[Mondeo] mk3 Hatchback '03 FL

Stankiew, 01.06.2015, 13:08 « poprzedni - następny »

Stankiew

01.06.2015, 13:08 Ostatnia edycja: 01.06.2015, 13:10 by Stankiew
Witam ;)

Samochód w moim posiadaniu od czerwca 2014r. ;) W momencie zakupu nie był ideałem i został kupiony tylko ze względu na pewną bezwypadkową przeszłość ;) Auto z Polskiego salonu w Lublinie, z przebiegiem aktualnie 149974 tys. km. no i w sumie tyle z pozytywów :D

Ford Mondeo mk3 '03 FL
KOLOR:Tonic Metalic
WERSJA:X100
SILNIK:1.8 Duratec (125KM)
FELGI:Seria Ford 16' pomalowana na czarno
WYPOSAŻENIE :
- automatyczna klima
- podgrzewana przednia szyba i dysze spryskiwaczy
- radioodtwarzacz ze sterowaniem przy kierownicy
- komputer pokładowy
- elektryczne tylne i przednie szyby
- podłokietnik w oparciu tylnej kanapy
- skórzana kierownica
- el i podgrzewane lustra

Samochód po pierwszym myciu i polerowaniu

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Poprzedni właściciel nie dbał o samochód niestety...przedni zderzak połamany w dolnej części po uderzeniu w psa, chłodnica lekko wywineta, na całym aucie rysy, tylny zderzak odrapany a klapa bagażnika wgięta w jednym miejscu...potem okazało się że pokrywa zaworów jest pęknięta, ręczny był na "chwile" a czujnik świateł cofania w skrzyni był padnięty -_-

Na pierwszy strzał poszły felgi jako że lakier odpadał ;) Oczyściłem je jak tylko się dało i pomalowałem na czarno

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Przed:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Po:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Wymienione zostały też podkładki pod rejestracje i co ciekawe najwięcej walki było z tą na klapie bagażnika ;o ori śruby zardzewiałe i zapieczone a i samo dojście do przykręcenia/odkręcenia od środka jest fatalne ale po ok 40min sie udało ;)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Przy okazji wymiany czujnika w skrzyni zostały założone pomarańczowe postojówki, podświetlenie klapy bagażnika led, halogeny oklejone żółta folią i wymiana dolnej części zderzaka na całą ;)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Niestety jakiś miesiąc temu miałem małego pecha i najpierw jadąc do pracy gostek w Audi nie wychamował i klepnął Forda w "tyłek" a niedługo po tym inny pan stwierdził że na rondzie obije mi trochę przód i oto efekt -_-

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Jak to mówią dzwon podstawą tuningu więc kasa z ubezpieczenia nie idzie na marne ;)
Kupiłem tylny zderzak, błotnik przedni, dokładkę przednią i tylną '07 i hokej od Leona Cupra 1M ;)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Oczekujac na wolny termin u lakiernika postanowiłem odmalować plastiki kierownicy
Przed:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

 
Po:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



A także pomalować obudowy lusterek na czarno ^^

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



W najbliższym czasie mam zamiar zająć się wreszcie ręcznym i cała reszta autka bo plany są

Pozdrawiam ;)

MAG

Jak nie wieksze felgi, to chociaż kup dystanse - od razu auto zacznie lepiej wyglądać ...
btw - dół zderzaków w kolor by się prosiło, chociaż zdaje sie cos tam juz planujesz...

Co do pomarańczowych vel żółtych halo - jestem na nie.

Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

sseebbaa1

Też jeździłem kiedyś taką mocą :) i to przez 4 lata. Całe szczęście nie masz takiego golasa wewnątrz, jak ja miałem (np. klima manualna, bez przedniej grzanej szyby, bez halogenów i chyba jeszcze korbki miałem z tyłu :D ).

Nie jestem fanem czarnych felg, ale rzeczywiście przy 16" to chyba najlepsze wyjście. Wygląda trochę bardziej bandycko i nie straszy małym rozmiarem felg hehe.

Dobrze, że Ci się chce poprawiać autko, tylko żebyś nie przesadził z tym tuningiem wizualnym.
Te dokładki do zderzaka, przy tak wysoko zawieszonym aucie mogą wyglądać słabo. ..
Jednak trzymam kciuki!
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Stankiew

Plan zakłada posadzić samochód niżej i to o wiele a do tego felgi 18" ;) Jeśli chodzi o dół zderzaków to mają być w czarnym macie plus do tego progi RS też w tym samym kolorze...jednak wszystko z czasem jako że kasiorę trzeba na wszystko odkładać   bo płace marne haha ;)

MAG

przy srebrnym aucie zrobienie dołu na czarno sprawi wrażenie, że auto jest wyższe niż rzeczywiście, co przy planach posadzenia go na glebie jest raczej rzeczą dziwną...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

Stankiew

Zobaczymy jak to wyjdzie ;) nie wykluczone że będzie tak jak mówisz MAG ale jak człowiek nie spróbuje to się nie dowie ^^

wilhelm

Pomalowane na czarno 16 wyglądają jak stalówki... Srebrne wygladały dużo lepiej :)

Stankiew

Problem polegał na tym że na srebrnym kolorze za bardzo byłoby widać niedociągnięcia ;) uznałem że nie ma sensu pchać kasy w piaskowanie i malowanie takich małych felg wiec zrobiłem to tanim kosztem we własnym zakresie :) Przyjdzie większa felga wtedy już popeliny nie będę robił i zrobi się to do porządku ;)

Stankiew

Ostatnio pojawił się mały problem...paliwo jest wszystko niby cacy a na licznikach świeci się żyd a w miejscu gdzie na komputerze pokazuje ile km do tankowania pojawiły się kreski -_-
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Przeglądając internet doszukałem się że jest to podobno wada fabryczna czy ktoś ma więcej info na ten temat i jak to ogarnąć ?

weksla

Ja bym szukał problemu w pływaku w baku, albo jakiejś elektronice. Ale to tylko gdybanie.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

morhot

A ja bym podpiął pod kompa.
Zapewne masz błąd:
B1201 - Przerwa w obwodzie nadajnika poziomu paliwa.
Albo wtyczka nie łączy, albo wiązka przerwana, albo sam pływak uszkodzony.
Mruczenie widlastej szóstki jest jak balsam na udręczoną codziennością duszę.

steveno

Gratuluje zakupu. Pokaż efekt końcowy bo widać ,że sporo pracy wkładasz w auto.
Do przodu!!!

Stankiew

Panowie sytuacja została opanowana ;) po długiej walce usterka została zlokalizowana :D okazało się że jeden z kabli idących od zbiornika paliwa był przerwany parę centymetrów od wtyczki przy zegarach ^^

yayko

a jak ściągnąłeś te plastiki od kierownicy ?

Stankiew

ten plastik co masz miedzy kierownica a licznikami siedzi na zatrzaskach jeśli o to pytasz ;)