Woda w kabinie po stronie pasażera po dużych ulewach.

weksla, 19.07.2010, 00:08 « poprzedni - następny »

weksla

Hej
Wczoraj ku mojemu zdziwieniu po ostrych ulewach pokazała sie woda w kabinie a dokładniej przeciekająca przez szmatę znajdującą się pod schowkiem po stronie pasażera. Miałem coś takiego już w tamtym roku-zaraz po zakupie auta. Szukając po internecie natknąłem sie na problem zmurszałej uszczelki pod filtrem kabinowym - wymieniałem ja (a w zasadzie użyłem uszczelki do okien) przy okazji wymieniłem filtr kabinowy. Temat wody zniknął. Było to w tamte wakacje czyli rok temu. Wczoraj znów woda się pojawiła. Czy to znaczy że znów uszczelkę trafił szlag, czy może już czas wymienić filtr. macie jakieś sugestie???
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

eng

Musimy dokładnie obejrzeć obudowę filtra kabinowego. Możliwe, że gdzieś tam jest problem. Sławku szybę przednią masz od nowości czy była wymieniana?

wojoo

ja np mam wode po kazdym myciu/deszczu na uszczelkach pomiedzy drzwiami a karoseria i nie mam pojecia skad sie tam bierze
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

T

A ja nigdzie nie mam. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

Darek, szyba jest najprawdopodobniej oryginalna i nie była wymieniana, numery szyby  są takie same jak inne i rok produkcji szyby też
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Polarny

A nie prowadziłeś gdzieś jakoś kabli i przebijałeś się przez jakieś gumowe elementy? Bo czasami widzę opis jak przeprowadzić kabel i jest gumowy korek i karzą na żywca przebijać sie przez niego, a potem dziwią się, że nagle woda pojawia sie. Zastanów się i sprawdź. Poza tym musisz poszukać miejsca - czyli lać wodę i obserwować.

weksla

nie tam nic nie przebijałem, na 90% to coś z filtrem kabinowym i to dość powszechna usterka w mondeo mk3
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Polarny

A tak z ciekawości jeszcze. Czy ten plastik który przykrywa filtr kabinowy i styka się z szybą przylega Wam idealnie do szyby czy nie? Pytam, bo u mnie z jednej strony ładnie przelega (strona kierowcy), a od strony pasażera (ten się wyjmuje przy wymianie filtra) niestety nie. Szyba na krańcu ma wprawdzie plastikową szynę, w którą wciska się tą osłonę, ale u mnie nie wskakuje to tak idealnie.

Cinkciarz

Ja myślę że kłopotu z wodą by nie było jakby tamtej nieszczesnej nocy samochod stał w garażu :D a w ciagu dnia na parkungu mozesz go zawsze przykryć plandeka  8)
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

wilhelm

Mój stoi cały czas na dworze i nic się nie dzieje, ostatnio miałem nawet wymienianą przednią szybę. Jak zobacze że coś przecieka to dam znać.

eng

A takie małe wlociki na podszybiu masz odetkane?

weksla

odetkane mam Darku, problem jest w zmurszałej uszczelce pod obudową filtra kabinowego, która jest nasączona woda jak gąbka, dam nowa uszczelkę i myślę ze będzie ok
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

eng

No koniecznie daj znać ile za to zapłaciłeś i ew foto relacje z wymiany :D hehe

Polarny

Weksla teraz w stringach na plaży leży, więc jedyna fotorelacja, to z opalania stóp pozostaje póki co  :D

Cinkciarz

help mam wodę w samochodzie z tyłu pod dywanikami nie wiem jaka przyczyna i skad sie tam wzięła jak to wysuszyc teraz?
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600