Woda w kabinie po stronie pasażera po dużych ulewach.

weksla, 19.07.2010, 00:08 « poprzedni - następny »

weksla

hehe a ciebie tez dopadła cinkciarz???
tylko dziwne że z tyłu, bo powszechnym problemem w mondeo mk3 jest woda w przedziale pasażera z przodu dostająca się w 95% przez źle uszczelniony filtr kabinowy.
Sprawdź też z przodu bo może doszła już do tyłu hehehe
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Cinkciarz

właśnie sprawdzałem i pasazer i kierowca ma sucho natomiast z tylu to masakra nie wiem jak to wysuszyc teraz ;/
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

weksla

musisz podnieść do góry tapicerkę tą z podłogi
tylko zastanawia mnie skąd ta woda z tyłu???
A boczki drzwi masz suche/okna podomykane?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

eng

Wojoo chyba też miał jakiś problem z tylnymi drzwiami może on pomoże?

wojoo

u mnie tez jest mokro czasami ale nie mam pojecia dlaczego ... choc jesli juz jest mokro to na prograch i uszczelkach natomiast dywaniki mam suche
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

eng

Tak jak już rozmawialiśmy spróbuj jechać na automatyczną myjnię i usiądź z tyłu samochodu obserwuj skąd dostaje się woda. Oczywiście sprawdź uszczelki zwłaszcza przy progu. Dziwne, że taka przypadłość dopadła dwa poliftowe egzemplarze. U mnie czegoś takiego nie ma pewnie jest to kwestia przypadku. Chyba,  że od częstego otwierania tylnych drzwi u Marcina wyrobiła się ta uszczelka?

wojoo

Cytat: eng w 01.09.2010, 15:00
Tak jak już rozmawialiśmy spróbuj jechać na automatyczną myjnię i usiądź z tyłu samochodu obserwuj skąd dostaje się woda. Oczywiście sprawdź uszczelki zwłaszcza przy progu. Dziwne, że taka przypadłość dopadła dwa poliftowe egzemplarze. U mnie czegoś takiego nie ma pewnie jest to kwestia przypadku. Chyba,  że od częstego otwierania tylnych drzwi u Marcina wyrobiła się ta uszczelka?

a to Marcin wsiada do auta przez tylne drzwi ?
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

Cinkciarz

ja zawsze wsiadam od strony bagażnika;) a tak poważnie to podniosłem wykładzine i zauwazylem ze z tylu od strony kierowcy sa takie zaslepki jedna z tych zaslepek mi pekla i widac asfalt jak się ja podniesie;) mysle ze silikon zrobi reszte roboty natomiast od strony pasazera z tylu nie mam pojecia czemu jest woda na chwile obecna suszy sie wykładzina dokladnie szmatami powycierałem i podłoge i wykladzine teraz tylko przewietrzyc zakleic dziure i powinno byc ok;)
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

weksla

Cinkciarza mk3 na taryfie robi w Norwegii więc dziwicie się że ma tylne drzwi wyrobione??:)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Cinkciarz

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



:D
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

eng

Cytat: wojoo w 01.09.2010, 15:02
a to Marcin wsiada do auta przez tylne drzwi ?

Odpowiedź masz wyżej ;)

Cinkciarz

Panowie temat wciąż aktualny zlokalizowałem miejsce przez które dostaje sie woda do samochodu w dalszym ciagu suszy sie wykładzina w samochodzie juz 3 tygodnie  :/

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

Piotrek_rr

Cytat: Cinkciarz w 22.10.2010, 18:08
Panowie temat wciąż aktualny zlokalizowałem miejsce przez które dostaje sie woda do samochodu w dalszym ciagu suszy sie wykładzina w samochodzie juz 3 tygodnie  :/

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Nie wymieniałeś ostatnio głośników w drzwiach ?
Fabryczne głośniki maja takie nakładki przyklejane do magnesu głośnika od góry. Jak woda na nie kapie to spływa do drzwi.
Jeżeli nie ma tych nakładek to woda dostaje się do boczka drzwi i następnie na uszczelkę.
Wymontuj głośnik i zobacz czy masz te nakladki. To samo dotyczy wszystkich drzwi, rowniez przednich.
Tez miałem taki problem po wymianie audio i zrobienie malej maskownicy nad głośnikiem (w środku drzwi) pomogło.

Cinkciarz

nie ruszałem drzwi W OGÓLE dlatego mnie dziwi ta sytuacja 
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

darecki1

Miałem taka sytuację w HB tatki-odpowiedź była z pozoru banalna, ale za takie potraktowanie tematu ford ma u mnie kolejna czerwona kartkę.Bardzo ważne jest, aby pianka wygłuszajaca-ta która jest widoczna na zewnętrznej stronie drzwi( po zdjęciu ich tapicerki), była szczelna, przynajmniej od połowy drzwi w kierunku dołu.Okazało sie po testach czajnikowych, że woda spływająca szczelinami miedzy "parapetem" drzwi a szybą dostawała sie zamiast na część blaszaną drzwi (po niej powinna spłynać na dół drzwi),to właśnie na to piankowe wygłuszenie które w wyniku niechlujnego montażu/przyklejenia u dołu drzwi, kierowało wode na dolną część tapicerki(sprwdzić czy spód  tapicerki drzwi nie jest wilgotny w tym miejscu)  i po niej waziutka strużką na osłonę plastikową progu i w końcowym efekcie tworzyło kałużę na wycieraczce pasażera z tyłu.Wymienić piankę (na nową tylko serwis)lub pouszczelniac dokładnie starą-zrobić test wody przy zdjętej tapicerce drzwi.Mozna sie ostro zdziwić.

i jeszcze:IMO uszczelka dolna drzwi to jedynie wygłuszenie-nie ma za bardzo nic wspólnego ze szczelnością-jesli chodzi o przecieki-no chyba że ktoś często brodzi autem w rzece. :evil:

Drugi "motyw" to dostawanie sie wody do bagażnika przez zaślepki miejsc mocowania belek bagażnika dachowego-tam spływała sobie po rynienkach pod plastikami i po tapicerce bagaznika do jego wnetrza-porazka jakaś.Usterki zdiagnozowane juz dawno i uszczelnione- od tamtego czasu suchutko.