[Cougar] KAMIKAZE BLUE 2,5 V6 '99

morhot, 10.06.2015, 21:28 « poprzedni - następny »

morhot

Przedstawiam mojego kocura.

Ford Cougar 2,5 V6 1999 170 km.

W moich rękach od 4,5 roku, używany do codziennej jazdy jako główne auto.
Dbany i pieszczony na ile budżet pozwala  :D

A ponieważ jesteśmy na FORDTUNING, to opisze co w nim jest nieseryjne (bo tuning to zbyt wielkie słowo):

wizualnie:
- kolor po całości Southseas Blue z palety Mercedesa A klasa, położony w kwietniu b.r.
- grill No-Limit,
- felgi 17" Borbett LS,
- usunięte wszystkie oznaczenia z tylnej klapy i grilla,
- podwójny wydech,
- antena CB na stałe na klapie w otworze po wycieraczce,
- tylne kierunkowskazy oklejona na czerwono.
mechaniczne:
- z przodu tarcze 300mm od ST170 + zaciski i klocki z Mondeo MK3,
- zmieniony wydech na podwójny, na tłumikach przelotowych,
- usunięty tłumik z airboxa,
- i na koniec LPG, ale założone bardzo starannie, na najlepszych gratach, solidnie wystrojone.

Autko na tegorocznym ogólnopolskim zlocie Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Cougarklub.pl zajęło 3 miejsce w konkursie na najładniejsza auto zlotu.

Samochód cieszy oko, ale mocy już brakuje... Zresztą powoli bardziej nadaje się na youngtimera niż daily drivera  :/

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Mruczenie widlastej szóstki jest jak balsam na udręczoną codziennością duszę.

pietro89

przyznam że najładniejszy cougar jakiego dotąd miałem okazję oglądać ... gratuluję ;) kolor po prostu petarda ...
Nie prędkość zabija lecz jej gwałtowna utrata ...

steveno

Gratuluj zakupu. To już mamy dwa Couguary:) Będzie z kim wymienić to i owo zdanie:)
Do przodu!!!

morhot

steveno mam go już 4,5 roku ;-)

Tutaj ciekawa fotka z dziś:


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Mruczenie widlastej szóstki jest jak balsam na udręczoną codziennością duszę.

Maly

Widziany na zlocie w Zatorze, na żywo wygląda jeszcze lepiej ;]

Tigerbart

Cytat: morhot w 10.06.2015, 21:28Mruczenie widlastej szóstki jest jak balsam na udręczoną codziennością duszę.

Co prawda to prawda ;)

Ładny kolor, zapewne zdjęcia nie są w stanie ogarnąć jego pełnej okazałości.

morhot

27.11.2015, 12:29 #6 Ostatnia edycja: 27.11.2015, 12:30 by morhot
Parę nowych fotek.
Wpadły nowe fele na zimę: Dezent V Dark 16"7JET25

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Mruczenie widlastej szóstki jest jak balsam na udręczoną codziennością duszę.

sseebbaa1

W tle same Cougary!
Jakiegoś spota mieliście, czy jak?

Spojlerek w czerwonym fajnie wygląda. Nie myślałeś o podobnym do swojej bryki?
Spojler przedłuża te specyficzne cięcia karoserii i dodaje wizualnie dynamiki. Ja to tak widzę :)

ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

morhot

27.11.2015, 16:17 #8 Ostatnia edycja: 27.11.2015, 16:20 by morhot
Tak, był spocik we Wrocławiu u klubowego kolegi. Wielki szacun dla Pawła, który ugościł we własnym domu prawie 30 osób :D

A lotki, które widzisz na czerwonym są nieosiągalne obecnie. To jest klubowy projekt - kopia lotek z konceptowego Cougara S, który nigdy nie wszedł do produkcji. W Polsce jest... 12 kompletów, robionych na specjalne zamówienie w akcji klubowej wieeeeele lat temu. Z tego tuzina mniej więcej polowa "jeździ" na samochodach, reszta się straciła w odmętach historii...

 

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Mruczenie widlastej szóstki jest jak balsam na udręczoną codziennością duszę.

st-power

Cytat: morhot w 27.11.2015, 16:17Tak, był spocik we Wrocławiu u klubowego kolegi. Wielki szacun dla Pawła, który ugościł we własnym domu prawie 30 osób
To musiała być gruba impreza :D
Cougi się pięknie prezentuje, zresztą jak zawsze - a widziałem na żywo nie raz :)
Był przepiękny i unikatowy Cougar No Limit Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/Zy5sKLAv8cY
było kultowe Mondeo ST220 :-D  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/CIMClUqwggA
jest MK4 2.2 TDCi 200KM Indywidual automat+kombi

morhot

Kupiłem lustrzankę cyfrową i powoli uczę się fotografować :-)


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



A z rzeczy tuningowych... zrobiłem craschtuning.  :evil:
Po bączku na dwupasmowej drodze i spotkaniu z barierką cougar dostał nowe części blacharskie: zderzak przód, maska, reflektor prawy przód, błotnik lewy przód, zderzak tył, reflektor lewy tył. Wszystkie blachy wymienione, nic nie szpachlowane. Potem nowe sanki tylnego zawieszenia i wahacze poprzeczne. Na koniec gdy już wszystko było porobione strzeliła przednia szyba od jakichś naprężeń, które powstały. Wstawiona już nowa.

Zdjęcia powyżej robione niedawno, tj już po naprawie. 
Mruczenie widlastej szóstki jest jak balsam na udręczoną codziennością duszę.

sseebbaa1

Gdzieś usłyszałem, że dzwon podstawą tuningu :)

Ważne, że zrobiłeś to na sprawdzonych częściach i bez szpachli. Ja sam miałem stłuczkę i po wymianie części tak naprawdę auto miałem w lepszym stanie niż przed zdarzeniem.

Martwi tylko to pęknięcie szyby, które może (choć nie musi) świadczyć o delikatnym przekoszeniu budy. Sprawdzałeś auto na ramie pomiarowej?


PS. Strasznie wysoko stoi Twoje auto. Przydałoby się choć delikatne obniżenie.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

st-power

To prawda przydałoby się go posadzić nieco niżej , przynajmniej przód :) Czekamy na setup letni ;)
Był przepiękny i unikatowy Cougar No Limit Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/Zy5sKLAv8cY
było kultowe Mondeo ST220 :-D  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/CIMClUqwggA
jest MK4 2.2 TDCi 200KM Indywidual automat+kombi

ethernal

26.02.2016, 09:32 #13 Ostatnia edycja: 26.02.2016, 09:34 by ethernal
Piękny samochód! gratulacje!
Jak będę miał nadmiar gotówki też kupię sobie takiego kocura do zabawy :D

Też uważam jak koledzy powyżej, że przydałoby się go obniżyć. Myślę, że w dobrych pieniądzach dałoby się to zrobić na sprężynach eibach`a ;)

Btw, po stłuczce założyłeś oryginalny grill... imo wygląda lepiej niż z wcześniejszym custom`owym

morhot

26.04.2016, 09:49 #14 Ostatnia edycja: 26.04.2016, 09:51 by morhot
Wklejam moją fotkę, która wygrała konkurs na zdjęcie do kalendarza Cougar klub Polska na luty. po małej edycji.

Pomysł: ethernal, wykonanie: bishop

Moim zdaniem zrywa gacie!

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



A tutaj jeszcze bieżąca fotka na letnich kółkach:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Mruczenie widlastej szóstki jest jak balsam na udręczoną codziennością duszę.