[Focus] ST 225 3D Electric Orange

PyRsHaL, 14.09.2014, 23:14 « poprzedni - następny »

TAM

Mam nadzieję, że oba silniki nie miały wiele wspólnego jeśli chodzi o mechaniczne modyfikacje itp., bo jeśli miały, to krótko mówiąc nie wygląda to dobrze.

PyRsHaL

Komplecik wygląda ładnie - teraz tylko czekać aż skończymy obróbkę bloku i poskładamy wszystko do kupy :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Przy okazji udało się zakończyć inny projekt, z którego jestem baaaardzo zadowolony i jaram się tym jak dziecko na gwiazdkę :)
Nowa kierownica wprowadzi nieco świeżości i jeszcze bardziej zaciętego charakteru.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Poniżej dla porównania zdjęcie kierownicy przed modem - bieda:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Mam jeszcze w rękawie kilka niespodzianek, ale wszystko w swoim czasie :P
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

sseebbaa1

Fajnie zrobiona kierownica!
I z "plasterkiem", jak za szczeniackich czasów :D

Ile takie obszycie kosztuje?
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

PyRsHaL

Taki był plan z kierownicą - szczerze przyznam, że wyszło lepiej niż się spodziewałem :D
Teraz będzie idealnie oddawać prawdziwą naturę tego auta.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

sseebbaa1

Cytat: PyRsHaL w 28.06.2017, 20:20szczerze przyznam, że wyszło lepiej niż się spodziewałem :D

Prawda!
Mógłbym zakładać się, że to fabryczna opcja! Świetne jest to połączenie litej i perforowanej skóry. No i szwy wyglądają też bardzo ładnie.

A jeszcze odnośne korbowodów:
Porównywałeś cenowo te Twoje korbowody Techno5 do korbowodów Prism?
Pytam, bo widziałem, że Prism (do kupienia na fmic) wychodzą w bardzo korzystnych cenach.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

PyRsHaL

Korbowody na fmic cena jest bez śrub ARP (są za dopłatą) więc wychodzi mniej więcej na to samo
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

AdixST

Ja już szukam wtrysków to podjadę do chłopaków na korekte, mam nadzieję że teraz się uda spotkać, bo dzieje się tam u Ciebie, oj dzieje :)
Kierownica przekozacka, może i ja się skuszę :)

PyRsHaL

Po równych 2 miesiącach rozłąki i utęsknienia - dzisiaj odebrałem maleństwo :)
Tomek z FSV-Performance odwalił kawał dobre roboty - niczym dr. Frankenstein wskrzesił mojego truposzczaka :P
Szkoda, że prawie 80% czasu oczekiwania to był czas oczekiwania na części (np tłoki robione na specjalne zamówienie z racji że takich jak chcieliśmy nigdzie nie było w Europie ani USA)

Tak jakoś wyszło że w chwili pisania posta jest już 500km docierania za nami - jeszcze tylko 4500 i jesteśmy w domu :P

A więc tak - wpadło między innymi:
-kute tłoki CPS (83,5)
-kute korbowody Techno 5
-nowe panewki główne i korbowodowe
-nowy kevlarowy pasek rozrządu
-największy IC od Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FMIC.pl (600x300x76)
-poliftowa chłodnica wody (grubszy rdzeń)
-śruby z aluminiowymi podkładkami w kolorze neorchome (w miejsce plastikowych badziewi, które ciągle gubiłem)
-nowy komplet dywaników welurowych (stare się rozpadły)
-customowa tablica rejestracyjna na zloty i do zdjęć (tutaj przy okazji następuje zmiana pseudonimu z Pomarańczki, która stała się trupem i została wskrzeszona w (już wkrótce) potwora)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Plan na ten rok jak zwykle wykonany od d**y strony, ale cóż - musiałem.
Teraz zostaje gonić pozostałe rzeczy z listy:
-kolektor ssący
-pancerne półosie FSV-Performance (gotowy zestaw już czeka)
-w poniedziałek montaż kierownicy (bo dzisiaj już nie było czasu)

W niedługim czasie czeka mnie kilka zaległych sesji zdjęciowych, więc coś pojawi się na forum.
A na wiosnę robimy 400+ (miejmy nadzieję, że już bez przygód).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

steveno

I to są mody:)
Do przodu!!!

loockas

Widziałem furę i serducho na wierzchu w zeszłym tygodniu w FSV. Ładny potwór :)

zephi

Gdzie takie zacne dywaniki mozna kupic? Wypadaloby w koncu pozbyc sie tej gumy :D

paweleczek666

23.07.2017, 20:45 #356 Ostatnia edycja: 23.07.2017, 20:54 by paweleczek666
wow!
to będzie masakrator;)
Na jakim turbo masz zamiar działać?

« Dodane: 23.07.2017, 20:54 »

Cytat: PyRsHaL w 25.06.2017, 22:48
Tak - program totalna seria z RSa - 305km, ale na turbinie hybrydzie z RS
W moim przypadku można było by to tłumaczyć mocnym upalaniem, ale w tym tygodniu w innym ST na Śląsku również poleciał tłok na 5 cylindrze - hybryda turbo ST i program - w poniedziałek Tomek będzie rozbierał tamten silnik...
obwiniasz się za piąty cylinder, tłumacząc to "mocnym upalaniem" - co masz tutaj na myśli? Przyda się wiedzieć, czego nie robić, aby ten chwalony silnik żył jak najdłużej. Nie zwracałeś uwagi na egt or what?

PyRsHaL

Paweł - u mnie na każdym biegu był ogień :)
Średnie spalanie 17-19 nie brało się znikąd.
W drodze powrotnej z Hercules Tour chyba załatwiłem tłok (mógł już wtedy pęknąć), bo trzymałem go na zamkniętym liczniku przez dłuższy okres czasu.
EGT było w normie...

Póki co turbo zostaje hybryda z RS - jak w przyszłym roku będzie za mało to wrzucimy większe jak będzie kupiec na moje obecne :P

Cytat: zephi w 23.07.2017, 19:19
Gdzie takie zacne dywaniki mozna kupic? Wypadaloby w koncu pozbyc sie tej gumy :D

O tutaj: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/show_item.php?item=6412964517

« Dodane: 23.07.2017, 22:38 »

Wpadłem na chwilę na FaBRYKĘ w Dąbrowie Górniczej, ale szybko się zawinęliśmy.
Później pogoda próbowała nam wybić dzisiaj robienie zdjęć z głowy - przegonić deszczem - ale się nie poddaliśmy i do upartego fociliśmy.
Póki co czekam na ujęcia, a zapowiada się ciekawie :P


Kilka shotów mojego autorstwa z dzisiaj - zdjęcia robione trytytką :P

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




A wieczorkiem był mały spocik - 1660 koni na zdjęciu :P

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

steveno

J mam te dywaniki z allegro i sa ok.
Do przodu!!!

paweleczek666

To juz masz kupca na obecne turbo, zaklepuje je, oczywiscie jezeli mozna, pamietaj o tym - o mnie;)