Woda w kabinie po stronie pasażera po dużych ulewach.

weksla, 19.07.2010, 00:08 « poprzedni - następny »

Vectorb1

Hej,
Plastikowe podszybie ma po stronie filtra kabinowego przyklejoną plastikową rynienkę która ma za zadanie odprowadzić wodę , sprawdź czy ją masz , często przy nieumiejętnej wymianie filtra potrafi się ułamać.

Cytat: weksla w 19.07.2010, 00:08
Hej
Wczoraj ku mojemu zdziwieniu po ostrych ulewach pokazała sie woda w kabinie a dokładniej przeciekająca przez szmatę znajdującą się pod schowkiem po stronie pasażera. Miałem coś takiego już w tamtym roku-zaraz po zakupie auta. Szukając po internecie natknąłem sie na problem zmurszałej uszczelki pod filtrem kabinowym - wymieniałem ja (a w zasadzie użyłem uszczelki do okien) przy okazji wymieniłem filtr kabinowy. Temat wody zniknął. Było to w tamte wakacje czyli rok temu. Wczoraj znów woda się pojawiła. Czy to znaczy że znów uszczelkę trafił szlag, czy może już czas wymienić filtr. macie jakieś sugestie?

smaisbur

Może  to jest jednak problem uszczelki przy drzwiach?
Miłość jest dla wszys­tkich, a dla wybrańców
cias­to z wiśniami

krismk3

nie ma to jak odpisać w temacie po 565 dniach :)

koleslav

26.09.2015, 19:04 #33 Ostatnia edycja: 26.09.2015, 20:52 by koleslav
I ja walczę z wodą w kabinie po stronie pasażera, we Fieście mk V 1.8 Di.

Czy ktoś z Was spotkał się z sytuacją, że woda cieknie pod dywanik pasażera w tym modelu? Wycieka spod deski rozdzielczej. Podejrzewam, że może to być przeciek gdzieś w okolicach filtra kabinowego ale jeszcze go nie rozkręcałem bo do obudowy filtra jest dość nieciekawy dostęp.

Czy ktoś z Was już odkręcał obudowę filtra kabinowego by wymienić uszczelkę? Jeśli tak to będę wdzięczny za wszelkie wskazówki. Czy nie wpadnie mi nic do środka po odkręceniu wkrętów mocujących? Tzn. czy nie trzeba przytrzymać czegoś od dołu podczas odkręcania.

A może szukać przecieku gdzieś indziej?

PS. Nie mam klimatyzacji.

MAG

W Escorcie gnije na potege w okolicach podstawy aku i potem woda tamtedy do kabiny leci - moze w Fiescie jest podobnie...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0