[Focus] ST 2010 Performance Blue

ehaw, 15.01.2015, 12:24 « poprzedni - następny »

snafu

Foka ma dedyki więc do rozważenia. S-max już w mniej komfortowej sytuacji jest + końcowe robię tak, aby butla z gazem była możliwą opcją. Ale to tylko jeśli paliwko znów na 6 zł skoczy :)

ehaw

Cytat: TAM w 16.01.2015, 11:54Moim zdaniem tylko Milltek resonated. Cichy jak seria, tylko z ładniejszym brzmieniem. Ale po depnięciu nabiera agresji. Jest w Polsce firma (Best Performance), oficjalny dysrybutor Millteka. Ja za swój (catback) płacilem trochę ponad 3k brutto na fakturę, więc odliczając vat wyszło bardzo sensownie.
TAM, czy dużym problemem byłoby dla Ciebie nagranie dźwięku z wnętrza? Podczas normalnej jazdy jak i w momencie mocnego depnięcia na 2 biegu. Czy masz u siebie downpipe?

MAG

Cytat: ehaw w 16.01.2015, 13:08
TAM, ... Czy masz u siebie downpipe?
Ma DP3" i sportowy kat 200cpsi
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

TAM

ehaw, przy okazji nagram. DP mam, MAG mówi szczerą prawdę;-) Tylko depnę na 4. biegu, na 2. ma to mały sens.

ehaw

Cytat: TAM w 16.01.2015, 19:16
ehaw, przy okazji nagram. DP mam, MAG mówi szczerą prawdę;) Tylko depnę na 4. biegu, na 2. ma to mały sens.
Dzięki, czekam z niecierpliwością :) DP również od Millteka czy coś innego?

st-power

Cytat: ehaw w 16.01.2015, 13:08
TAM, czy dużym problemem byłoby dla Ciebie nagranie dźwięku z wnętrza? Podczas normalnej jazdy jak i w momencie mocnego depnięcia na 2 biegu. Czy masz u siebie downpipe?
Miałem okazję słyszeć Tomka auto zarówno na zewnątrz jak i podczas jazdy wewnątrz jako pasażer.
Podczas jazdy jest totalna cisza,jak depnie ostro gazu, do uszu dobiega bardzo rasowy dźwięk,ale jego poziom natężenia jest bardzo przyjemny. Czyli mówiąc krótko wydech we wnętrzu słychać  tylko przy ostrym dodawaniu gazu-przy stałej prędkości go nie słychać,co jest oczywiście na duży +.

Na zewnątrz na biegu jałowym o dziwo nic nie słychać, ale jak ruszy ostro z pedałem w podłodze-to "o jej" jak to bosko brzmi :D
Był przepiękny i unikatowy Cougar No Limit Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/Zy5sKLAv8cY
było kultowe Mondeo ST220 :-D  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/CIMClUqwggA
jest MK4 2.2 TDCi 200KM Indywidual automat+kombi

ehaw

Foczka dostała dzisiaj nowe hamulce - przód to DBA 4000 T3 + EBC Yellow Stuff, tył EBC ULTIMAX + EBC Yellow Stuff i zmieniony płyn hamulcowy. Zakładałem w VTG. Ciężko mi na razie cokolwiek powiedzieć, muszę je trochę ujeździć i wtedy będzie coś wiadomo. Na razie wiem jedno - wyglądają zacnie :)

ehaw

Focus był dzisiaj w ASO na przeglądzie po 60k.
Wymienione:

  • olej Millers XF LL 5w40 + płukanie silnika po castrolu
  • świece zapłonowe - standard STkowy
  • filtry: powietrza, klimatyzacji, oleju
  • uszkodzone lewe nadkole
Po pełnym przeglądzie wiadomo tyle, że samochodód jest w świetnym stanie, żadnych usterek mechanicznych czy śladów korozji.
Jedyny minus po wizycie to to, że nie można wymienić spalonej żarówki postojowej w lewym reflektorze, bo poprzedni właściciel jakoś tak koślawo ją włożył, że pourywał cały system mocowania żarówki. Ludzie z ASO się tego nie podejmują, bo boją się że rozwają cały reflektor (koszt nota bene 2500zł), więc albo coś sam wymyślę, albo będę jeździł bez lewego postoju.

yayko


weksla

Na olej nic w ASO nie mruczeli że taki chcesz lać?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

ehaw

Cytat: weksla w 29.01.2015, 22:41
Na olej nic w ASO nie mruczeli że taki chcesz lać?
Nie, zupełnie nic. Po prostu odliczyli koszt oleju od całości zlecenia i tyle. Nawet pytali czy jakichś innych swoich części nie mam.

ehaw

Dzień dobry,

przez dłuższy czas była cisza w temacie, ale nie było ciszy w działaniach.

Dzisiaj odebrałem samochód od El-Tec, zakładali mi cały wydech w następującym zestawienia: DP Mongoose, sport cat (ich produkcji), cat-back Milltek Resonated z czarnymi ceramicznymi końcówkami.

Samochód odżył (albo takie jest tylko moje wrażenie z pierwszego dnia po odebraniu :) ), wydaje mi się że jest żwawszy w okolicach 4k obrótów, brzmi bardziej rasowo, ale nie agresywnie - bardziej mruczy na niskich obrotach i trochę mocniej się wydziera niż seria na wyższych. Dokładnie o to mi chodziło. Ogólnie jestem zadowolony z tego jak chłopaki w El-Tec mi to zrobili, choć nie ustrzegli się jednej małej rzeczy - końcówki wydechu nie są równo, prawa wystaje delikatnie mniej niż lewa, jutro będę dzwonił, żeby umówić się na poprawke.

Poza tym czas milczenia wykorzystałem na zebranie kilku innych gratów - w salonie od 2 miesięcy leży IC Airtec Stage 3, w szafie DV, BS i aktuator Forge. Kolejnym krokiem będzie zakupienie wtrysków od RSa u TAM-a i montaż wszystkiego na Dobrej a następnie wycieczka pod Kraków do Heko.

A propos TAM-a - chciałbym mu tu bardzo podziękować za jego pomoc, nie dośc że służył radą w przypadku różnych wątpliwości to jeszcze pojechał ze mną do serwisu na Dobrej, żeby pomóc wszystko porzadnie wycenić a gdy zdecydowałem się na zakup DP od Mongoose'a zamiast robienia w El-Tec ogarnął całe zamówienie a mi wystarczyło tylko zapłacić i odebrać od niego. Więc TAM jeszcze raz - ogromne dzięki za pomoc!

snafu

TAM i Thomas to niezastąpione źródła wiedzy i pomocy :)

weksla

Potwierdzam to co napisał Snafu☺
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

TAM

Bardzo mi miło, dzięki! Oby wszystko służyło jak najlepiej.
Niestety mam przejściowy problem z wtryskami od RS-a, ale chyba niebawem ostatecznie dogram sprawę w nowym miejscu i cena się nie zmieni.