[Mondeo] ST220 Panther Black tournier

tomekka, 01.02.2015, 22:57 « poprzedni - następny »

tomekka

Cytat: bishop w 16.02.2015, 09:27

A co do zaworu, to czytałeś to: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=3023.0

tak czytałem, mam nadzieję, że czyszczenie pomoże

teraz tylko trzeba znaleźć czas :)

wild_weasel

Cytat: tomekka w 16.02.2015, 09:23malować osłony aku, zbiorcznika płynu do spryskiwaczy, chłodniczego w czarny połysk?
Daj spokój, nie maluj - bawisz się w detailing, więc jak wrzucisz dobry dressing na to, efekt będzie znakomity.
Cytat: tomekka w 16.02.2015, 09:23przymierzam się również do oddania lamp Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.hidretrofit.pl
Jak najszybciej! Potem będziesz tylko żałował, że wcześniej tego nie zrobiłeś. Dobry ruch.
Cytat: tomekka w 16.02.2015, 09:23malować od razu wkłady na czarno (blackeyes) czy zostawiać jak jest?
Black eyes moim zdaniem nie zawsze pasują - u Ciebie nie ma żadnych elementów jasnych w nadwoziu (typu listwa na dolnym grillu, ramki przy halogenach, nawet relingi masz czarne) - tylko felgi jasne. Zrobi się z niego agresor - batmobil, zastanów się czy chcesz iść w tę stronę.
Cytat: tomekka w 16.02.2015, 09:23za dwa tygodnie będę wymieniał olej - jechać do ASO?  czy lać Liqui Molly, millersa?
Każdy dobry olej będzie... dobry :) i odpowiedni, ale nie widzę dużego sensu w załatwianiu tej sprawy w ASO - ani estek nie jest w technologii kosmicznej, ani sama czynność wymiany oleju z filtrem nie wymaga wielkiej filozofii.

tomekka

26.02.2015, 18:00 #17 Ostatnia edycja: 26.02.2015, 19:27 by tomekka
ST już po serwisie olejowym w ASO :) AutoNobile

udało się to zrobić w programie Ford Motorcraft Service - choć STek nie powinien się na to łapać ;)

olej Motorcraft XR Synth A5 5W30 - 5,7 l
filtr oleju
filtr powietrza
korek miski oleju
+ mycie :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



jednak zdecydowałem się na pomalowanie plastików pod maską w czarny połysk, ale chyba na wiosnę wrócę do standardowych...sorry za słabą jakość

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



zostały jeszcze do wymiany świece i montaż DRL 30 %, aaaa i malowanie zacisków na srebrno

pokrótce historia serwisowa STeka w ASO :)

211'263 km - 04.2013 - inspekcja (olej), kontrola bezpieczeństwa, filtr kabinowy, płyn hamulcowy, tarcze + klocki tył, zaciski hamulcowe tył
190'070 km - 04.2012 - inspekcja (olej), kontrola bezpieczeństwa, filtr kabinowy, świece + przewody + cewka
174'256 km - 06.2011 - inspekcja (olej), kontrola bezpieczeństwa, filtr kabinowy, filtr powietrza, płyn hamulcowy, tarcze + klocki przód, abgaswartung nie wiem co to :), uszczelnienie miski olejowej
154'348 km - 05.2010 - inspekcja (olej), kontrola bezpieczeństwa, filtr kabinowy, serwis klimy
135'432 km - 06.2009 - inspekcja (olej), filtr kabinowy, filtr powietrza, płyn hamulcowy
120'172 km - 07.2008 - inspekcja (olej), filtr kabinowy, świece zapłonowe, filtr powietrza, łożyska kół tył, łączniki stabilizatorów.

itd, itd, itd :) Ford Originalteile! 8) lubię to :)



bishop

Pokaż zdjęcie całej komory silnika. Nie wygląda źle.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

tomekka

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


mam mieszane uczucia co do tych plastików, jeśli już miałyby zostać to trzeba jeszcze raz je pomalować  :P
poza tym trzeba detailing silnika zrobić

tomekka

02.03.2015, 17:19 #20 Ostatnia edycja: 02.03.2015, 17:20 by tomekka
zamówione ori wycieraczki przód, świece + filtr kabinowy węglowy + ramię wycieraczki tył od astry H kombi

Przy wymianie świec, wymieniacie uszczelkę kolektora?

tomekka

kabinowy wymieniony, wycieraczki też, za to tylna od astry słabo zbiera na górze :( tylko ładnie wygląda.
świece już są - montaż zaraz po świętach razem z DRLem

- dziś się zorientowałem, że pod multikinem ukradli mi zaślepkę progu LT - jedyny plus w tym minusie :) to że była porysowana.

sseebbaa1

Ja już od jakiegoś czasu jeżdżę bez tych zaślepek. Nie wiadomo kiedy nawet same odpadną...
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

yayko

Mi ukradli wszysTkie :)

tomekka

yayko, dzięki tobie chyba zdecyduję się na decat :P aa strasznie zaczęło mnie wkurzać wycie przy ok 2-2300 obr. - zamówiony nowy zawór bocznikowy za 250 zł! :)

tomekka

25.03.2015, 21:52 #25 Ostatnia edycja: 25.03.2015, 21:53 by tomekka
STejk oddany dziś do VTG na usunięcie katów i wymianę plecionek  :evil:

ale od wczoraj pojawił się dziwny dźwięk tylko na wolnych obrotach, jakby jakaś śruba się poluzowała przy wydechu (zahaczyłem pare razy plecionką o glebę), mam nadzięję, że jak odbiorę jutro auto - to tego dźwięku już nie będzie :)
PS. przy dodawaniu gazu dźwięk ustępuje.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://youtu.be/rQ1IBIzooBQ

yayko

a ile wzięli w VTG za to :)

« Dodane: 26.03.2015, 08:57 »

może coś nie dokręcili :)

caqerr

Cytat: yayko w 26.03.2015, 08:56może coś nie dokręcili

Jak mogli nie dokręcić skoro jeszcze nic nie dłubali przy nim ? :p
Dopiero dziś go tam oddał :D

tomekka

Cytat: yayko w 26.03.2015, 08:56
a ile wzięli w VTG za to :)

« Dodane: 26.03.2015, 08:57 »

może coś nie dokręcili :)

400 zł po znajomości-  chyba, że doliczą coś jeszcze za plecionkę, wszędzie wołają ok 1000 zł (w wawie)

yayko

to może załatwisz grupowe hamowanie u nich :D