w moim OBD są kable na swoim miejscu, bo możliwe że ktoś je po przekładał i dla tego nie ma komunikacji

TAM

Kto i po co miałby przekładać kable w złączu OBD? Ale ok, nie wnikam - poza tym co napisałem wcześniej jest tak: 6 - CAN (h), 14 - CAN (l), 2 - J1850 bus (+), 10 - J1850 bus (-), 7 - ISO9141 (k-line), 15 - ISO9141 (l-line), 4 - obudowa (czasem niepodłączony, czasem zwarty z 5). Pozostałe piny są niewykorzystane.

mielke

Bardzo dziękuję za opis
Czasem niektórzy zmieniają kable żeby nie mogli  się wpiąć nie powołani ludzie

TAM

Nie ma problemu, powodzenia!

jankes23

Witam nabylem kabelek viaken stn 1170 v3 elm327 1.3a  i mam taki problem ze W OGÓLE na zadnym z programów sie nie łaczy z samochoden mondeo mk3 2.0 tdci i NIE WIEM czy kabelek walniety czy cos innego ?