[Mondeo] ST220 Panther Black tournier

tomekka, 01.02.2015, 22:57 « poprzedni - następny »

tomekka

01.02.2015, 22:57 Ostatnia edycja: 01.02.2015, 23:15 by tomekka
Cześć, nazywam się Tomek, po paru latach znów powracam do Forda. Szukałem St-eka liftbacka lub sedana w performance blue, kupiłem kombi w panther black  :evil:

Przebieg 218 tyś, sprowadzony ze Szwajcarii z uszkodzonym sprzęgłem, auto niemalowane, bezwypadkowe  :)

wyposażenie:

· poduszki powietrzne czołowe, boczne oraz kurtyny
· ABS, ESP
· czarna skórzana tapicerka Recaro
· elektryczna regulacja foteli (góra-dół)
· podgrzewane fotele przednie
· lusterko wsteczne fotochromatyczne
. czujnik deszczu i zmierzchu
· reflektory ksenonowe ze spryskiwaczami
· klimatyzacja automatyczna
· tempomat
· system nagłośnienia Sony
· felgi 18" i opony 225/40/18 Michelin Pilot Sport 3 / zima 225/40/18 Goodyear UG Performance
· podgrzewana szyba przednia + spryskiwacze
· lusterka zewnętrzne elektrycznie składane, regulowane, podgrzewane i podświetlane
· centralny zamek ze sterowaniem na pilota
· autoalarm fabryczny
· elektrycznie sterowane szyby z przodu i z tyłu
· elektryczna blokada szyb tylnych
· wspomaganie układu kierowniczego
. nivo
· wielofunkcyjna kierownica
. czujniki parkowania z tyłu (PDC)

serwisowany do 211 tyś km, nowe zaciski Forda tył, wycieraczki, tarcze klocki P i T, szyba przód podgrzewana wymieniana w 2006 roku (Saint Gobain Ford) ogólnie doinwestowany.
Pojawia się ognisko rdzy na nadkolu LT.

PLANY:

. bixenon
. Bilstein B6 + Eibach Pro Kit + dystanse
. nowy akumulator 60Ah (ori Ford 8)) - zrobione
. DRL 30% drogowych
. wymiana wszystkich pasków, rolek itd
. zaciski przód Focus II ST Asbo
. naprawić lusterko zew. prawe - nie składa się
. kluczyk od Jaguara - zrobione
. dywaniki gumowe P+T Ford
. felgi '18 na zimę
. wydech

ogólnie już zarejestrowałem Stejka i zdążyłem przeprowadzić mały detailing (było już polerowane, dodo juice lime prime, wosk Zymol Carbon, rain X na szyby, gliptone skóry) na wiosnę będzie powłoka kwarcowa :stupid:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


weksla

Heheh ładnie się lśni.
Tez kiedyś mi się taki marzył:D
Gratulacje fajnej bryki
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

yayko

fajny :) i długo stał na allegro z tego co pamiętam :)
i fajny kluczyk , sam przerabiałeś czy taki już był?

tomekka

to prawda, wydaje mi się, że cena była mało zachęcająca, sam się sobie dziwie, no ale jestem zadowolony z auta :P
kluczyk: grot kupiłem nowy oryginalny, pilot używka z allegro

wild_weasel

Świetny, szałowy kolor! Zymol Carbon :) wnioskuję, że autko będzie regularnie dopieszczane.
Bixenon i zaciski od Foki ST - koniecznie. Eibach & Bilstein - no będzie ciekawie :)
Jakiego wzoru felg szukasz na zimę? Ciekaw jestem Twoich opinii o Michelinach Pilot Sport 3, ale oczywiście trzeba będzie poczekać do sezonu.

tomekka

02.02.2015, 22:31 #5 Ostatnia edycja: 02.02.2015, 22:34 by tomekka
wzór z titanium, choć niektórzy mówią, że z daleka wyglądają jak chińczyki :P co do Michelinów nadal na nich jeżdżę, bo dopiero jutro kurier dostarczy mi zimówki, ale stwierdzam, że trzymają świetnie, a wolno nie jeżdżę :)

-  dziś postanowiłem, że sprawdzę jeszcze raz co się dzieje pod autem, popatrzyłem, postukałem i jak wracałem do domu to pojawiła się kontrolka silnika, nie wiem czy przypadkiem jakiegoś czujnika nie zruszyłem, braku mocy nie zauważyłem. Muszę sprawę załatwić do weekendu.

weksla

tomekka jesli to świeży zakup to z autopsji wiem że pewne mankamenty (czytaj świecące kontrolki check itp) wychodzą niestety po czasie, a przy sprzedaży sa ukrywane:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

tomekka

no tak :) zawsze trzeba się z tym liczyć... ale będzie lala, potrzeba tylko czasu :)

Maly


steveno

gratulacje super zakup fajna i pakowna dupa zapraszamy  na zloty
Do przodu!!!

tomekka

kolejne testy, zobaczymy jak Zymol pielęgnuje Recaro :) co do quickdetailera to od dawna jest to mój nr. 1 ! :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



- wymieniając żarówkę oświetlenia podłoża w lusterku znalazłem takie coś w odbudowie:)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


yayko

zrób zdjęcia przed i po czyszczeniu skór :)

zajc

Ja używam zestawu Gliptone GT13 + GT15, śmiało mogę polecić!

tomekka

mam pytanie, malować osłony aku, zbiorcznika płynu do spryskiwaczy, chłodniczego w czarny połysk ?
przymierzam się również do oddania lamp Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.hidretrofit.pl - malować od razu wkłady na czarno (blackeyes) czy zostawiać jak jest?
i ostatnie, za dwa tygodnie będę wymieniał olej - jechać do ASO ?  czy lać Liqui Molly, millersa ?

- walczę też z checkiem - zawór par paliwa...

bishop

16.02.2015, 09:27 #14 Ostatnia edycja: 16.02.2015, 09:36 by bishop
Cytat: tomekka w 16.02.2015, 09:23mam pytanie, malować osłony aku, zbiorcznika płynu do spryskiwaczy, chłodniczego w czarny połysk?
A czemu nie. Też chce coś takiego zrobić.

Cytat: tomekka w 16.02.2015, 09:23malować od razu wkłady na czarno (blackeyes) czy zostawiać jak jest?
Ja bym zostawił tak jak jest ale to kwestia gustu.
A co do zaworu, to czytałeś to: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=3023.0
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html