[Mondeo] ST220 Estate - Rodzinny Grand Tourer

Tigerbart, 16.05.2015, 17:35 « poprzedni - następny »

Tigerbart

Wydech jest następujący:

- kolektory MSDS
- przenia sekcja wydechu do środkowego tłumika ma 2,5"
- na końcu przedniej sekcji było miejsce na sportowe katy
- środkowy tłumik trzeba było cofnąć do tyłu auta aby wszystko pomieścić
- reszta bez zmian (2,5" na całości i na końcu przelotowe tłumiki i końcówki 100mm)

Twoja sekcja nie pasowała Rijndeal z dwóch powodów:

- nie posiadała katów więc było auto słychać z kilometra
- nie pasowała do środkowej sekcji idąc obok niej, no i średnica mniejsza

T

Cytat: Tigerbart w 06.09.2017, 19:28- kolektory MSDS
- przenia sekcja wydechu do środkowego tłumika ma 2,5"
Po 2,5" na stronę?

Przerabiałeś MSDS-y? Bo średnica przedniej sekcji wynikała przecież ze średnicy wylotów z MSDS-ów. A ta z kolei średnica wynikała ze średnicy primary runnerów w MSDS-ach (w kolektorach ważne są proporcje średnic).

Cytat: Tigerbart w 06.09.2017, 19:28- nie posiadała katów więc było auto słychać z kilometra
Przed czy po przeróbce przodu na 2,5"? Docelowy wydech miałem już na zlocie i jak pewnie pamiętasz nie był zbyt głośny (na pewno cichszy niż Twój — i może tutaj jest odpowiedź). :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Tigerbart

Tomek, po prostu nie pasowała ta sekcja przy dodaniu podkładki z termostatem do chłodzenia oleju, a także zupełnie nie spotykała się ze środkową częścią. To były główne powody. Jak dopasowaliśmy spawając twoje rury aby pasowały to po prostu auto kilkakrotnie przekraczało dopuszczalne decybele podczas pracy nawet na jałowym silniku ;) Postanowiliśmy zrobić temat od nowa. Nie gniewaj się, po prostu musieliśmy z tego zrezygnować.

T

O nic się absolutnie nie gniewam, po prostu ciekawiło mnie, jak rozwiązałeś całość. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Tigerbart

Dziś odczyściłem po mojemu auto z zewnątrz  - mycie szamponem, glinkowanie, odtłuszczanie i woskowanie - wszystko ręcznie (6 godzin ;) ).

Nagrałem telefonem film po pracach ;)     Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://youtu.be/7idxymAFYMY

Film pokazuje też błędy jakie jeszcze pozostały - temat dwóch sond - których jeszcze nie ma ;) oraz temat tylnej piasty z ABS, która jako jedyna nie była wymieniana (bo była dobra), a teraz trzeba ją wymienić też.

Tuleje do sond będą w poniedziałek - wtedy od razu kończymy temat. Jak się poprawi praca silnika to nagram film z dźwiękiem wydechu a także film z rolek. Taki jest plan ;)

Maly

Świetny projekt mk3, gratuluję  ;)

T

Brzmi świetnie, a wygląda jeszcze lepiej. :) Brakuje mi tylko jednego drobiazgu z tyłu, ale nie będę spamował Ci tematu. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Tigerbart

Cytat: Tomasz w 11.09.2017, 20:39Brakuje mi tylko jednego drobiazgu z tyłu

jakiego? zaśmieć wątek ;)

jak się wam widzi zamontowany emblemat z MK5 na klapie ?

bishop

Cytat: Tomasz w 11.09.2017, 20:39Brakuje mi tylko jednego drobiazgu z tyłu,
Przyciemnione lampy?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

Tigerbart

tak, lampy będą przyciemnione, tylko nie wiem jeszcze jak mocno.

T

Cytat: Tigerbart w 11.09.2017, 20:42jakiego? zaśmieć wątek Wink
Zgodnie z życzeniem: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,5494.0.html :)

Cytat: bishop w 11.09.2017, 21:01Przyciemnione lampy?
Nie tylko. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Tigerbart

Jutro jadę na montaż brakujących sond a także zamawiam piastę.

Oznacza to wyeliminowanie choinki na zegarach, poprawę kultury pracy silnika we wszystkich zakresach pracy, brak huczenia łożyska z tyłu, lepszy dźwięk silnika (filmik będzie), lepsze osiągi (będą rolki), poprawienie przepustnicy (praca na wolnych obrotach).

Pozostanie program - ale na razie nie mam już kasy ;)

theanalogs

O kurde szacun za wykonane prace przy ST  piękne kombi a fele kozak fajnie leżą :)

Tigerbart

Czy ktoś ma jakąś opinię o oleju Valvoline 5W50? Przejechałem 1000 km od odbudowy silnika więc czas zlać obecny 5W50 i zalać nowy. To muszę zrobić na dniach.

Jak wymieniony zostanie olej a także ostatecznie rozwiązany kłopot z doborem tulejki pod sondę (wyskakuje mi błąd silnika, jedna sonda pokazuje mi bardzo małe rozbieżności pomiędzy wskazaniami max i min ) to jadę na rolki, a potem na program i kolejne rolki (uzbierałem kasę) ;)

Chciałbym do końca miesiąca mieć już wszystko zrobione. AAA, jeszcze mam błąd ESP - coś nie zagrało podczas ustawień geometrii i zbieżności chyba.

T

Wiele osób jeździło na tym oleju, ja też. Ale czy jest dobry? Żeby to stwierdzić, należałoby przeprowadzić długie i kosztowne testy porównawcze, czego nikt z nas oczywiście nie zrobił.

Co do tulejek to poeksperymentuj ze średnicą otworu.

Co do ESP to stawiałbym raczej na uszkodzony czujnik, trudno mi sobie wyobrazić tak źle ustawioną geometrię.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club