[Focus] ST 225 3D Electric Orange

PyRsHaL, 14.09.2014, 23:14 « poprzedni - następny »

PyRsHaL

Z braku laku i ostatnich spawów przy nowym wydechu, który mam dzieję już wkrótce wleci do auta postanowiłem jakoś nagrać obecny setup.

Zapraszam od obejrzenia
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=zQVGqSyjbJA


PS. Jakie te terminy u magików od wydechów są długie - człowiek czuje jakby wieczność czekał :P
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

PyRsHaL

Póki co z z powodów prywatnych projekt lekko został odłożony na drugi plan - ale nie zmienia to faktu że będę chciał dokończyć wszystkie rozpoczęte prace w tym roku ;)


Focusik dostał nowy olej - Rowe 5W50 oraz wpadły nowe klocki na przód ATE Ceramic - zobaczymy jak to będzie hamować ;)

Dodatkowo pokusiłem się o dodanie jeszcze nieco smaczku i zamówiłem plakietkę z numerem produkcyjnym i po otwarciu przesyłki zwrotnej byłem mocno zdziwiony, bo nie zakładałem że mój egzemplarz był jednym z pierwszych sztuk ST, które zjechały z taśmy w fabryce.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.





Przy okazji dawno chyba zdjęć nie wrzucałem - czas to jakoś nadrobić

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

bishop

Pikny. Naprawdę kawał dobrej roboty.
ps. Czemu Vin ukrywasz?;]
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

PyRsHaL

A wstawiam zdjęcia w różne miejsca i mam taki nawyk zakrywania różnej maści numerów ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

sseebbaa1

Cytat: PyRsHaL w 20.08.2018, 18:14zamówiłem plakietkę z numerem produkcyjnym
Ponoć taki unikalny kolejny numer produkcyjny można ustalić tylko w archiwach fabryki :)

A dopisek PL oznacza, że jest to 33 egzemplarz na Polskę, czy jak?
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

PyRsHaL

Robiliśmy grupowe zamówienie - w Austrii jest taki Pan, który ma podobno monopol na to - tak przynajmniej słyszałem

Grupówka szła z Polski więc może dlatego PL - bo auto było sprowadzone zza granicy dawno temu, więc to nie ma sensu :P
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

fabio210

Albo, byłeś 33 osobą ktora zamówiła taką plakietkę. Bo po vin takie informacje jak dokaldny dzien produkcji i fabryke, łatwo ustalic. Cos mi śmierdzi lekkim oszustwem, choć zgodzę sie, fajny smaczek.

loockas

Kij tam tabliczka. Jak fura? Cisza w temacie od pół roku. Dłubiecie coś? Musze podjechać kiedyś do FSV w odwiedziny :)

PyRsHaL

Dużo się dzieje, ale póki co nic nie będę pisać, bo jeszcze nie czas na zdradzanie szczegółów ;)
Skala całego przedsięwzięcia mnie trochę przerosła, a jeszcze leniwi Niemcy wstrzymują prace, bo nie potrafią dostarczyć ostatniej części układanki -.-
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

PyRsHaL

Hmm... Trochę zapomniałem o tym forum ;)
A od ostatniego posta trochę się zmieniło - kto śledzi FP na fejsie to wie o co chodzi ;)

W kwestii uzupełnienia wątku wrzucam aktualne zdjęcia auta:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Przez ostatnie dwa lata mało się działo w sumie, ze względu na inne priorytety w życiu, ale w tej chwili pełną parą lecimy w kierunku końca projektu (nareszcie) ;)

Ostatnio wpadło trochę modów:
-Odprężenie wałem korbowym z 2,4
-Turbo GTX3076 (hybryda 3077R) na łożyskach kulowych
-Zewnętrzny wastegate @Tial chłodzony wodą
-Zewnętrzny DV Properfekt
-Wtryski 750cc
-Nowy dolot z nierdzewki 3,5 cala
-Filtr stożkowy Simota 220mm / średnica montażowa 89mm
-Osłona hydrofobowa na filtr powietrza
-Kierownica powietrza
-Aluminiowy kolektor ssący Airtec przerobiony pod większą przepustnicę
-Przepustnica 75mm (oryginalna 65mm)
-Spawana rura turbo-ic z nierdzewki 2,5 cala
-Spawana rura ic-kolektor z nierdzewki 3 cale
-Kierownice powietrza na Intercooler
-Decat 3 cale
-Downpipe 3 cale Baq Exhaust
-Nowa - kewlarowa okładzina tarczy sprzęgła

W sumie to na chwilę obecną zostało tylko wystroić te badziewie ;)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

fajex

Ładnie to teraz pewnie gada:)

sseebbaa1

Pozdrawiam kolegę ze wspólnego wypadu na Tor Łódź we wrześniu 2019 :)
(ja byłem w Mondeo ST220)

Jaka firma obijała sprzęgło kevlarem?
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

MAG

Przeróbka na polifta, no prosze proszę ...

Co do sprzegła, to będę zgadywał, że zlecane przez FSV
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

PyRsHaL

Cytat: MAG w 23.03.2020, 11:27Co do sprzegła, to będę zgadywał, że zlecane przez FSV

Tak - nad całością czuwało jak zawsze FSV i nigdy się nie zawiodłem ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance