[Focus] swist przy przspieszaniu

butcher, 25.07.2015, 13:09 « poprzedni - następny »

fabio210

Sprawdź czy jest dokrecony kolektor wydechowy.

DamianoST

Dzieki wielke! Zobacze po pracy co tam z nim jest.

fabio210

Najlepiej ściągnij podszybie,  od góry podokrecaj.

DamianoST

Dzieki! Pozdrawiam

matosu

Podłączę się :) usłyszałem u siebie, na dogrzanym silniku ćwierkanie przy przyspieszaniu. Nie jest to ani świst ani szum po prostu jakby ćwierkanie. Czy to również może być wydmuchana uszczelka pod kolektorem?
Kiedyś Focus ST MK2 5d - 260/450

Dybek_87

U mnie pojawił się też ten sam problem...dźwięk się stopniowo nasila, nie ważne czy na zimnym czy na ciepłym silniku, po 15-30 sekundach znika, żadnych objaw nie ma wszystko funkcjonuje jak trzeba.
W przyszłym tyg podjade do mechanika i sprawdzimy czy kolektor sie nie poluzowal.
Będę też zakładał tylny wydech od Rsa więc będzie na spokojnie czas.

ogodaw




« Dodane: 27.08.2016, 22:17 »

Cytat: butcher w 25.07.2015, 13:09
Witam,
mam takie pytanie,a mianowicie zauwazylem ze przy przyspieszaniu slychac wyrazny gwizd,wydaje mi sie ze to turbo i ze wczesniej nie bylo to az tak slyszalne, wiadomo ze turbo swiszczy, ale zastanawiam sie czy cos sie dzeje niepokojacego czy to tylko moja wyobraznia:)
Kolego miłąem dokładnie taki sam dźwięk zobacz filmik dokręcenie śrub kolektora pomogło w 100% Mondeo 2.5t
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=cJI6rnfPWbs

Planeta 58

12.09.2016, 17:20 #22 Ostatnia edycja: 12.09.2016, 17:21 by Planeta 58
Witam.
Mam tak samo, jak najlepiej podejść do kolektora i jego śrub ?

ogodaw

Cytat: Planeta 58 w 12.09.2016, 17:20
Witam.
Mam tak samo, jak najlepiej podejść do kolektora i jego śrub?
nie wiem mi przykręcili go przy wymianie oleju. Ale raczej musisz od dołu ściągnąć osłonę i zobaczysz, tylko uważaj nie urwij śrub bo ktoś pisał na forum że miał urwaną i aby to naprawić trzeba było wyciągnąć silnik.

Planeta 58

Dziękuję.
Oby już nie była jakaś śruba naderwana.
Mam nadzieję, że tylko to jest przyczyną tego ćwierkania .

Planeta 58

17.09.2016, 19:10 #25 Ostatnia edycja: 17.09.2016, 19:56 by Planeta 58
Cytat: Planeta 58 w 12.09.2016, 21:27
Dziękuję.
Oby już nie była jakaś śruba naderwana.
Mam nadzieję, że tylko to jest przyczyną tego ćwierkania.

Dziękuję za sugestie, które okazały się trafne.
Winnym był poluzowany kolektor wydechowy, zerwana jedna szpilka.
Usterka została usunięta.

Jakutso

panowie mam ten sam problem ten sam identyczny dzwiek... z tym że pojawił sie dodatkowy problem - czasami nie chce się wkrecić mi po wyżej 4000 obr.... nie idzie dalej co to może byc mieliscie tez tak?

m2z1

Może ktoś powiedzieć jak lepiej się dostać do śrub, od dołu czy od góry?

k0ot

Panowie, mam podobny dzwiek u siebie w Focusie ST MK2, tylko czy u Was ten dzwiek znikal po jakis 30 sekundach jazdy? czy był on slyszany przez caly czas?

Cytat: ogodaw w 27.08.2016, 22:17

« Dodane: 27.08.2016, 22:17 »
Kolego miłąem dokładnie taki sam dźwięk zobacz filmik dokręcenie śrub kolektora pomogło w 100% Mondeo 2.5t
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=cJI6rnfPWbs
Cytat: Planeta 58 w 17.09.2016, 19:10
Dziękuję za sugestie, które okazały się trafne.
Winnym był poluzowany kolektor wydechowy, zerwana jedna szpilka.
Usterka została usunięta.

k0ot

Tak jak juz wczensiej pisałem, mam podobny (jak na filmiku) swist przy gazowaniu zaraz po odpaleniu auta. Świst ustaje po około pół minuty. Czy mółby ktoś pomóc i napisac, czy to sa objawy niedokreconego kolektora czy padajacej turbiny?