[Mondeo] Mondek mk3 2.0

Maly, 13.01.2015, 22:48 « poprzedni - następny »

T

Zmierz najpierw, to co masz teraz, bo raz, że być może sama średnica wydechu jest ok i wystarczy wymiana katalizatora na sportowy lub ew. na tłumik w obudowie katalizatora oraz tłumika końcowego na przelotowy (środkowy pewnie już taki jest), a dwa, że jeśli nie wystarczy, to trzeba wiedzieć, co tam było fabrycznie, żeby nie przesadzić ze średnicą.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Maly

Cytat: Tomasz w 30.01.2015, 11:41
Zmierz najpierw, to co masz teraz, bo raz, że być może sama średnica wydechu jest ok i wystarczy wymiana katalizatora na sportowy lub ew. na tłumik w obudowie katalizatora oraz tłumika końcowego na przelotowy (środkowy pewnie już taki jest), a dwa, że jeśli nie wystarczy, to trzeba wiedzieć, co tam było fabrycznie, żeby nie przesadzić ze średnicą.

A co z sondą lambda po wycięciu kata? Bo przypuszczam że jest takowa

T

Można oszukać tulejką, ale ważna jest średnica otworu w niej -- może być konieczne wykonanie kilku wersji.

« Dodane: 30.01.2015, 15:35 »

PS. Jak będziesz mierzył, to zmierz w kilku punktach -- średnicę przed katalizatorem, za nim i gdzieś pod koniec. Wtedy będzie można powiedzieć, co tam można zrobić z nadzieją na realny efekt, a nie tylko wzmożony hałas.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Maly

Okok. Po weekendzie, bo teraz szkołę mam, sesję i z czasem ciężko ;/

SAGAL

pierw zajmij sie ikładem dolotowym niż wydechowym :)
Ford Mondeo Kombi ST220
Ford Mondeo Mk 5 hachback

st-power

Cytat: SAGAL w 30.01.2015, 21:03
pierw zajmij sie ikładem dolotowym niż wydechowym :)
W układzie dolotowym to wystarczy zrobić power rurę do fabrycznej puszki i fabryczny filtr wymienić na wkładkę.
Co do układu wydechowego myślę,że 2.0 Duratec ma fabrycznie 2 cale (przynajmniej tak miał 2.0 Zetec) i tu najlepiej zwiększyć do 2,25 cala (2,5 cala go za bardzo rozluźni,jeśli nie myślisz do dalszych modyfikacjach mechanicznych).
Ja osobiście na sportowym kacie + kompletnym układzie wydechowym od kolektora do końca zyskałem 7KM.
Warto też zrobić kolektor 4-2-1 - przyrost również ok 5-10KM.
Był przepiękny i unikatowy Cougar No Limit Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/Zy5sKLAv8cY
było kultowe Mondeo ST220 :-D  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/CIMClUqwggA
jest MK4 2.2 TDCi 200KM Indywidual automat+kombi

Maly

Tomasz możesz mi konkretniej wytłumaczyć jak tą sondę oszukać bo nie siedzę w układach wydechowych za bardzo... ;]
Z góry dzięki ;)

Maly

Pytanie do forumowiczów,  gdzie znajdę tanio zamienniki progów z RS-a

Maly

Kolejne pytanie,  mianowicie: jakie dystanse do felg 16, 6.5j et 52,5. Na tył myślałem o 30 mm, co na to powiecie? 

Alek

dla et52,5 masz z tyłu 20mm luzu a z przodu jakieś 10 przy seryjnych błotnikach, czyli 30mm będzie wystawać z tyłu nieco a z przodu zauważalnie

sseebbaa1

Cytat: Maly w 05.04.2015, 11:29jakie dystanse do felg 16, 6.5j et 52,5. Na tył myślałem o 30 mm, co na to powiecie?
Moim zdaniem spokojnie możesz zamontować na obie osie dystanse po 20 mm na koło. Prawda jest taka, że przy tak wąskich felgach (najprawdopodobniej z oponami 205/55) to zmieściłbyś nawet po 30 mm.

Ale ja jednak, na Twoim miejscu, wziąłbym 20 mm z trzech powodów:
-opony 205 są jednak stosunkowo wąskie, żeby tak mocno je odstawiać poza fabryczne ustawienie -aż o 3 cm,
-jeżeli zdecydujesz się kiedyś na szersze opony 225 na oryginalnych felgach Forda, to dystans 20 mm powinien też się zmieścić mimo że masz przednie błotniki nie-ST,
-jeżeli kiedyś będziesz chciał je sprzedać, to na 20 mm znajdziesz kupca bez problemu, a na 30 mm to wątpię.

...moja subiektywna opinia... :)
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

T

Cytat: Maly w 05.04.2015, 11:29Kolejne pytanie,  mianowicie: jakie dystanse do felg 16, 6.5j et 52,5. Na tył myślałem o 30 mm, co na to powiecie?
Ja powiem tyle -- sprzedaj 16, kup 18, dołożysz mniej więcej tyle, ile kosztują dystansy, a auto będzie o niebo lepiej wyglądało.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

MAG

Zgadzam sie i z Sebą i z Rijndealem ;-)

Powiem tak, jesli 16-tka ładnie leży (w sensie blisko krawędzi błotnika) i ma dobry "dizajn" to auto tez może fajnie wyglądać, chociaż oczywiscie nie ma szansy na pobicie wyglądu auta na 18-tkach ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

Maly

Też wolałbym 18, ale mam nowe opony z zeszłego roku i ten sezon na 16 jeszcze będzie. A temat dystansow się odsuwa bo zabieram się za dolot ;]
Co do grubości to jakie byłyby ok? ;)

caqerr

Co do dystanów to jak chcesz możemy się kiedyś umówić i możesz sobie moje(20mm) przerzucić na chwilkę. Zobaczysz jak to będzie orientacyjnie wyglądało ;)