Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Dystanse 5x108

sseebbaa1, 26.11.2014, 16:27 « poprzedni - następny »

sseebbaa1

No to yayko i bishop zakładajcie temat w stylu "grupowe zakupy dystansów", zbierzcie parę osób, a po ustaleniu liczby chętnych negocjujcie cenę na kilka zestawów (np. z podawaną tu na forum firmą Dystom lub innymi).
Albo najpierw ustalcie poziom ewentualnych rabatów i minimalną ilość w takim zamówieniu.

Teraz jest dobry czas na taki temat i zbieranie deklaracji, bo ludzie pewnie najchętniej założą dystanse już do letniego zestawu kół, a więc na wiosnę.

Jest szansa, że będzie taniej!
Pokażcie siłę tego forum przy zamówieniu grupowym!

ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

SAGAL

jestem za :D
Ford Mondeo Kombi ST220
Ford Mondeo Mk 5 hachback

wild_weasel

Dopiszcie i mnie - cena gra rolę ;)

zajc

Jeśli cena będzie znacząco lepsza to też się piszę na te dystanse ;)

sseebbaa1

27.11.2014, 08:34 #4 Ostatnia edycja: 27.11.2014, 11:39 by sseebbaa1
bishop, yayko, SAGAL, wild_weasel i zajc
- zerknijcie tutaj:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,3908.0.html

Załóżcie taki temat według zawartych tam sugestii i zróbcie listę chętnych!
Odpowiedniego działu jeszcze nie ma, ale temat można założyć (Tomasz najwyżej przeniesie go w odpowiednie miejsce).

Mam już dystanse w ST220, ale może na wiosnę skusze się na taki zestaw jeszcze do S-Maxa? :)

Działajcie!

« Dodane: 27.11.2014, 11:39 »

                                      :ghost:

Dzwoniłem właśnie do DYSTOMu i dowiedziałem się, że któryś z Was już do nich dzisiaj napisał e-maila i wskazywał, że już teraz jest pięciu zainteresowanych.
Przyznać się, który to z Waszej piątki pisał? :)

DYSTOM potwierdził, że już przy zakupie 5 kompletów byłby rabat 10%.
To zaś oznacza, że komplet  4 szt. przykręcanych dystansów do Mondeo czy Focusa (moim zdaniem najlepiej o grubości 20 mm na stronę) wyszedłby za 450 złotych (normalnie na Allegro sprzedają za 500 złotych).

Myślę, że to dobra cena, gdy porówna się do jakichś markowych produktów. Nie jest też znacznie drożej od produktów kiepskich np. takich zdecydowanie gorszych dystansów przelotowych (a nie przykręcanych).

Nie rozmawiałem o kosztach przesyłki, ale pewnie byłoby to podobnie jak mają to w swoich aukcjach na Allegro, a więc ok. 20 złotych.

Na zakończenie rozmowy zapytałem czy przy większej liczbie chętnych jeszcze coś dałoby się urwać z ceny - człowiek powiedział: "coś jeszcze da radę".
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

bishop

Cytat: sseebbaa1 w 27.11.2014, 08:34Przyznać się, który to z Waszej piątki pisał?
To ja pisałem. Dokładnie jak piszesz Seba, koszt by wyniósł: 450zł dystanse + 20zł koszt przesyłki pod warunkiem że zamówi się dla 5 aut.
ps. Tomasz proszę później przenieść ten wątek aby nie zaśmiecać wątku.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

snafu

To jest za 4 koła, tak? To już jest całość, czy coś trzeba dodatkowo do tego brać?

yayko

cały zestaw :)

sseebbaa1

Dostajesz 4 sztuki, a więc na wszystkie koła.
W samym dystansie zainstalowane są już nagwintowane szpilki i do tego są też nakrętki.
Dołączone nakrętki służą do przykręcenia dystansów do piasty, a felgi do dystansów przykręcasz oryginalnymi (własnymi) nakrętkami.

Zatem - za tę cenę dostajesz komplet.

Ja akurat u siebie mam zestaw Eibacha, ale ten z Dystomu od strony technicznej wygląda identycznie.
Zobacz zdjęcia --> Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,3487.0.html
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

snafu

A jakościowo ten Dystom jak? Ktoś analizował fora, czy wszystko z nimi ok?
Myślałem już o dystansach (nigdy nie miałem) więc na fali zamóienia chyba bym się dopisał.

Czytał ktoś o przypadkach działania się czegoś złego z tymi dystansami?

MAG

Generalnie nie słyszałem jeszcze zadnych negatywnych uwag odnośnie ich produkcji.
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

caqerr

zrobiłem ok 15k km na nich i problemu nie mam ;)
Mam przykręcane 20mm.
Płaciłem 500zł z przesyłką ;)

snafu

A ktoś porównywał wagowo jak wygląda coś pokroju Eibach i tutaj?

sseebbaa1

Jest to zbyt mały objętościowo element - taki krążek w dodatku z otworami, żeby występowały godne odnotowania różnice.
Pod warunkiem oczywiście, że obie konstrukcje, to aluminium. A tak jest według zapewnień obu producentów.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

snafu

Wtedy istotnie różnice będą małe. Nie doczytałem, że tu też alu. Dzięki.