focus st z gratami od rs - problem z przepływką

paweleczek666, 26.07.2015, 08:02 « poprzedni - następny »

paweleczek666

Witam,
Wczoraj, kilka dni po zakupie foczki, przytrafił mi się mały problem.
Gdy już zakupiłem bułki, odpaliłem autko, wyświetlił się błąd systemu esp, przy czym auto pompowało do 0,5 bara coś koło tego.
Wyskakuje błąd p0101, dwa razy skasowany w warsztacie, po przejażdżce wyskakuje znowu. Wczoraj wgrałem oprogramowanie do laptopa i połączyłem przez obdII, dwa razy skasowałem błąd sam, po czym trochę kolejnych kilometrów i błąd jak NA RAZIE nie wyskakuje (co skutkuje pełną mocą itp itd).
Ktoś spotkał się z podobnym problemem i rozwiązaniem może?
Akurat dzień wcześniej zmieniałem olej, trzeba było odkręcić wręcz przepływkę, żęby spokojnie dostać się do filtra oleju. Może tutaj coś naruszyłem, lub źle/inaczej skręciłem, tak że nie ma optymalnego ustawienia, hmm nie znam się..
przepływka jest od Rski, mam oryginalną, czy jeżeli błąd będzie się powtarzał mogę założyć plug&play oryginalną przepływkę i wszystko ruszy?
Pozdrawiam

Boxik

Czy na pewno przepływka od RSa pasuje p&p do STka? Coś mi się wydaję ,że się różnią. 

snafu

Z tego co szukałem swojego czasu, RS i S-max mają tą samą przepływkę. ST ma już inną. Ta z RS/S-max w większym zakresie pracuje.

paweleczek666

wszystko wróciło do normy... błąd już nie wyskakuje. Najwidoczniej po zdjęciu i założeniu potrzebował czasu aby się zadomowić ponownie?

TAM

To ciekawe... Ale co to znaczy, że masz przepływkę z RS-a? Cały airbox plus crossoverpipe z przepływką w środku? Jeśli tak, to było to jakoś strojone, czy po prostu włożone i już? Sam przerabiałeś wtyczkę do przepływomierza, czy kupiłeś oryginał od RS-a?

paweleczek666

jest to przerabiane, przepływka 'wklejona' w rurę, wstawione i ma działać, auto niedawno zakupiłem, poprzedni właściciel robił je w firmie promotor. Wstawione jest turbo od rs, wtryski od rs, wydech custom, intercooler wiekszy i wszystko wystrojone na 327 490nm.

TAM


paweleczek666

zauważyłem taką zależność, że przy ruszaniu przepływki (np przy wymianie świec), po ok dwóch dniach pojawi się błąd przepływki, który po skasowaniu ok 4 razy, dalej nie powraca. Stało się to już dwa razy, zawsze kiedy wczesniej ruszałem przepływkę...
Ktoś ma wiedzę na ten temat?
A gdyby jednak coś się więcej działo, mam oryginalną przepływkę od ST, czy wystarczy ją podmienić i ma działać? czy potrzebny tuner jednak?
Pozdrawiam

TAM

Jeśi masz tego typu poblem, to coś jest nie tak z zestrojeniem auta. Przepływomierz jest najwyraźniej na granicy możliwości adaptacji ECU. Wymiana na wersję z ST może, ale wcale nie musi pomóc. Trzeba by albo dotrzeć do autora programu, albo porobić mapy od nowa.

paweleczek666

ok, dzięki, jeżeli się takie coś pojawi jeszcze raz, to będę walczył. Póki co, jest zależność o której wspomniałem wyżej.