[Focus] Jakie tarcze + klocki do Foki ST mk2

WroBoss, 12.03.2015, 00:30 « poprzedni - następny »

pl80

Założyłem tarcze ATE z przodu i nie chcę widzieć tego szmelcu więcej.  750zł komplet.  Kilka hamowań i krzywe.  Chyba kupię oryginalne Fomoco i już.

sseebbaa1

To może jakieś podróbki były?
Generalnie nie ma za bardzo takich przygód z ATE.

A jak chcesz inne, to weź tarcze Zimmermanna gładkie. U mnie przy ciężkawym Mondeo ST220 i jeżdżeniu ostro nawet w deszczu, ciągle są prościutkie.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

T

Cytat: sseebbaa1 w 24.03.2017, 14:10To może jakieś podróbki były?
...albo krzywa piasta.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

matosu

@pl80, trafiłeś albo na jakąś podróbkę albo na wadliwą sztukę, założyłem jakiś czas temu gładkie ATE + Ferodo DS Performance i jest niebo a ziemia w stosunku do np. Zimmermanów.
Kiedyś Focus ST MK2 5d - 260/450

sseebbaa1

matosu - a Zimmermany miałeś z jakimi klockami?
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

T

Generalnie z tarczami jest tak, że o ile nie trafią się jakieś podłe, które się zaraz wygną, to wszystkie "działają" podobnie. Należy więc po prostu nie kupować tarcz niemarkowych, a zatem i takich z niepewnych źródeł, bo kto z nas jest w stanie rozpoznać podrobioną tarcze? Prawdopodobnie nikt. :)

Różnica leży w klockach.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

matosu

Cytat: sseebbaa1 w 28.03.2017, 17:32
matosu - a Zimmermany miałeś z jakimi klockami?

Jak dobrze pamiętam ATE Ceramic
Kiedyś Focus ST MK2 5d - 260/450

T

Cytat: matosu w 28.03.2017, 18:54Jak dobrze pamiętam ATE Ceramic
I tu jest pies pogrzebany -- ATE Ceramic to są klocki o parametrach seryjnych, tylko mniej pylące. DS to inna liga. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

matosu

Tego nie musisz mi tłumaczyć :)
Kiedyś Focus ST MK2 5d - 260/450

czarny1910

Panowie, a ja chciałbym zmienić zaciski seryjne na coś lepszego. Foka od niedawna (3 miesiące) więc trochę posłucham mądrzejszych :) Z for wyczytałem i raczej zdecydowany jestem na przód na tarcza diamond black lub zimmerman+ klocki ferodo ds2500 lub performance, nie wiem kompletnie co z tyłem, czy zostawić, czy też już od razu zrobić i mieć spokój.
Dodatkowo gdzie szukać nowych przewodów w oplocie?
Jakie do tego wszystkiego zaciski? Fajnie, jakby ktoś skleił zestaw, żeby to miało ręce i nogi.

ST

Jeżeli chodzi o przewody to tu masz godne polecenia: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://allegro.pl/przewody-hamulcowe-hel-ford-focus-mk2-rs-st-i7020252911.html
A jak chciałbyś na przód coś np. czterotłoczkowego, z zaciskami Brembo to zwróć się do Kolegi :thomas 198.
Pozdrawiam.

xtremesystems

ja polecam brembo max + ds performance

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

TalRash

19.08.2018, 09:31 #57 Ostatnia edycja: 19.08.2018, 09:32 by TalRash
Ma ktoś porównanie klocków HAWK HPS do HPS 5.0?
Zastanawiam się nad nimi i niestety nigdzie nie mogę znaleźć żeby ktoś powiedział o różnicach.
Początkowo myślałem że 5.0 to nowsza wersja ale jednak nie bo nadal robią zwykłe HPSy po wprowadzeniu 5.0
Rozważam jeszcze EBC Red lub Yellow. Tarcze gładkie EBC będą. Bo nic innego na przód 335mm nie ma :(
Auto Focus Mk3 ST 300ps.
Rady?

sseebbaa1

Z oficjalnych informacji Hawk wynika, że "HPS 5.0" jest zwykłym następcą "HPS", bez żadnych ulepszeń.
Być może chodziło tylko o zmianę nazwy, aby bardziej odróżniały od np. "HP+"?

Zobacz wykresy, które pochodzą z oficjalnej strony HAWK:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,44.msg55697.html#msg55697
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Alek

Cytat: sseebbaa1 w 19.08.2018, 11:05Z oficjalnych informacji Hawk wynika, że "HPS 5.0" jest zwykłym następcą "HPS", bez żadnych ulepszeń.
Ekhem... nt HPS 5.0: "Increased stopping power compared to HPS"
- Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.hawkperformance.com/street-performance-compound-application

Czyli wychodzi że ciut fajniejsze są 5.0