[Focus] ST 225 3D Electric Orange

PyRsHaL, 14.09.2014, 23:14 « poprzedni - następny »

weksla

01.10.2017, 22:52 #405 Ostatnia edycja: 01.10.2017, 22:53 by weksla
Było mega. Też się bałem ale zle nie było. W pierwszym filmiku 8:57 pojawiam się i ja :D :D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

PyRsHaL

Taaaaa :D

Brakowało szpery i to mocno, ale mimo wszystko póki co odpuszczam sobie ten wydatek - mam nieco inny (ale niestety droższy) misterny plan, ale jest jeszcze za daleko do planowanej realizacji żeby o czymś konkretnym mówić :P
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

sseebbaa1

Cytat: PyRsHaL w 01.10.2017, 23:54mam nieco inny (ale niestety droższy) misterny plan
Wygadałeś się w temacie weksli :D
Czekamy zatem na konwersję ST mk2 na 4x4!
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

loockas

Ciekawy temat. Co będzie dawcą napędu? Pewnie już temat macie z Tomkiem wstępnie przemyślany, ale zastanawiam się ilu modyfikacji będzie wymagała podłoga.

PyRsHaL

Cytat: loockas w 01.10.2017, 23:16ale zastanawiam się ilu modyfikacji będzie wymagała podłoga.

Teoretycznie powinno się obejść bez rzeźby z podłoga.
Jedynie wydech trzeba będzie przerobić żeby zmieścić wał
Wyjdzie w praniu...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

PyRsHaL

Dzisiaj dość spontaniczna sesja z moim bardzo dobrym znajomym - efekt powalił mnie na kolana :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




No i korzystając z okazji jak już sprzęt był rozstawiony trochę pohałasowaliśmy :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=aMqK4X3XHgU
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

ST

No faktycznie - fajnie tych "pomruków" się słucha :)

scigus

dowalone foty :D bo ze auto kozak to chyba nie trzeba pisac :D rany jak ja już chce moją pomarancze znalesc C

paweleczek666

dawno żadnych info, maszyna jeździ jak powinna w końcu?
Program pumpaspeed działa, czy może już ktoś kumaty ogarnął indywidualne strojenie pod auto?
Zapodaj jakieś ciekawe wyniki, bo poki co ładny suchy album fot można stworzyć man ;)
Co tak długo to trwa, że nie ma nowych info jak to DZIAŁA?? pewnie czas, bo w przeciwnym razie od razu by ktoś ogarnął..


PyRsHaL

Jeździć - jeździ, ale bez zbędnego przeginania - nie chcę żadnej awarii na tym etapie prac.
Strojone będzie dopiero jak będzie wszystko poskładane (na tym etapie prac strojenie auta było by - w mojej opinii - niepotrzebnym wydatkiem), a póki co czekam na resztę części i min wycenę na wydech.

Na tą chwilę nie dzieje się nic co by było na tyle ważne żeby robić update - chyba że z każdego mycia auta ;)

PS. Cieszę się, że jesteś ciekaw i się i interesujesz, ale nie szukaj dziury w całym :P

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

paweleczek666

28.04.2018, 00:35 #415 Ostatnia edycja: 28.04.2018, 01:44 by paweleczek666
Cytat: PyRsHaL w 20.04.2018, 00:12PS. Cieszę się, że jesteś ciekaw i się i interesujesz, ale nie szukaj dziury w całym
Ja szukam dziury w całym? Nie mam powodów?
Stary, wypierdzieliłeś mega pieniądze robiąc w firmie:
1. wkładkę - czyli z 15 kafli

2. mocniejsze tłoki i korby - czyli z 5 kafli

3. Większe hamulce - czyli z 7 kafli?

4. turbina z rsa hybrydowa - ile klafli lub ile naście kafli?

5. Nie mówiąc już o strojeniach

A tak wyglądają najaktualniejsze działania które wkleiłeś, a które nie działają:
Cytat: PyRsHaL w 26.08.2017, 17:20Program, który mieliśmy już wcześniej przygotowany (Pumaspeed 370) wszedł bez problemowo.
Przy pierwszych próbach - ciągłe uślizgi kół przy doładowaniu w peaku...
Gdy już udało nam się opanować sytuację natrafiliśmy na kolejny problem - overboost (hybrydowa turbina).
Zbyt hardcorowo ustawiliśmy sterowanie turbiną i pojawiają się ciągłe overboosty startując z dołu w okolicach 4 tys obrotów - przez co nie jestem Was w stanie uraczyć wykresem z hamowni, gdyż pionowa kreska na wykresie kończyła się przy 4 tys obrotów i dalej już nic nie było oprócz trybu serwisowego i doładowania na poziomie +/- 30%
Jesteś jednak w stanie wkleić foto z mycia auta, no super mega man!


Mam wymienić auta, które mają mniej modów od ciebie i nie stołują się w wyżej wymienionej dwu-osobowej firemce, a auta im jeżdża i osiągają moce powyżej 400 koni?
W twoim przypadku jest problem z ogarnięciem twojego auta od ponad roku...albo ciągle coś się pierdzieli albo w ogóle nikt tego nie ogarnia i masz ciągle albo over albo under-boosty mimo mega pieniędzy wpakowanych.
Nie dziwi mnie obraz ten oto wstawiony dzisiaj z placu walki:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10209168727894556&set=gm.1005038746313878&type=3&theater

Kumpel, który dał się nabrać na duże pieniądze robiąc tą bardziewną wkładkę mówi, że przy odbiorze auta 3 miesiące przez tym foto, widział tam już tego RSa niebieskiego po lewej, niebieskiego STka po prawej oraz pomarańczowego z trumną...
Z czego wynika wniosek logiczny - stoją tam auta które ciągle się psują albo firma nie jest w stanie sobie "szybko" z problemem poradzić.
Natomiast z takiego foto robi się kryptoreklamę, porażka jedyn słowem...
Ogarnięci ludzie którzy mają głowę na karku powinni stamtąd uciekać! Tobie też to radzę. Nie bierz tego tak bardzo do siebie, chcę żebyś przejrzał na oczy, czy nie wydaje ci się to dziwne?





PyRsHaL

Cytat: paweleczek666 w 28.04.2018, 00:35Ja szukam dziury w całym? Nie mam powodów?
Stary, wypierdzieliłeś mega pieniądze robiąc w firmie FS-srał:
1. wkładkę - czyli z 15 kafli

2. mocniejsze tłoki i korby - czyli z 5 kafli

3. Większe hamulce - czyli z 7 kafli?

4. turbina z rsa hybrydowa - ile klafli lub ile naście kafli?

5. Nie mówiąc już o strojeniach

A tak wyglądają najaktualniejsze działania które wkleiłeś, a które nie działają:Jesteś jednak w stanie wkleić foto z mycia auta, no super mega man!


Na prawdę cieszę się, że się interesujesz - ale prosiłbym nie zaglądać do mojego portfela - ile i na co wydaje to moja sprawa ;)
Co do kwot to akurat ani jednej nie trafiłeś, ale cóż :P
1. Wkładka - byłem jednym z pierwszych, którzy się na to zdecydowali (tak - w chwili podejmowania decyzji byłem świadom pozostałych opcji oraz ich kosztów, ale biorąc pod uwagę za i przeciw - wkładka najbardziej odpowiadała moim potrzebom).
2. Mocniejsze, a dokładniej kute
3. Hamulce - moje widzimisie
4. Jak już wymienialiśmy wirniki w turbinie to wypadało zrobić od razu hybrydę - dopłata była na prawdę śmieszna :P
5. Z mojego punktu widzenia na strojeniu (takim dosłownym) to te auto nigdy nie było - raczej tylko na wgraniu gotowej mapy (Heko -> Ori RS -> Puma 370)

Co do Pumy to owszem - frajda była przednia (w szczególności z takim ustawieniem aktuatora jakie było na początku), ale po wyeliminowaniu overboostów (zmieniając nastawy aktuatora) i przejrzeniu logów z parametrów pracy silnika doszedłem do wniosku że olewam sprawę i zostaję przy tym co jest żeby nie wydawać kasy 2 razy na strojenie od A do Z (ze względu na to co robimy w tym sezonie)...





Cytat: paweleczek666 w 28.04.2018, 00:35Mam wymienić auta, które mają mniej modów od ciebie i nie stołują się w wyżej wymienionej dwu-osobowej firemce, a auta im jeżdża i osiągają moce powyżej 400 koni?
W twoim przypadku jest problem z ogarnięciem twojego auta od ponad roku...albo ciągle coś się pierdzieli albo w ogóle nikt tego nie ogarnia i masz ciągle albo over albo under-boosty mimo mega pieniędzy wpakowanych.

Wymieniać nie musisz - znam te osoby - z tą różnicą, że te osoby nie upalają auta codziennie, a ja nawet w drodze do pracy czy Z POWROTEM daje mu konkretnie po garach, a co do ilości modów to jest ona odpowiednia do wysokości poprzeczki - mierzę wyżej niż jakieś marne 400 koni :P

Twierdzisz, że od roku mamy problem z ogarnięciem auta i co chwila coś się psuje - hmm... Co  wymieniałem w ciągu ostatnich kilku miesięcy?
-olej i filtry
-łożyska piast (komplet przód)
-czujnik ciśnienia gazu
-map sensor

PS. Po zmianach nastaw aktuatora, o których pisałem kilka linijek wyżej nie ma ani underboostów ani overboostów





Cytat: paweleczek666 w 28.04.2018, 00:35Nie dziwi mnie obraz ten oto wstawiony dzisiaj z placu walki:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10209168727894556&set=gm.1005038746313878&type=3&theater

Kumpel, który dał się nabrać na duże pieniądze robiąc tą bardziewną wkładkę mówi, że przy odbiorze auta 3 miesiące przez tym foto, widział tam już tego RSa niebieskiego po lewej, niebieskiego STka po prawej oraz pomarańczowego z trumną...
Z czego wynika wniosek logiczny - stoją tam auta które ciągle się psują albo firma nie jest w stanie sobie "szybko" z problemem poradzić.
Natomiast z takiego foto robi się kryptoreklamę, porażka jedyn słowem...
Ogarnięci ludzie którzy mają głowę na karku powinni stamtąd uciekać! Tobie też to radzę. Nie bierz tego tak bardzo do siebie, chcę żebyś przejrzał na oczy, czy nie wydaje ci się to dziwne?

Co do zdjęcia, które tak ładnie zalinkowałeś - nic się nie psuje:
-pomarańczowy z trumną na dachu śmiga w mojej okolicy, a właściciel (pracujący za granicą) od czas do czasu przyjeżdża na drobne mody
-co do niebieskich to widzę że nie masz pojęcia co tam się dzieje - i dobrze! Będzie niespodzianka w odpowiednim czasie ;)


A dziwne to wydaje mi się Twoje zachowania i zaangażowanie w całą sprawę - z mojego punktu widzenia i z obserwowania całej akcji z boku wygląda to jakbyś grał dobrego kolegę, który sprzedał koledze auto z pękniętą tuleją i teraz próbuje jakoś pomóc... Przykro mi, ale tak to wygląda z mojej perspektywy...

Pozwól póki co działać dalej i proszę nie martw się - po zakończonym Stage-u opublikuję wyniki ;)




Tymczasem kilka zdjęć z ostatniego eventu, na którym miałem okazję gościć (i nawet felgi prawie udało mi się domyć):

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

bishop

Cytat: paweleczek666 w 28.04.2018, 00:35Ja szukam dziury w całym? Nie mam powodów?
Też mi się wydaje że czepiasz się.
Cytat: PyRsHaL w 28.04.2018, 01:56ile i na co wydaje to moja sprawa
Jego dokładnie sprawa ile wyda na auto. Może i nawet przekroczyć stokrotnie wartość auta jeżeli może sobie na to pozwolić.
Cytat: PyRsHaL w 28.04.2018, 01:56Tymczasem kilka zdjęć z ostatniego eventu
Fotki pro jak i auta. Szkoda że Twój nie nie ma ksenonów.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

caqerr

Sprzedał "koledze" bubla z walnietym motorem i próbuje teraz wyjść z twarzą...
Tonący... Ehh ;)

PyRsHaL

Cytat: bishop w 28.04.2018, 10:50Szkoda że Twój nie nie ma ksenonów.

Spokojnie - nad tym też pracujemy ;) Lampy, które są widoczne na zdjęciach to mój tzw zapasowy zestaw.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance