[Focus] Wydech RS

adamlan, 07.04.2015, 15:05 « poprzedni - następny »

adamlan

Witam
Mam założony u siebie wydech Milltek układ wydechowy typu Cat-Back (wydech od katalizatora do końca, wersja non-resonanted - głośniejsza)

link:Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.poturbowani.pl/p/331/8591...chaniczny.html

Niestety moja lepsza połówka nie daje rady i w związku z tym:

- czy jest możliwość wyciszenia [pozbycia się rezonansu dźwiękowego] wydechu zwłaszcza w zakresie 2000-3000 obrotów. Przyznam się, że w tym zakresie występuje dosyć irytujący dźwięk o wysokich tonach. Powyżej 3tys. jest bajka. Ogólnie pow. 120km/h na 5 jest ok, ale jak chcę jechać ECO na 6 biegu to lipa, dopiero pow. 160km/h , a wiadomo nie zawsze można. Jakaś dobra firma od wydechu w Wielkopolskie [ okolice Poznania]?

- może polecicie inny wydech [ jak nie ma opcji dla pkt. 1], który fajnie mruczy do 3k, a powyżej wiadomo.

dzięki za pomoc, pozdrawiam
Adam

TAM

Można dokupić tłumik środkowy Millteka do wersji non-resonated, to najlepsze rozwiązanie.

snafu

TAM on jest wtedy komorowy?

TAM

Nawet nie wiem, ale raczej absorbcyjny... Tak czy inaczej to jest dokładnie ten, który Milltek montuje w wersji "resonated".

adamlan

Byłem u Kalińskiego , za wiele nie pomogli. Mogą dodać dodatkową puszkę, ale nie dają gwarancji czy pomoże. Nowy wydech u nich cena ok. 3,5k ale czy będzie ciszej też nie dają gwarancji , heh. Pytanie czy pchać się w centralny rezonator od Milliteka:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://shop.grahamgoode.com/focus-rs...68-71765-p.asp

czy kupić oryginalny wydech od RS.
Czy w oryginalnym wydechu też jest taki problem z rezonansem dźwiękowym w zakresie 2000-3000 obrotów?

vtec

Cytat: adamlan w 08.04.2015, 18:45
Czy w oryginalnym wydechu też jest taki problem z rezonansem dźwiękowym w zakresie 2000-3000 obrotów?
nic takiego nie ma, aż za cicho jest :)
załóż tłumik środkowy i będzie po problemie ... o ile się da, bo z tego co kojarzę catback ori jest w całości, oddzielnie jest DP oraz decat

TAM

Używane tłumiki środkowe Millteka są na ebayu za 50-80 funtów. Ostatnio widziałem przedwczoraj. Wstawienie go to dla tłumikarza 15 minut.

adamlan

Środkowy tłumik zamówiony, pozostało czekać. Niestety na miejscu nie było i robi się na Wyspach.

T16user

U mnie jest Mongoose resonated i jest bajka.

KrisSz

Po założeniu tej puszki środkowej nie powinien tak rezonować
Pozdrawiam

K