Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Dystanse 5x108

sseebbaa1, 26.11.2014, 16:27 « poprzedni - następny »

caqerr

Szczerze na to nie zwróciłem uwagi ale moją jazde wytrzymują bez problemu już rok i ok. 25k km...

TAM

I to jest najważniejsza informacja.

yayko

tak wyglądają po założeniu :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


sseebbaa1

Cytat: TAM w 20.01.2015, 12:51
Nie chcę siać fermentu, ale te z obrazka powyżej nie wzbudzają mojego zaufania. Albo zdjęcie tego nie oddaje, albo rzeczywiście jest tak, że nakrętka trzyma dystans tylko przez wąski i cienki próg. w H&R-ach i Eibachach jest to stożek,więc pracuje cała powierzchnia.

TAM tutaj masz zbliżenie tego ścięcia, dopasowanego do stożka nakrętki:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

TAM

W powiększeniu wygląda to zdecydowanie lepiej, chociaż nie jest dla mnie jasne, dlaczego stożek nie jest pełny, tylko konczy się progiem. Ale tak jak napisałem, najważniejsze że jest przetestowane i się sprawdza.

MAG

Stożek w dystansie jest zrobiony tak, że cały stożek nakrętki jest na nim "oparty" - przeciez potrzebne jest jeszcze miejsce na wejście nasadki klucza w otwór w dystansie...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

TAM

Teraz wszystko już jest jasne. W H&R-ach jest to zrobione trochę inaczej - stożek jest pełny, nie ma progu, natomiast część na którą nasadza się klucz jest odpowiednio mniejsza.

yayko


caqerr

No proszę, Seba już memy robi :D

Mateoo

Cześć.  a focus rs ? czy jest możliwość założenia dystansu 4-5mm na przód bez dystansu ze śrubami? Czy wystarczy na centrowanie felgi i czy felga będzie wystarczająco mocno przykręcona przy standardowych śrubach wystających z piasty?? Chce założyć na tył 18mm ze śrubami do felg oryginalnych. A do przodu wydaje mi się ze przy obniżonym zawieszeniu i 19c koło może przy skręcie ocierać o nadkola.

yayko

da radę tylko jak zamawiasz dystans 4-5mm to mówisz że chcesz też dłuższe śruby :)

Mateoo

nie chce bawić się w zmianę śrub i ich wybijać z piasty i zakładać dłuższych bo to dość czasochłonne i niewarte takiego zachodu.

MAG

Dystanse 5mm da jeszcze radę założyć na ori szpilki, ale to juz jest tak na krawędzi...

Natomiast taki dystans nie ma juz wyprofilowania centrujacego felgę.
Co do samej wytrzymałości to nie ma problemu - jeździłem z takimi dystansami kilkadziesiąt tysięcy km w Escorcie i Fiescie i nigdy problemu nie miałem.

Btw - mam chyba nawet gdzieś taki jeden komplet dystansów 5mm - musiałbym poszukać w piwnicy ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

Mateoo

to wtedy będą felgi bić na kierownicy przy większej prędkości,. czyli odpadają dystanse do przodu 4-5mm . szkoda

sseebbaa1

Różne dystanse na osiach zmienią Ci sposób zachowania auta w zakręcie!
Szersze rozstawienie kół z tyłu spowoduje lepsze trzymanie tylnej osi, a to będzie oznaczać tak nielubianą w FWD podsterowność.
Ja bym tak nie zrobił. No chyba, że tym RS-em jeździsz na 50% jego możliwości :)
Do swojego ST220 wsadzałem dystanse o identycznej grubości.

A jak już miałbym kombinować, to prędzej na przód dałbym grubsze.
Ważne, żeby przednia oś dobrze trzymała, a tył może sobie latać na boki :D to akurat może być korzystne przy FWD.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy