[Mondeo] ST220 Estate - Rodzinny Grand Tourer

Tigerbart, 16.05.2015, 17:35 « poprzedni - następny »

Tigerbart

Witajcie,

Najwyższa pora na to, abym założył swój wątek na Forum aby już w nim umieszczać wszystko co dotyczy mojego nowego marcowego nabytku, czyli 2005r. Mondeo ST220 Estate.

Autka poszukiwałem długi czas, bo ponad rok, gdyż chciałem złapać naprawdę dobrą okazję, które się zdarzają jak się bardzo chce. ;)

Jestem drugim właścicielem, pierwszym w PL. Pierwszy właściciel (Szwajcar) nie miał rodziny, dbał o auto i mało je eksploatował.

Przebieg 166 tys km, tylna tapicerka praktycznie nie używana, brak usterek w aucie, jedynie hamulce z tyłu się kończą i są do wymiany.

Zapłąciłem za niego trochę więcej niż chodzą w PL, ale coś za coś.

Niedługo na dniach załączę zdjęcia auta - póki co nie miałem czasu aby zrobić jakąś sesję. Póki co mam zdjęcia jak zmieniłem od razu koła z STkowych 18 na RSowe 19.

Mam też zdjęcia z wczoraj jak doszedł do mnie układ wydechowy z kwasówki - w poniedziałek montaż.

A tak gadał na aucie, z którego został zdjęty:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://docs.google.com/file/d/0BwxEv06jHO8MR0NXdlF5US1TajA/edit?pli=1

Póki co z modów mam założony stożek K&N. Dołożyłem też chromowaną listwę na tylny zderzak gdyż często korzystam z bagażnika.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



bishop

Przydałaby mu się gleba do tych 19-stek;]
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

Tigerbart

Gwint zamówiłem 2 tygodnie temu AP, do końca maja będzie temat załatwiony. Do tego czasu gromadzę graty:

- tarcze i klocki na tył
- dystanse 15mm H&R
- zaciski FF II ST
- tarcze 320mm i klocki
- przewody hamulcowe w stalowym oplocie (HEL albo GOODRIDGE)
- wymiana płynu hamulcowego na lepszy

Zakupiłem też dokładkę z Leona Cupry - zobaczymy LIVE czy jest fajnie czy nie.

Dla odświeżenia chcę wymienić:

- olej i filtry
- świece i kable WN

Myślę jeszcze nad przepustnicą TB i nad wizytą na rolkach i wirusem do kompa.

bishop

Cytat: Tigerbart w 16.05.2015, 17:35założony stożek K&N
Dedykowany do ST, czy tylko stożek a resztę sam robiłeś?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

sseebbaa1

Gratuluję samochodu i cieszę się z każdego ST220 na forum :)

Widzę, że masz już konkretną wizję jak dostosować auto pod swoje upodobania. Fajnie!



Cytat: Tigerbart w 16.05.2015, 18:35Póki co mam zdjęcia jak zmieniłem od razu koła z STkowych 18 na RSowe 19.
Cytat: Tigerbart w 16.05.2015, 21:34Do tego czasu gromadzę graty:
(...)
- dystanse 15mm H&R

Czy to oznacza, że teraz felgi od RS-a są założone w ST220 bez żadnych dystansów? :o
Nic nie obciera o wnętrza nadkola lub np. o amortyzatory?
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Tigerbart

Cytat: bishop w 16.05.2015, 21:13Dedykowany do ST, czy tylko stożek a resztę sam robiłeś?

Wymieniłem koła ST 18 na dedykowany komplet K&N i dystanse H&R z dopłatą dla mnie. Fajna transakcja. 8)

Cytat: sseebbaa1 w 16.05.2015, 21:15Widzę, że masz już konkretną wizję jak dostosować auto pod swoje upodobania. Fajnie!

Nauczony jestem już doświadczeniami z poprzednimi autami. Poza planem warto się dopytać o szczegóły, co tu zrobiłem i dzięki waszej pomocy pomysł ewoluuje, a także na każdym kroku staram hamować moją naturę pójścia na hurra na całość  :D :D


Cytat: sseebbaa1 w 16.05.2015, 21:15Czy to oznacza, że teraz felgi od RS-a są założone w ST220 bez żadnych dystansów? Shocked
Nic nie obciera o wnętrza nadkola lub np. o amortyzatory?

Zanim kupiłem koła 19 RS sprawdziłem w kalkulatorze ogumienia i ET jak to będzie i kalkulator wskazał (co potwierdziło się w rzeczywistości), że nic nie ma prawa obcierać (8,5Jx19 i guma 235/35). Jak dam dystanse i założę gwint to będzie fajny efekt (chyba) bo kolega co mi dał dystanse 15mm polecał 20mm (które również miał), ale wolę zobaczyć NA RAZIE efekt w tej konfiguracji. Na spokojnie.

Aczkolwiek gdy skręcam koła na max to wtedy potrafi delikatnie obcierać, chyba wewnętrzna strona o nadkole.

sseebbaa1

Cytat: Tigerbart w 16.05.2015, 22:50Zanim kupiłem koła 19 RS sprawdziłem w kalkulatorze ogumienia i ET jak to będzie i kalkulator wskazał (co potwierdziło się w rzeczywistości), że nic nie ma prawa obcierać (8,5Jx19 i guma 235/35).
Te felgi mają ET60. Jest to bardzo nietypowa wartość wśród felg i to ona powoduje, że ta felga wchodzi głębiej w nadkole aż o 20,5 mm, niż standardowe felgi ST220.

Cytat: Tigerbart w 16.05.2015, 22:50Aczkolwiek gdy skręcam koła na max to wtedy potrafi delikatnie obcierać, chyba wewnętrzna strona o nadkole.
Jednak!
Wydaje mi się, że ocierać może też nawet o tzw. sanki.
Ciągle jestem ciekaw jaki jest minimalny dystans do tych felg, aby nic nie obcierało :)

Może jeszcze przed dołożeniem dystansów uda Ci się ustalić ile brakuje do odpowiedniego odsunięcia felgi RS-a?
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Tigerbart

Jak będę jechał na montaż wszystkiego to przed zdjęciem kol sprawdzę.

Wiesz co ale ogólnie to nie ma żadnych problemów z tymi kołami z wyjątkiem maksymalnego skrętu

sseebbaa1

Super.
Ale musiałbyś sprawdzić to na podnoszonej platformie (lub zwykłym kanale), a nie na podnośniku.
Tylko wtedy koła będą w naturalnej pozycji, a nie zwieszone.
Pozdrawiam.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Tigerbart

Spójrz na zdjęcia wydechu - leży w garażu z kanałem - spokojna twoja rozczochrana

weksla

Fajny. Co to za odmiana Estate?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

qualin

Estate = Kombi :)

Fajny STek. Trzeba jakiegos mini spota zrobic. A wlasni chyba dzisiaj cos mialo byc na Brzeznie :]

MAG

Napisałem do Bartka priv'a w tej sprawie, bo posiałem gdzieś jego nr ...

Jeszcze próbuję swoje byłe ST220 ściagnąć na spotkanie, ale będę wiedział czy przyjedzie dopiero koło 4-tej...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

Tigerbart

No i po szybkim spontanicznym spocie. Było bardzo fajnie.

qualin

Tylko strasznie zimno :P kurde mam nadzieje ze w tym tygodniu przyjdą opony bo aż wstyd na tych kolpakach jeździć Co mam :P